Ceplerinde iPhone var ama hesaplar boş!

CHIP Online
12-04-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yapılan bu ilginç araştırma, iPhone sahipleri hakkında şaşırtıcı sonuçlar içeriyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cepl ... plar-bos_26277.html

Resimlerle: Akıllı telefon değil, anti-akıllı telefonlar...

iPhone sahipleri, yapılan bir araştırmaya göre, telefonları yüzünden parasal olarak çöktüklerinden dert yanıyorlar. Yapılan araştırmaya bakacak olursak, iPhone sahiplerinin 5'te birinin banka hesapları ile başlarının dertte olduğı görülürken, Blackberry ve Android platformuna sahip olan akıllı telefon kullananlar ise böyle bir durumla pek karşılaşmıyor.

The Daily Mail tarafından yayınlanan bu araştırma gösteriyor ki, kullanıcıların parasal durumu ile akıllı telefon tercihleri arasında sıkı bir ilişki mevcut. İngiltere'de yıllık bütçesi 50 bin sterlinden fazla olan varlıklı insanların %10'u Blackberry, %7'si Android kullanıcısı iken, %5'lik kısmı ise iPhone kullanıcısı. Diğer istatistiklere bakıldığında da, iPhone'a sahip olma oranının, gelir düzeyi düştükçe arttığı ortaya çıkıyor.

RIM, Blackberry'yi profesyonel sektörlere sokmakla iyi bir iş çıkarırken, sunduğu son servislerden Blackberry Messenger ile, Blackberry'yi daha genç yaş grubunun kullanımına sundu. Bu tutumuyla da Blackberry satın alan kişiler, yıllık 20 bin sterlinden daha az gelirli olanlara kadar düştü.

Apple'ın da bu sene yaz aylarında iPhone 5'i lanse etmesi bekleniyor. Henüz tüm özellikleri belli olmyan iPhone 5 hakkında yazılan çizilen birçok dedikodu var, buna NFC teknolojisi de dahil.

Tüm konu: Ceplerinde iPhone var ama hesaplar boş!

Resimlerle: Akıllı telefon değil, anti-akıllı telefonlar...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Akıllı telefon seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz?