cd rom takılma hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
bymetin
18-02-2005, 01:57   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

herkese selam yardımlarını esirgemeyen herkesede teşekkürler ederim benim sorunum lg 52 x cd rom sürücü kullanıyom bu cd rom sürücü bir kac kere takıldı nedenini anlayamadım da daha cd rom dışarı dogru cıkmıyo ne kadar ugraşsamda cıkmıyo o kücük igne kadar delikdende ugraşsak cıkmıyo ancak cd romu komple cıkarıp sökünce icini acınca cıkartabiliyım vede d rom sürücüyü yerine takınca sorun gidiyo ama her defasında vidaları tak cıkar cok zahmetli oluyo bu aralar daha yapmıyo ama bu sorunu 4 kere yaptı acıncada cd romu sallayınca degişik bir ses cıkartıyo ama yerine takılı iken vede cd okurken hic bir sorun yok yardımcım olursanız sevinirimmmm

Eyüp Korkusuz
18-02-2005, 10:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Bende LG cd romlardan çok çekiyorum daha dün birtanesini garantiye yolladım. Bir cd takıyordum okurken cd rom simgesi kayboluyordu bunuda çok yapmaya başladı bende cd lerde suç buluyordum bir tane philips ccd rom takınca sistememe nedenin cd rom dan kaynaklandığını anladım. Tavsiyem yeni bir tane alman ama cd rom değilde cd writer veya dvd al cd rom larda bu gibi sorunlar çok oluyor aslında garatiye yolla diyecem ama sen sökmüüşün parçayı garanti gümlemiştir...

Gökhan Varişler
18-02-2005, 16:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Cd yi koyduğun kapak görmüşsündür bir dişli sitemi le hareket ediyo sorun ondadır dişliler tutmuyordur birbirlerini ilk söktüğünde bi kontrol et adını bilemicem ama yaışkan bi şey vardır dişlilerde onu bulabilirsen ondan sür dene bakalım bi daha olacakmı.

Son Düzenleme: Gökhan Varişler ~ 18 Şubat 2005 16:22
bymetin
18-02-2005, 16:27   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

saolun arkadaşlar önerilerinizi dikkate alıcam

theironman
18-02-2005, 18:25   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

sorunun hallolduğunda haberdar et bizi, olmaz mı

bymetin
18-02-2005, 19:57   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj

eger sorun tekrar olursa haberdar edicem sizi ama inşallah olmaz hepinize teşekkrüler böyle seviyeli bir ortamda bilgi paylaşılıyor cok mutluluk verici

yesillili
19-02-2005, 23:53   |  #7  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

inşaalah bu arada önemli bir konu da lg cdrom'ların sizce ömrü tükenmedi mi.yeni almıştım.zar zor okuyordu. neyse günün birinde dedim servise vereyim. verdim ama ne ala fazla birşey değişmedi. çoğu zaman hiç okumuyor. hele linux'ta hiç mi hiç okumuyor. allahta cd-rw'ım var onu kullanıyorum. lg işi iyice zıvanadan çıkardı. sadece bende olsa bozuk der geçerim ama arkadaşlarımda da aynı dert yeni yeni cd-rom'lar çalışmıyor. bana kalırsa artık lg cd-rom'lar ömrünü tamamlamıştır. lg cd-rw'lara bir diyeceğim yok ha sakın yanlış anlaşılmasın sadece cd-rom'larda bahsediyorum.

bymetin
01-03-2005, 17:11   |  #8  
OP Yeni Üye
21 mesaj

ya arkadaşlar nedir bu tekrara oldu
1 aya yakın neden oluyo desemki cd rom bozuk ama deil atıcam bozuk olsa cünkü kasayı acınca cd rom sökünce dışarıya dogru cıkarınca icini rayını düzeliyo ama bir ses oluyo icinde acaba nedir bu sorun ne yapmalaıyım dediklerinizi yaptım ama bir işe yaramadı lütfen yardımmmm

canerkaraman
02-03-2005, 00:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

LG MARKSINDAN NEFRET EDİYORUM HİÇ KİMSEYE ÖNERMEM

DRaCuLa
02-03-2005, 11:52   |  #10  
Üye
85 mesaj

CD Rom 'u Kasadan çıkar,yan yatır ve cdrom 'u öyle çalıştır.Açma ve kapamada sorun çıkarmıyorsa,sadeec kasaya taktığın zaman sorun çıkarıyorsa o zaman kasanın cd rom boşluğu,cd romu kasıyordur.CD Romu başka bir cdrom yerine tak,vidaları çok aşırı sıkma.Eğer aynı problem devam ediyorsa ya kasayı değiştireceksin,ya da metal ataçı düzeltip cd romu onunla açacaksın...

NOT : Garantisi varsa dokunma tabi,ama garantisi yoksa içini açabilir,ve içi açıkken çalıştırıp sorunun nerde olduğunu görüp müdahale edebilirsin...

bymetin
06-03-2005, 22:32   |  #11  
OP Yeni Üye
21 mesaj

dracula kardeş saol dedigini deneyecegim ama acıkken yani cd rom ici görünürken calıştırmak sakıncalı olmazmı?yani denedinmi hiç ona göre denerim yani ama saolun arkadaşlar yazdıklarınız icinn