CHIP'de alkollü içecek reklamına HAYIR...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
selcuk29
27-05-2005, 17:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

CHIP dergisinin artık bira yada alköllü içecek reklamı yayımlamasını istemiyorum. bu gibi içecekler teknoloji önündeki en önemli engellerden birisidir. düşünmeyi yok ediyor. bilim buna karşıdır. bu konuyu lütfen dikkate alınız. dergimizde teknoloji, bilim ve kültür ile ilgili reklamlara yer verilmesi daha uygundur. ama alkole asla...
CHIP'de alkole HAYIRRRRRR.....

theironman
27-05-2005, 18:21   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

sana katılmıyorum.

hasansancar
27-05-2005, 18:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

selçuk haklısın geçende dile getirdim yiyecek içecekte olmasın yanlız teknolojiyle ilgili bir dergimiz olsunKahkaha

hasansancar
27-05-2005, 18:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

elvis32 içiyo olabilirsin sana içme demiyoruz yanlız dergi sade bir halde olsun amaç o.

hacker_23
27-05-2005, 18:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

abi sizde reklamaı azaltın dıonus adamlar en mumkun sekılde reklam azaltıolar oda en cok para veren reklamı almak adam en cok para veren reklamı almazzsa nasıl reklam sayısında bır azalma olur???

hasansancar
27-05-2005, 18:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

oda bi gelir onu düşünmedim

theironman
27-05-2005, 19:43   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

çok yönlü düşünmek lazım, ayrıca içip içmediğimin bu konuyla zerre alakası yok, sözlerimize dikkat edelim.

sweetyalien
27-05-2005, 20:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

selcuga tamamen katılıyorum. alkollu içecekler ile ilgili reklam alınmamalı. istenirse ondan gelecek gelir kadar reklam bulunabilir. derginin içeriği hiç önemli diiil alkol her zaman insanlığın önünde bir engel olarak kalmıştır. bunu aşmamız gerekiyor. bir toplum zarara bu kadar nasıl bağımlı olabilir bunu mantığım kabul etmiyor.

theironman
27-05-2005, 21:27   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

"alkol insanlığın her zaman önününde bir engel olarak kalmıştır" nereye varmaya çalışıyoruz arkadaşlar? bu basit bir reklam tartışmasından öteye gitmeye başladı gibime geliyor.

lazrailefsanesi
28-05-2005, 00:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Sen o reklamı görünce sana engel mi oluyor anlayamadım simdi.Televizyon izliyon mu? orda da yasaklansın chipden ulastıgından daha cok insana ulasıyor tv ler.

theironman
28-05-2005, 01:13   |  #11  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

bence gereksiz bir tartışma bu, çok daha önemli sorunlarımız varken yani.

omkkio
28-05-2005, 10:41   |  #12  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

Arkadaşlar bahsettiğimiz şey alkollü içeceklerin reklamları devletin ve denetleme kurumlarının izin verdiği şekilde yayınlanıyor zaten. bence bunların hiçbiri Biz evleniyoruz yada Kaynanam olurmusundan daha fazla topluma zararlı değil. Ayrıca reklam adı üstünde reklamdır okumassın olur biter.

kengu
29-05-2005, 01:13   |  #13  
Yeni Üye
36 mesaj

Bu dergiyi sadece yetişkinler okumuyor arkadaşlar. Benimle birlikte ilkokula giden çocuklarım da okuyor. Chip herhangi bir dergi gibi davranmamalı bence , reklamını yaptığı ürünün ne olduğuna dikkat etmeli , 7 yaşındaki oğlum elinde Chip dergisi prezervatif reklamını gösterip baba bu ne deyince ben bilgisayar parçası mı diyeyim yoksa önce bu tür reklamları yok edip sonra mı dergiyi eve alayım. Televizyonlarda da var diyorsunuz ama tv nin kumandası var işinize gelen kanalı açarsınız veya kapatırsınız olur biter. Chip'te olunca bu tür şeyler ne yapalım. Sadece kendi açımızdan değerlendirmek eksik oluyor bence.
Ayrıca Chip dergisinde konuyla ilgisiz reklamlar bende o ürüne karşı antipatiye yol açıyor. Traş makinesinden  takıya , biradan parfüme, çikolatadan kıyafete Chip dergisinin konularıyla ilgisiz reklamlar bende o ürüne karşı tepkiye yol açıyor , alacağım varsa da almıyorum.

mrcplus
29-05-2005, 03:50   |  #14  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

şu ana kadarki mesajları okudum en mantıklısı kengu dan geldi +1 diyorum

lazrailefsanesi
29-05-2005, 04:52   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Birayla prezr. ne alakası var.Çocugun baba bu ne dediginde bira diyemiyor musun? ayip birsey mi bira.Neyse konu dagılıyor yanlis anlasılmaya baslanacam o yuzden kesiyom.Benim tv den kastım basit amerikan film repligidir "jo sana bi viski ikram ediyim" izledigimiz 100 filmden 90 da alkol geciyor.Dergi bir yerden para kazanmali,acıkcası reklamların icerigi beni rahatsız etmiyor,cünkü bakmam bile,beni rahatsız eden fazlalıgı olmustur herzaman.
saygılarımla.

Gökhan Varişler
29-05-2005, 17:48   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Arkadaşlar bu reklam konusu daha öncede çok tarşışıldı ama hiç bi şekilde reklamı engellemeyiz bende istemem dergide reklam olmasını ama aslında reklamında içeriği beni pek alakadar etmez sonuçta yasalar var. Her reklam yayınlanmadan önce gerekli işlemlerden geçiyor bi sakınca yoksa yayınlanabiliyor Zaten ülkemizde içki reklamlarıda yasak değil sadece tütün ürünlerinin reklamları yasak zaten bunuda bilirsiniz tütün ürünlerinin reklamları yüzünden zamanında F1 bile ülkemizde yapılamamıştı.Şimdide bazı kısıtlamalar var ama bunlar istisna bu yüzden dergide yok içki reklamı var yok başka bi şey reklamı var diye tartışmak anlamsız.

theironman
29-05-2005, 18:05   |  #17  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

aynen katılıyorum gökhan.

tonic
31-05-2005, 15:56   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

herkes o reklam olmasın bu reklam olmasın derse yakında chip dergisi piyasadan kalkacak. reklamlar olmadan hiçbir dergi vs. nasıl yayınlanacak? (servetinin haddi hesabı olmayanlar hariç) sonuçta denildiği gibi reklamlar süzgeçten geçirilerek yayınlanıyor. bence fazla uzatmamak lazım reklam olmadan olmaz.

Eyüp Korkusuz
31-05-2005, 16:33   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Eğitici ve bilgilendirici bir derginin gelirlerinin sadece reklamlardan olduğu düşünülürse bence biz okurların reklam seçme gibi bi lüxünün olmaması lazım... Bazı dergiler gibi bazı kuruluşlardan dergimiz gelir sağlamıyor arkadaşlar... Bu yazdıklarım benim şahsi görüşlerimdi...

silas
31-05-2005, 19:12   |  #20  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Çok açık saçık uç düzeyde reklam olmadıktan sonra her tür reklam kabulumdür. Reklam sayfasına bakmam olur biter. beni ilgilendiren CHIP deki salt bilgisel sayfalar ve şunuda biliyorum ki ne kadar çok reklam o kadar iyi bilgisel hizmet. En azından kısa vadede olmasa bile bu uzun vadede inanılmaz bir farklılık göze çarpacaktır.

Reklamlar sorun değil ancak ben CHIP in eski kalın sayfalı CHIP olmasını çook isteyenlerdenim. Zaman geçtikçe sayfalar azaldı.. Sayfa sayısı çok olsunda ne kadar reklam alırlarsa alsınlar sorun değil.

Saygılar.

theironman
31-05-2005, 20:08   |  #21  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

bak aynı şeyi bende istiyorum, yani eskisi gibi kalın bir dergimiz olsa keşke, belki şu an için bu gerçeklerden uzak ama olsun. Bu  arada derginin reklamlarını gereksiz yere konu yapmak yerine daha gerekli yerlere baksak, sanırım her iki taraf için daha iyi olacak.

delianger
01-06-2005, 13:16   |  #22  
Taze Üye
8 mesaj

DERGİYE REKLAM VERMEYEN PC VEYA DONANIM ÜRETİCİLERİNİN AYIBIDIR..

BU DERGİDE ALCHOL VEYA ALAKASIZ BİŞEYİN REKLAMININ OLMASI ZATEN KÖKTEN TERS BİR DURUM...
BİRİSİ TUTUP YARIN GÜBRE REKLAMI VEREBİLİR WALLA
AMA BUNU DİKKATE ALMASI GEREKEN İNSAN BEN DEĞİLİM :)

Gökhan Varişler
01-06-2005, 13:20   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Arkadaşlar yazmıştım ama tekrar yazayım ülkemizde yasalar var bu yüzden reklamı yasak olan ürünlerin reklamları dışında hiçbir ürünün reklamının yapılması yasak değildir.Sadece istisnalar olabilir onlarda çok ucuk bi reklam olabilir insanları reklamın amacı dışında başka yönlere çekebilecek reklamlar yasaklanır birde bu yüzden şu anda ülkemizde tütün ürünleri reklamları dışında hiç bir ürünün reklamının yapılması yasak değildir yani serbesttir.Tabi buna alkollü içecekleri reklamlarıda dahil bu yüzden burda yok işte bu reklam yapılmasın dergide yok şu reklam olmasın diye tattışmak çok anlamsız kalır.Her yayın kuruluşuda buna bağlı olarak reklam verenle anlaştığı taktirde ve bir engel olmadığı takdirde reklamları istediği her zaman yayınlama hakkına sahiptir.

hunter_42
01-06-2005, 19:38   |  #24  
Yıllanmış Üye
200 mesaj

arkadaşlar bu konuya çare bulamayız ben saydım 250 sayfanın 145 tanesi reklam adam para kazanıcak napsın o da haklı Göz kırpma

Raziel
02-06-2005, 08:46   |  #25  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

alkol reklamlarına karşı çıkmanın hiçbir anlamı olamaz, o öyle olmaz bu böyle olmaz, neden dar alanda kalsın chip ya!