Çekim gücü!!

asalihcan57
06-04-2011, 16:45   |  #1  
asalihcan57 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

Çekim kalitesi en iyi olan Operatör?

Anket
M.G.G
06-04-2011, 18:19   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Tabikide turkcell

scorpion11
06-04-2011, 23:12   |  #3  
scorpion11 avatarı
Üye
95 mesaj

hiçbiri seçeneği niye yok...

dabbe1
07-04-2011, 01:16   |  #4  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: scorpion11  
hiçbiri seçeneği niye yok...
öyle bir durum yokta ondan...

thegenius
07-04-2011, 06:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

hehe gecen gun selo canlarla caminin minaresine cikarak iletisim kuran adamlari hatirladim simdi.
ya gidin allah askina cekim gucuymus. ya kardesim butun oiperatorler ayni baz istanyonlarini paylasiyor 99-2000 civari cikan kanun yuzunden. anten turkcellin bile olsa vodafone avea yada ttnet parasini veriyor turkcelle babalar gibi ayni sebekeyi kullaniyor.
cekim guvu peh. genelde sinyal dusuyosa bu gsm operatorunu yanlis sectiginden degil ya telefonun ucuzdur 900-800 mhz  standardini eklememistir otomatik frekans ayarlamiyodur yada ayarlayabiliyodur da ayarlarinda acik degildir. yada cami kenarinda felan imamlarin kullandigi jammerlardan calismiyodur.
duyduguma gore bazi imamlar jammer kullaniyomus camide dini guvenligi saglamak icin su ordunun polisin ve protokol korumalarinin kullandigindan. o da sinyali kesiyo diyolar. ki oleyse keser tabi.
siz de kalkmis cekim gucu. yok bole bi olay benim bildigim kadariyla. o 1999 yili civari ve oncesine ait bi sorun.

asalihcan57
07-04-2011, 12:54   |  #6  
asalihcan57 avatarı
OP Üye
51 mesaj
Alıntı: thegenius  
hehe gecen gun selo canlarla caminin minaresine cikarak iletisim kuran adamlari hatirladim simdi.
ya gidin allah askina cekim gucuymus. ya kardesim butun oiperatorler ayni baz istanyonlarini paylasiyor 99-2000 civari cikan kanun yuzunden. anten turkcellin bile olsa vodafone avea yada ttnet parasini veriyor turkcelle babalar gibi ayni sebekeyi kullaniyor.
cekim guvu peh. genelde sinyal dusuyosa bu gsm operatorunu yanlis sectiginden degil ya telefonun ucuzdur 900-800 mhz  standardini eklememistir otomatik frekans ayarlamiyodur yada ayarlayabiliyodur da ayarlarinda acik degildir. yada cami kenarinda felan imamlarin kullandigi jammerlardan calismiyodur.
duyduguma gore bazi imamlar jammer kullaniyomus camide dini guvenligi saglamak icin su ordunun polisin ve protokol korumalarinin kullandigindan. o da sinyali kesiyo diyolar. ki oleyse keser tabi.
siz de kalkmis cekim gucu. yok bole bi olay benim bildigim kadariyla. o 1999 yili civari ve oncesine ait bi sorun.
Saçmalama.. aynı telefonu iyi çekmeyen bi yerde dene , bi turkcell , bi vodafone , bi de avea..hangisi daha iyi görürsün.. telefon ucuzluğu dediğin de farklı bir şey.ucuzluk da var tabi. bazı telefonlar çekmesi için fazla güç harcıyo ..

Bence En iyi turkcell
Sonra Avea ve Vodafone ( Avea nüfus u az olan yerlerde daha iyi vodafone a göre.. ama genel olarak vodafone daha iyi..)

hardcrss
07-04-2011, 15:17   |  #7  
Yeni Üye
29 mesaj
Ortak kullanım gibi bir durum söz konusu değil. Ülkede şu an itibariyle yaklaşık 46 bin civarında baz istasyonu var ve bu istasyonların en fazlası Turkcell'de.

Unspoken88
07-04-2011, 16:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
195 mesaj

Turkcell'dir heral ya

thegenius
08-04-2011, 03:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

gidin allah askina ya. nerde kanit olarak elinizde kimin hangi baz istasyonunu kullandigina dagir belge  mi gordunuz sanki. 
kaldi ki elinde turkcell olan 10 larca arkadasim vardi yeni hatta sifir hatta cok populer 1st class diye bilinen telefonlarla cekmiyo diye soylenen. ama ayni yerde vodafone ile bicok telefonla kullanmisimidir ve gsm 800 destegi varsa telefonun oldukca uzak ve kapali yerlerde bile (trukcelin bile cekmedigi :P yerde)  benim hat ceikiyo . :P hehe tabi gene cin mali veya manyakca sadece sehor merkezi kullanimi icin yapilmis gsm 800~ destegi olmayan telefon oldumu hicbi hatla cekmiyo.
gerci siz gene kafaniza gore takilin . marka hastaligi bence.
ben vodafone yurtdisinda da sebeke anlasmasi oldugu icin yurtdisinda da ucuz o yuzden benim icin daha iyi, sadece 3kmlik bi alanda olsa butun hayatim zaten telsiz kullanirdim ne vericem her 3 ayda bir
30 lira sabit ucret elin gavuruna hava parasi olarak hicbisey icin.
gerci bu socanhemsire reklamlarina da hayran kalmadim desem yalan olur.
vaktinde turkcell de kullandim ve adamlar ole guzel reklam yapmislar ki 5 dalda oscar alir.
icimden gelenleri benim icin solemisler sanki adamlar :P

asalihcan57
08-04-2011, 10:11   |  #10  
asalihcan57 avatarı
OP Üye
51 mesaj

Dediğinden bişey anlaşılmıyo

dabbe1
08-04-2011, 11:48   |  #11  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
gidin allah askina ya. nerde kanit olarak elinizde kimin hangi baz istasyonunu kullandigina dagir belge  mi gordunuz sanki. 
kaldi ki elinde turkcell olan 10 larca arkadasim vardi yeni hatta sifir hatta cok populer 1st class diye bilinen telefonlarla cekmiyo diye soylenen. ama ayni yerde vodafone ile bicok telefonla kullanmisimidir ve gsm 800 destegi varsa telefonun oldukca uzak ve kapali yerlerde bile (trukcelin bile cekmedigi :P yerde)  benim hat ceikiyo . :P hehe tabi gene cin mali veya manyakca sadece sehor merkezi kullanimi icin yapilmis gsm 800~ destegi olmayan telefon oldumu hicbi hatla cekmiyo.
ben vodafone yurtdisinda da sebeke anlasmasi oldugu icin yurtdisinda da ucuz o yuzden benim icin daha iyi, sadece 3kmlik bi alanda olsa butun hayatim zaten telsiz kullanirdim ne vericem her 3 ayda bir
vaktinde turkcell de kullandim ve adamlar ole guzel reklam yapmislar ki 5 dalda oscar alir.
icimden gelenleri benim icin solemisler sanki adamlar :
orası neresi ki TURKCELL çekmiyor?İzmir'den Van Saray ilçesine kadar çekiyor... İran karakolunun karşısında bile full çekiyordu..

M.G.G
08-04-2011, 18:05   |  #12  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
icimden gelenleri benim icin solemisler sanki adamlar :
İnanmıycanız ama turkcell jammer olan asansörde bile çekiyor.Bende 4 diş(Nokia 3110), Arkadaşta 5 diş(Samsung corby), Ve yine arkadaşta çekmiyor(Avea ve Samsung corby).Vodafone da ancak 1 diş çekiyor(Samsung corby yine) ve evin yaklaşık bir km ötesinde 30 mlik vodafone santrali var.Buna rağmen vodefone az çekiyor .

asalihcan57
09-04-2011, 06:46   |  #13  
asalihcan57 avatarı
OP Üye
51 mesaj

Zemin kat tan 1-2 kat aşağı iniyorum.. Yinede 5 de 4 bazen de 5 çekiyor.. Turkcell olmayanların 1 ya da iki çekiyo en fazla..

thegenius
11-04-2011, 11:29   |  #14  
Yıllanmış Üye
131 mesaj
Alıntı: M.G.G  
İnanmıycanız ama turkcell jammer olan asansörde bile çekiyor.Bende 4 diş(Nokia 3110), Arkadaşta 5 diş(Samsung corby), Ve yine arkadaşta çekmiyor(Avea ve Samsung corby).Vodafone da ancak 1 diş çekiyor(Samsung corby yine) ve evin yaklaşık bir km ötesinde 30 mlik vodafone santrali var.Buna rağmen vodefone az çekiyor .
nasi ya cammerlari da mi kiriyo :P 
way.. a**sini :P jammer bile islemiyo desene :P hic gulesim yoktu. ya o jammerin calistigindan eminmisin abi sen ya. tama iyi cekiyo onu yuttuk diyelim de bu basbakanlik ordu felan jammerlari bosuna takiyo desene abicim ya. adamlar aldimi bi turkcell  jammer mammer islemez diyosun yani. 
walla jammer bile islemiyosa dogru diyosunuz diyecek bisey kalmiyo. :P 
way kac gundur moralim bozuktu bi monitor secemedim . ama bu yaziyi gorunce inan gulmekten yerlere dustum desm yeridir.  anti jammer ozelligi. :P 
bu selocanhemsireler teknolojide sinir tanimiyo abi ya . 
yakinda nasa da artik turkcell kullanmaya baslar marsla irtibat kurmak icin. 
benim merak ettigim istesell mi kullanacaklar yoksa hesapli hat mi :P
hangisi daha iyi olur nasa icin ?

bide bu asansorde jammer ne is ? onu anlamadim .