Cepten görüntülü konuşmada yeni bir yöntem

CHIP Online
08-01-2009, 11:26   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bugün tanıtılan "face to face" sistemi ile 3G teknolojine ihtiyaç olmadan görüntülü konuşmak mümkün.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Cept ... r-yontem_10380.html

General Mobile'ın yeni modeli GF2F ile 3G'den önce görüntülü konuşma ve görüntülü chat devrimi başladı. Çift sim kartlı ilk cep telefonu gibi birçok ilki tüketiciyle tanıştıran General Mobile, yeni modeli GF2F'de yer alan "Face to Face" teknolojisi ile de yine bir ilk olan "Cep telefonunda görüntülü konuşma ve görüntülü chat" teknolojisini dünya lansmanıyla aynı anda Türk tüketicisine sunuyor.

Kaça satılacak?
"Face to Face" teknolojisiyle, görüntülü konuşma ve görüntülü chat yapılabilmesine olanak sağlayan General Mobile GF2F modeli, dünyayla aynı anda Türkiye'de. Üstelik "Face to Face" özelliğiyle GPRS üzerinden yapılan görüntülü konuşma ve görüntülü chat, 3G teknolojisinden çok daha uygun fiyata gerçekleşiyor.

General Mobile'ın yeni cep telefonu modeli GF2F; sahip olduğu Google map, Ebuddy (MSN, Yahoo talk, Google talk, AOL Messenger) teknolojisi, FM Radyo, Bluetooth, 2.0 megapixel kamera, hafıza kartı desteği ve diğer özellikleriyle bir cep telefonundan beklenen tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra, GPRS üzerinden görüntülü konuşma ve görüntülü chat imkanı sağlayan benzersiz F2F (Face to Face) özelliğiyle birlikte, kısa bir süreliğine 399.-TL yerine 249.-TL gibi çok özel fiyatıyla satışta olacak.

Sistem nasıl çalışıyor?
General Mobile'ın geliştirdiği "Face to Face" teknolojisi sayesinde, cep telefonundan görüntülü chat yaparken, karşı tarafın görüntüsü canlı olarak ekrana geliyor ve konuşmalar da sistem üzerinden gönderiliyor. General Mobile GF2F modeli ile görüntülü konuşma ve görüntülü chat yapmak istenildiği zaman, numarayı çevirip F2F tuşuna basılarak otomatik olarak görüntülü chat programına giriş yapılıyor ve sistem karşılıklı olarak çalışmaya başlıyor. "Face to Face" özelliğiyle GPRS altyapısını kullanarak görüntülü konuşma ve chat yapma imkanı sunan General Mobile GF2F model cep telefonu, uygun fiyata 3G'den önce görüntülü konuşma ve chat yapma zevkini yaşatıyor.  

Not: Basın bülteninden derlenmiştir.


Tüm konu: Cepten görüntülü konuşmada yeni bir yöntem

İzleyin: General Mobile GF2F

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 3G'yi mi bekleyelim, face to face ile başlayalım mı?

Fattur
08-01-2009, 19:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Tartışıyoruz: 3G'yi mi bekleyelim, face to face ile başlayalım mı?


o sizin kararlarınıza kalmış birşey...