Cep telefonlarının radyasyon değerleri!

CHIP Online
26-12-2011, 00:55   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

En az radyasyon yayan ve radyasyon deposu 10 cebi sizler için bir araya getirdik!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cep- ... egerleri_31079.html


Resimlerle: Cep telefonlarının radyasyon değerleri!

Cep telefonunuz ne kadar fazla özelliğe sahipse, o kadar radyasyon mu yayıyor? Cevap hayır. Bunun en iyi örneği belki de oldukça basit bir telefon olan Sony Ericsson Yendo'nun Samsung'un uç nokta Android'i Galaxy S II'den üç kat daha fazla radyasyon çıkarması. Peki, cep telefonlarındaki radyasyon, gerçekten de zararlı mı? Yapılan ve devam eden çok sayıda araştırmaya rağmen sorunun cevabı henüz kesin değil.

Ancak telefonunuz tüm gün vücudunuza yakın bir yerde duruyorsa, düşük radyasyonlu bir cep telefonu seçmelisiniz. Cep telefonu üreticileri, teknoloji içinde yüzen telefonlarında radyasyon değerlerini atlayabiliyorlar. Bu makalemizde, en çok kullanılan akıllı ceplerin SAR değerlerini sizlerle paylaşacağız.

Cep telefonu üreticileri, bir cep telefonu modelinden çıkan ve insan kafasına aktarılan maksimum radyasyon seviyesini SAR (Specific Absorption Rate) değeri ile açıklarlar. Galerimizde, en düşük ve en yüksek SAR değerine sahip 10'ar telefonu bir araya getirdik. Cep telefonunun radyasyon değerlerine önem veriyorsanız, sizi galerimize bekliyoruz.

Galaxy S II, HTC Sensation, Galaxy Nexus ve diğerleri. İşte resimlerle canavar ceplerin radyasyon seviyeleri!

Tüm konu: Cep telefonlarının radyasyon değerleri!

Resimlerle: Cep telefonlarının radyasyon değerleri!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Cep telefonunuzun SAR değeri sizin için önemli mi?