Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli

IsetenayI
09-11-2023, 17:52   |  #1  
IsetenayI avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 41
843 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

Telefon alırken dikkat edilecek nokatalar nelerdir ve neler göz önünde bulundurulmalı kısaca bahsedelim. Ondan once Chip'in bu konudaki sekiz maddelik makalesine de göz atabilirsiniz.

Özelliklere ve teknik ayrıntılara gelmeden önce gelen ilk adım bütçe belirlemek. Bunu belirledikten sonra fiyat aralığında istenen özelliklere sahip ürünleri sıralamak ve değerlemdirmek çok daha kolay olacaktır.

Ekran boyutu ve kalitesi kullanım amacına göre oldukça önemli. Özellikle telefonu oyun ve dizi film izlemek için kullananların göz önünde bulundurması gereken bir başlık. Aynı zamanda daha taşınabilir ve kompakt bir cihaz isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bir konu.

Pil ömrü hemen hemen herkes için önemli. Pil ömrü iyi bir ürün seçmek sürekli priz armak ve şarj bitecek endişesini ortadan kaldıracaktır.

Performans ve işlemci seçimi de telefonu daha yoğun aktiviteler için kullananlar için önemli. Yavaşlık, takılma ve yeni sürüm uygulamaları kaldıramama gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

Kamera kalitesi günümüzde artık pek çok kişi için en önemli özelliklerden biri. Ortalama seviyedeki kameralar herkes için artık daha ulaşılabilir.

Sizin telefon alırken dikkat ettiğiniz ve öncelik verdiğiniz özellikler nelerdir?