Chip Eğitim Videoları

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Kapalı Hesap (153535)
25-10-2010, 14:17   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

Arkadaşlar Chip dergisinin Eylül ayında verdiği Çizgi Tagem'in hazırlamış olduğu eğitimler bilgisayarımın işlemcisini çok yoruyor hatta cpu sıcaklığının 70'i bulduğu oldu.Adobe Reader 9 kullanıyorum.Bu eğitim videoları işlemciyi neden bu kadar kullanıyor olabilir?Bu videoları mp4 formatına çeviremez miyiz?Daha önce böyle sorun yaşayıp çözmüş arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Atilla Sarıtaş
25-10-2010, 14:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Hangi videoları verdi bilmiyorum ama Çizgi Tagem'in sitesinde var.
E-Kampüs bölümünde CompTiA+ sertifikası altında veriyorlar. Sorunsuz oynatıyor.

Kapalı Hesap (153535)
25-10-2010, 14:33   |  #3  
OP Kapalı Hesap
2,297 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Hangi videoları verdi bilmiyorum ama Çizgi Tagem'in sitesinde var.
E-Kampüs bölümünde CompTiA+ sertifikası altında veriyorlar. Sorunsuz oynatıyor.
Ücretsiz mi ve hangi formatta videolar?Eylül ve Ekim aylarında Office 2007 eğitimleri vardı.

Atilla Sarıtaş
25-10-2010, 14:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Office 2007 ise değil. Ama yinede girip izlemeni öneririm.
1- Ücretsiz.
2- Video değil tam olarak sesli & görsel anlatım. İndirmeden online izliyorsun Adobe Presenter ile.

Bilgisayar hakkında bilmediğin ama lazım olacak bilgiler var. CompTiA+ Bilgisayar teknisyenliği sertifikası bile alabilirsin ücretsiz ve internetten.
Bilgisayar teknisyeninin alanına giren herşey var neredeyse. Tabii sadece bilgisayar başından o kadar geniş bilgiyi temelli öğrenemeyebilirsin ama açıklayıcı bilgiler çok. 
Siteye üye ol ve İnternet Explorer ile izle.  

Daha başlamadım izlemeye ama başladığımda aralıksız sonunu getirmeyi düşünüyorum yani uygun zamanı bekliyorum :) 

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 25 Ekim 2010 14:42
Kapalı Hesap (153535)
25-10-2010, 14:54   |  #5  
OP Kapalı Hesap
2,297 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Office 2007 ise değil. Ama yinede girip izlemeni öneririm.
1- Ücretsiz.
2- Video değil tam olarak sesli & görsel anlatım. İndirmeden online izliyorsun Adobe Presenter ile.

Bilgisayar hakkında bilmediğin ama lazım olacak bilgiler var. CompTiA+ Bilgisayar teknisyenliği sertifikası bile alabilirsin ücretsiz ve internetten.
Bilgisayar teknisyeninin alanına giren herşey var neredeyse. Tabii sadece bilgisayar başından o kadar geniş bilgiyi temelli öğrenemeyebilirsin ama açıklayıcı bilgiler çok. 
Siteye üye ol ve İnternet Explorer ile izle.  

Daha başlamadım izlemeye ama başladığımda aralıksız sonunu getirmeyi düşünüyorum yani uygun zamanı bekliyorum :) 

İşte Adobe Presenterla açtığımda işlemciyi çok yoruyor.Zaten Chip DVD'lerine sahibim ama izlerken çok işlemci kullanıyor, adobe reader 9 kullanıyorum.

Atilla Sarıtaş
25-10-2010, 14:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Online mı ? Bilgisayar'a indirip mi ?
Ben izledim sistem külüstür olmasına rağmen bana mısın demedi. (Profilime bakınız) :)