CD VE DVD CİZİKLERİNİ NASIL TEMİZLERİZ ?

HPQ-User
08-12-2009, 12:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

EVRAN sormuş:
CD ve DVD' lerim var çizik var ve kirenmiş bunları en ideal şekilde nasıl temizleyebilirim ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Microsoft Windows XP
Home Edition
Versiyon 2002
Service Pack 3

Bilgisayar :

Intel(R) Celeron (R) M
processor     1.50GHZ
1.49 GHz, 448 MB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

osmanefe
08-12-2009, 23:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

Herkezin Bilgiği Bir yöntem var birisi vicutta oluşan buharı üfleyip pürüzsüz yumuşak bir kumaş veya mendil ile gilmek diğeri ise kolanya ile yine pürüzsüz yumuşak bir kumaş veya mendil ile temizlemek onun harici suyla temizlerim daha iyi kolonya yerine derseniz evet saha iyidir ama direk çeşme suyu kullanmayın cd kireçten dolayı zarar görebilir zarardan kastım mikro çizikler bu yüzden dolayı suyu kaynatıp soğuduktan sonya bir peçete veya kumaşla silin. 
Bunlar Öneridir Kesin Düzeltir Diyebirşey Söz Konusu Değildir. Eğer Önemli VErileriniz Varsa Biraz Pahalıya Patlayabilir Ama Veri Kurtarma Şirketleriyle İletişime Geçin Daha Çok Zarar Gelmeden.hımm birde şimdi aklıma geldi bir aralar chipte çizik cdleri analiz edip verileri kurtarmaya yarayan bir kaç program tanıtılmıştı diye hatırlıyorum bulabilitseniz işinize yarayabilir.