ÇEREZLER - İE - FİREFOX - choreme

vj_sinan
14-03-2009, 00:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

ya arkdaslar anlamadıım bi konu war bu çerezler nedir dahası
facebook gibi bazı sitelere giremiyotum mesele mynet oyun gibi nasıl hallede bilirim bu sorunu yardım ltfen

Banned
14-03-2009, 00:32   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

arkadaşım girdiğin hersite ile bilgisayarın arsında bir veri alışverişi olur bu siteler bilgisayarının hard diskine ufak dosyalar yerleştirirler bu bir daha ki ziyaretinde seni hatırlamaları içindir örneğin google ana sayfasına girdiğinde daha önce yaptığın aramaları görebilirsin işte bunu sağlayan çerezlerdir veya parolanı hatırlayıp siteye parola girmeden seni login ederler aslında bi zararları yoktur ama senin internet kullanma alışkanlıklarınla ilgili fikir sahibi olup ona göre reklamlarını düzenleyenlerede hizmet ederler
sitelere girememene gelince facebook a girersin niye giremeyesin ki biraz daha sorunu açıklamalısın oyun için belki bi ayar yapman gerekiyordur sitedeki açıklamaları iyice oku

vj_sinan
14-03-2009, 11:20   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

ya işde hiç giremiyorum facebook u ma ana sayfaya giriyorum sonra e-mail ve şifremi yazıoyum sonra karşıma Tarayıcında çerezler etkin değil. Lütfen devam etmeden önce bunu güvenlik tercihlerinde ayarla. die bi  yazı cıkıyor Şaşkın

Banned
14-03-2009, 11:26   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj
vj_sinan
ya işde hiç giremiyorum facebook u ma ana sayfaya giriyorum sonra e-mail ve şifremi yazıoyum sonra karşıma Tarayıcında çerezler etkin değil. Lütfen devam etmeden önce bunu güvenlik tercihlerinde ayarla. die bi  yazı cıkıyor Şaşkın
chrome da üstte bir ingiliz anahtarı işareti var oradan seçenekler sekmesinden tüm çerezlere izin ver i seçeceksin hepsi bu

Me®t©@N
21-03-2009, 21:06   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

bende de ana sayfaya giriyor ama sonrası gelmiyor ... facebook çok yavaş, hızlandırmak için bir çare var mı