CD ye virüs girermi ?

TheHeLLFire
29-05-2009, 15:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

Arkadaşlar benim pc trojan kaynıyo format atıcam kota sınırlı oldugundan indirdiğim programları müzikleri bidaha indirmemek için cd ye yazıcam ama onada virüs girermi diye korkuyorum :S

Şimdiden teşekkürler :)

Süleyman.
29-05-2009, 15:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

CD'ye yazacağınız dosyaları tarayın. Zararlı yoksa büyük ihtimalle sorun olmaz...

Banned
29-05-2009, 15:14   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Hiç affetmez aynen girer. Daha doğrusu cd ye atacağınız dosyalara birçoğu gizliden gizliye entegre olmuştur bile.

Me Not Working Hard
29-05-2009, 15:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Cd'Ye Attıgın Dosyaya Virüs Bulaşmıssa Bulaşabilir
Ama Dosyada Virüs Yoksa Girme İhtimali Cok Az
bilgisayarın AutoRun Özelliginide Kaparsan Girme Özelligi Minimüm Seviyeye Düşer
1. Windows Xp Profesional kullanıcıları için;

a. Başlat - Çalıştır - gpedit.msc yazın Entera basın

b. Bilgisayar Yapılandırması sekmesinin altındaki Yönetim Şablonları sekmesini açın Buradan da sistem sekmesine tıklayın Sağ tarafta listelenen seçeneklerden, Otomatik çalıştır özelliğini kapat seçeneğine çift tıklayın Etkin ‘i işaretleyin Uygula - Tamam deyin

c. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda usb bellekler ve cdler otomatik olarak çalışmayacak ve varsa virüsler size bulaşmayacaktır

2. Windows Xp Home kullanıcıları için;

a. Başlat - Çalıştır - regedit yazın Entera basın

b. HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer anahtarına kadar gidin Sağ tarafta listelenen seçeneklerden, NoDriveTypeAutoRun özelliğine çift tıklayın Onaltılık seçili iken; 0xFF yazın Tamama basın ve Regeditten çıkın

c. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda usb bellekler ve cdler otomatik olarak çalışmayacak ve varsa virüsler size bulaşmayacaktır

Not:cd leri otomatik çalıştırma seçeneğini seçersek bi zaman sonra pc ye format için cd den başlatma sorunu ortaya çıkmaz mı?

Yapılan bu ayarlama sadece Xp için geçerli olacaktır. Diğer zamanlarda kullancığımız cd den başlatma (boot) özelliği bilgisayarın biosu ile ilgili bir durum. Biosa doğrudan yapılan bir işlem söz konusu değil.

Yada Sen Sarkılarım Falan Var Diyorsun Video Converter Programılarından Birini Kullanarak Hepsinin Uzaktısını Degiştir Teorik Olarak Bulaşmaması Gerekiyor:D
Ama Her Teori Cöküşlerle Sonuçlanabilir:D

Shift'e Basılı Tutarak Cd veya usb leri tak autorun özelligi acılmaz!

Yada
için HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\IniFileMapping\ yolunu izleyin ve ardından Autorun.inf adında yeni bir anahtar oluşturun. Daha sonra ise bu klasörün içinde bulunan Default değerine çift tıklayın ve yeni değer olarak tırnak işaretleri olmaksızın '@SYS:DoesNotExist' formülünü girin. Bundan sonraki adımda ise HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2 anahtarını silin. Bu işlemlerden sonra artık Windows, otomatik olarak CD ya da DVD'lerdeki autorun dosyalarını çalıştıramayacak.

Son Düzenleme: Me Not Working Hard ~ 29 Mayıs 2009 16:47
alloss
29-05-2009, 15:22   |  #5  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Girer

TheHeLLFire
29-05-2009, 15:26   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

O zaman herşeyi 0 dan indiricem :S çok sağolun arkadaşlar

Banned
29-05-2009, 15:26   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Geçenlerde işyeri bilgisayrı virüsten dolayı artık çalışamaz hale gelmiş, harddiskini söktüm, kendi bilgisayarıma taktım ve ubuntu çalışan cd ile harddiske ukalaşıp C yi direk sildim D deklileride flaşh diske yedekleyip haddiski formatladım. Sonrasında flaş diski kendi sistemime (vistada norton 360 v2, windows 7 de kis 9) iki antivirüsle tarattım. Ne kadar exe dosyası tamamına trojanlar işlemiş. Exe nin içeriğine girip içeriğini değiştirmiş. İşin kötü tarafı hiçbiri temizlenecek durumdada değil. mecbur kaldım tamamını silmeye.

Acaba sizdede bu veya benzer şekilde olmadığını kim garanti edebilir ?

mustafaasil66
29-05-2009, 15:49   |  #8  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

Eğer cdye çekeceğiniz dosyalar virüslü ise cdye onlarıda çekmiş olursun yani bi faydası olmaz güncel bi vrüs programı ile tarat ondan sonra çek

Limited
01-07-2009, 13:35   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
119 mesaj

Katılıyorum Girer Trojen Silmek İçin AntiVirüs Denesen..?

beycanerkul
05-07-2009, 21:06   |  #10  
Yıllanmış Üye
628 mesaj

hiç affetmez girer  sisteminde kesinlikle güncel antivirus programı olması artık kaçınılmaz bir gerçek sana tavsiye virüs programı olarak eset smart security  sınırsız programı kur kesinlikle tavsiye ederim  ben bunu sistemime kurdum kuralı format atmayı unuttum yani bu purogramla karşılaştım karşılaşalı hiç sistemim çökmedi ... sistemini kendisi otomatik olarak düzenli hale getiriyor muhteşem bir program

Son Düzenleme: beycanerkul ~ 05 Temmuz 2009 21:09
beycanerkul
05-07-2009, 21:18   |  #11  
Yıllanmış Üye
628 mesaj

eyer internetin sınırlıysa  D bölümüne programlarını at  ve programlarını winzip programıyla arşivle  o benim tavsiye ettiğim antivirüs programını kur benim bütün arşivim bilgisayarda bu program sayesinde güzel koruma programı