çeşitli dosyaları açmada hata

HPQ-User
11-10-2009, 12:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cihan1995_2009 sormuş:
ben internetten çeşitli oyunları partlarla indiriyorum.bazen de yazı ve resim indiriyorum.bilgisayarıma inen yazı ve resimleri açmak için tıkladığımda 'windows bu programı açamıyor web sitesinden doğru programı bulun'diyor.ve artık indirdiğim dosyaları bilgisayar açamıyor.aynı dosyaları bilgisayar daha önce açıyordu.ben indirdiğim şeyi açmadığında üzerine sağ tıklatıp ardından özelliklere tıklatıp birlikte aç diye yazan yazının karşısındaki değiştire tıklatıp bilgisayarımda yüklü olan programlardan birini sçiyordum . onunla uğraştığımdan beri bu tür dosyaları açmıyor.örneğin bilgisayar bin dosyalarını açamıyor.
BU SORUNU ÇÖZÜN

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
512 Mb:ekran kartı
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz x 2 (2.52Ghz)
RAM:2.0 GB
GPU:ATI Radeon HD 3400 Series  (PS3.0/VS3.0)
VRAM:512 Mb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; OfficeLiveConnector.1.4; OfficeLivePatch.1.3; AskTB5.3)

OSMAN BAĞÇEVAN
11-10-2009, 16:13   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bilgisayarınıza indirdiğiniz yazıyı , kopyala (ctrl+c ) yapıp notepad yada not defterine yapıştır(ctrl+v)yapabilirsiniz..en kolay ve iyi yöntem budur..yanlız pdf uzantılı dosyaları yüklüyorsanız , foxit reader gibi bir program olması gerekiyor..

bilgisayarınıza indireceğiniz resmi , sağ tıklayıp , Resmi farklı kaydet deyip kaydedersiniz..bu dosyayıda açabilirsiniz,sorun yaşamazsınız..

indirdiğiniz oyunları kurmak için : setup dosyasına tıklayıp ve kurun..setup dosyasyı yoksa büyük bir ihtimal .iso uzantılıdır ve o uzantıyıda deamon tools yada virtual cd ve buna benzer programlarla açabilirsiniz..bu konuda oyunun nasıl kurulduğunu google ye sorabilirsiniz..

başka bir dosya uzantısında sorun yaşıyorsanız , google den dosyayı aratıp ,açmak için gereken programı indirebilirsiniz..