CD-RW %95de yazmayı bırakıyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
iozkaptan
26-04-2005, 14:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
80 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Benim asus marka bir cd-rw ım var fakat cd yazmayı tamamlamadan hata veriyor ve cdyi dışarı atıyor. Birçok cd denedim acaba cd lerdemi sorun var diye ama sonuç yine değişmedi. bu konuda bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar cd-rw nasıl bir hata veriyor diye sormuşsunuzya ben bu cevapları okumadan önce bir diğer bilgisayarımdaki samsung rw ile asusu değiştirdim ve sorun kalmadı. samsung her iki makinadada sorunsuz çalışıyor asus ise yeni makinasından memnun. Ne kadar sebebini bilmesemde sorunu böyle çözdüm. Gerçe biraz bilgisayların estetiği bozuldu ama ne yapalım. siyah kasada beyaz asus, beyaz kasada sıyah samsung oldu artık bunada şükür diyelim demi ama :)
Tekrar merhaba arkadaşlar. Nasıl bir hata veriyor sorunuz bende tekrar bu sorunu halletme isteği uyandırdı ve asus cd-rw ı takrar taktım sorun çıkardığı pc ye. ve yine hata verdi ve şu hata mesajlarını sıraladı.
x could not persorm end session
x burn process soiled at 32x(4.800kb/s)
could not persorm end track
could not persorm fixation
logical unit not ready operation in progress

Son Düzenleme: iozkaptan ~ 29 Nisan 2005 10:12
Eyüp Korkusuz
26-04-2005, 14:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Hata neydi belirtirmisin...

Gökhan Varişler
26-04-2005, 15:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Evet ne hata verdiğini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

tonic
26-04-2005, 16:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

bende de bi problem var. nero ile audio cd yazarken takılıp duruyor. 4 tane cd harcadım yazmak için ama olmadı. mp3 yazdım fakat audioda takılıp kalıyor. hem expressde hem de burning romda denedim ikisinde de takılıyor. yeni olmaya başladı bu ilk defa. arkada çalışanları sollandırıp denedim ama gene takıldı. neden olabilir bilen var mı?

sweetyalien
26-04-2005, 20:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

cd writer larınızda ortalama kaç cd yazdırdığınızı yazabilirmisiniz. bir ikinciside eğer windowsunuz şişmişse bu sorunlara neden olabilir bence yeni bi windows kurup tekrar deneyin. son olarak bios ayarlarında udma seçeneklerini kontrol edin aktif değilse yine bu sorunları çıkarabiliyor. bildiğiniz gibi windowsta cd okurken (özellikle çizik cdlerde) cd rom/rw eğer zorlanmışsa otomatik olarak udmaları kapatıyor.

mfatiherkan
30-04-2005, 22:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

cd-rw belge okuma hatası ve donanım hatası vermiş,kopyaladığın dosyadan kaynaklanan bir hata olabilir yada cd'den kaynaklanan bir hata