Cepte internet eziyet olmasın!

CHIP Online
07-04-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Cep telefonuyla internette gezinmek eziyet gibi geliyorsa, işte bu eziyeti hafifletmenin yolları!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/cep ... -olmasin_46320.html

Resimlerle: En garip 10 web sitesi!

Ekranınız ne kadar büyük, web tarayıcınız ne kadar iyi olursa olsun, telefonunuzda internette gezinmek, bir bilgisayardaki kadar rahat olmayacaktır. Akıllı cebinizde kusursuz bir gezinti deneyimi yaşamayacağınız bir gerçek, ancak bunu şimdikinden çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.


Faydalı kısayolları ezberleyin


Tüm mobil web tarayıcıları, eksik kaldıkları yönlerden haberdardır. Bu yüzden çoğu, ekranda tüm işlevleri göstermek yerine onları gizlerler. İşlevleri nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, cebinizle sörf yapmak can sıkıcı bir hal alabilir. Biraz eğitimle bu tür sıkıntıları kolayca atlayabilirsiniz.


Hangi ipuçlarını öğrenmeniz gerektiği, kullandığınız mobil web tarayıcısına göre değişiyor. Bu yazımızda Safari ve Chrome'a özel ipuçlarını sıralayacağız.


Mobil Safari


Sayfa içinde arama: Bu işlevi kullanmak için aradığınız metni adres çubuğuna yazın ve aşağı doğru kaydırın. "Bu sayfada" bölümü, aradığınız metnin vurgulu olarak gösterilmesini sağlayacak.


Alan adı uzantılarını hızla yazın (iOS 7 ve sonrasında): Bunun için "." tuşunu basılı tutun. Bunu yaptığınızda ekrana aralarından seçip yapabileceğiniz alan adı uzantıları gelecek.


Web tarayıcısı geçmişinizde hızla dolaşın: Soldan sağa doğru kadırarak geçmişiniz içinde kolayca dolaşabilirsiniz. Bunun yerine geri düğmesine basmak zor değil, ancak bu tür hareketler kullanımınızı hızlandırabilir.


Favorilere ekleyin: Bir siteyi sıkça ziyaret ediyorsanız, paylaş düğmesine dokunun ve "Yer işaretlerine ekle" seçeneğini seçin. Şimdi "Favoriler" konumunu seçin.


Tüm Konu: Cepte internet eziyet olmasın!

Resimlerle: En garip 10 web sitesi!

Kaynak: www.chip.com.tr