Cep devine Tablet PC şoku...

CHIP Online
03-03-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çok sağlam bir tablet ile savaşa girmeye hazırlanan cep devi, bakın nasıl bir şokla uğraşıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cep-devine-tablet-pc-soku_25542.html

Resimlerle: Çin işi Motorola Droid işte böyle olur...

Son haftalarda gözler, Motorola'nın Android 3.0 tabanlı yeni tableti olan Xoom üzerinde. Fakat Motorola tablet için bu ismi seçerken, aynı isimde bir şirket bulunduğunun farkına varmamış.

2003'te kurulan Xoom Corporation, 2004 yılında da isminin patentini aldırdı. PayPal'a alternatif olarak, internet üzerinden para transferi gerçekleştiren bir servis sağlayıcısı olan Xoom, "Motorola'nın izin almadan, Xoom kullanıcılarının kafasını karıştırmak ve yanlış yönlendirmek amacıyla yasal olmayan bir şekilde kendi ürününde Xoom ismini kullanması" gerekçesiyle teknoloji devlerinden Motorola'ya dava açtı.

Motorola, yeni tabletinin ismini kayıt ettirmede zaten zor bir zaman geçirmişti; çünkü ABD Marka ve Patent Ofisi, bu ismin Zoom Telephonics markasının ismiyle çok benzer olduğundan patenti yapmamıştı. Bu yasal karışıklığa, şimdi de para transferi sağlayan Xoom Corp. eklendi.

Motorola, dün akşam Bloomberg News'e yaptığı açıklamada Xoom Corporation'dan daha herhangi resmi bir şikayet almadığını belirtti.

Motorola'nın yeni Android 3.0 tableti ile bu para transfer sitesinin çok değişik olduğu düşünülünce, bu davanın çok fazla uzamayacağı görülüyor.

Tüm konu: Cep devine Tablet PC şoku...

İzleyin: Motorola'dan Xoom reklamı!

Resimlerle: Çin işi Motorola Droid işte böyle olur...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Motorola bu konuda ne yapmalı?