chip cd_dvd otomatik başlat

kursat_akilli
22-03-2008, 11:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
187 mesaj

Arkadaşlar chip cd ve dvd lerini dvd sürücüme taktığımda otomatik olarak başlatmıyor.ilginç olan sürücüye tıklayıp çalıştırmak istediğimde karşıma index not defteri ve içinde html kodları çıkıyor.neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun arkadaşlar yardımcı oluırsanız sevinirim

Son Düzenleme: kursat_akilli ~ 22 Mart 2008 12:11
BOOMFUNKMCS
22-03-2008, 12:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

başlat/çalıştır/HKEY_LOCAL_MACHİNE/SYSTEM/Current-control-set/services/cdrom kayıt değerinde autorun kaydının değerini 1 yap ve pc ni yeniden başlat.

kursat_akilli
22-03-2008, 12:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
187 mesaj

arkadaşım söylediğin yere baktım değerin 1 olduğunu gördüm.ben yinede sildim ve tekrar 1 olarak değer girdim ama problem hala devam ediyor.dün herhangi bir problem yoktu durup dururken yaparmı böyle bir şeyi anlamadım.ilgine teşekkür ederim

kursat_akilli
22-03-2008, 13:03   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
187 mesaj

arkadaşlar problemi çözdüm.chip cde-dvd si içindeki index adlı html kodlarının olduğu dosyanın özelliklerine girdim.orda birlikte aç seçeneğinde not defterinin seçili olduğunu gördüm.o seçeneği değiştirip firefox (veya ie) ile aç seçeneğini işaretledim.cd veya dvd başlangıçta firefox ile otomatik olarak açılmaya başladı.cd yi taktığım zaman direk firefox ile açılıyor ve chip cd si web arayüzüne giriyorum.
ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim