cde yazma sorunu

HPQ-User
30-07-2007, 19:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pede sormuş:
merhaba yardımınıza ihtiyacım var benim sorunum cd yazma dosyalarımı cd ye yazmak istiyorum kullandığım program nero herşeyi doğru yapıyorum ve sonunda yazım işlemi başarıyla bitti yazıyor cd yi çıkarıp takdığımda hala boş saygılarımla.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
merhaba yardımınıza ihtiyacım var benim sorunum cd yazma dosyalarımı cd ye yazmak istiyorum kullandığım program nero herşeyi doğru yapıyorum ve sonunda yazım işlemi başarıyla bitti yazıyor cd yi çıkarıp takdığımda hala boş saygılarımla.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) )

Koray Kocaman
30-07-2007, 20:07   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz

Bu sorun Cd-Rwtr'da olma şansıda var ayrıca yazılımsal bir sorun da olabilir.İlk olarak NERO programı haricinde farklı bir program denemenizi tavsiye edeceğim.Sorun devam ediyorsa eğerki cd-rwtr garantili değil ise içini açıp Lazer yani goz altında ufak ayarlı bir tane potans görüceksin.Ufak veya ince uclu tornavida ile kapağın açılış şekli sol alınde kalıcakmış gibi tutup sağ  elinlede saat yönünde yarım tur çeviriniz.Bu potans LAZER'in cd ye verdiği ışık seviyesini arttırır.

benersince
31-07-2007, 08:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ilk olarak nerodan şüphelenin programı kaldırıp takrar kurup deneyin olmadıysa farklı bir programla yazmayı deneyin www.tamindir.com dan buna benzer programları indirebilirsiniz bu programılada sorununuza çözüm bulamassanız geriye cd wr  servise götürmelisiniz

jeomania
31-07-2007, 11:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,251 mesaj

burn değil simulate yapıyor olabilirsiniz. arkadaşların önerilerini denemeden önce bunu kontrol edin. cd yazdırmadan önceki son sayfada simulate yi iptal edin

medjaii
01-08-2007, 19:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

1-hedef  olarak cd writeri secmeyi unutmayın
2-bazı dandik cd lerde yazmama gibi durumlar ortaya cıkabiliyor,değişik bi marka deniyebilirsiniz...

Son Düzenleme: medjaii ~ 01 Ağustos 2007 19:19