center speaker çalışmıyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mogolkurdu
07-03-2004, 14:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

ses düzenim philips 5.1  ses kartım sound blaster live 5.1 yalnız center speakerdan ses gelmiyo.Center speakerın sadece dvd izlerken çalıştığını biliyorum ama hoparlörleri test ettirdiğimde de ses çıkmıyor.

karamurat
19-03-2004, 20:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
408 mesaj

bağlantılarını kontrol eğer sorun yoksa yazılımdan 5.1 ayarlayıp ayarlamadığını kontrol et gene bi şey yoksa " center " diye ses gelmiyorsa bozuk demektir

angelusavril
19-04-2004, 11:27   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

Eğer ses sinyalin analog olarak gidiyorsa (yani coaxiel veya optik gibi tek bir kablo ile değilde, ses kartından sisteme giden 3 ayrı kablo kullanıyorsan), SB Live'ın ses ayarlarından olabilir. Öncelikle surround mixer (veya bunun gibi bir adı olan SB Live'ın kendi ses ayar programı)'ı çalıştırıp ses sistemini 5.1 olarak tanıttığından emin ol. Sonra Creative PlayCenter'ı çalıştırıp (ses kartınla beraber gelen cd'lerden kurabilirsin, media player tarzı bir program) ekranın altındaki CMSS ifadesine tıkla. Buradan Movie (veya surround) mode'u seçersen center hoparlörün de çalışacaktır. Filmlerde zaten bunu kesinlikle yapmalısın, eğer müzik dinlerken yaparsan da ses kartın normal mp3'ü kendisi surround'ımsı bir hala getirecektir (dolby prologic mantığıyla).

sriptkidy
21-05-2004, 16:57   |  #4  
Üye
55 mesaj

Abi benim bilfdiigm center basa yüklenir ses vermezki neyse