Chip Hediye Verse...

kimi09
19-10-2009, 17:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
225 mesaj

Çoğu bilgisayar kullanıcısı, bilgisayarını geliştirmek ister. Bunun en ucuz yolu Chip gibi dergileri almak. Dergideki programlarla ve yazılarla hem kendilerini hem de bilgisayarlarını geliştirebilirler.
Ama şöyle bir konu var. Chip her ay bir sürü donanım inceliyor. Ve bunlar tahminimce firmalardan deneme amaçlı ücretsiz olarak veriliyor. Eğer Chip bunları inceledikten sonra geri göndermiyorsa, bunlar kalıyor olacaktır.

Benim önerim: Chip bu ayki veye gelecek sayılarda şöyle bir kampanya başlatsın. Her dergide bir çekiliş kodu olsun. Ne kadar dergi alırsan o kadar şansın artar, gibi bir sloganla ''Herhangi bir donanım'' hediye olarak verlisin. Bu kodu cep telefonundan ad,soyad,adres gibi bilgilerle gönderelim. Hediyeler dağıtılsın. Çok güzel olur.

HActeX
19-10-2009, 17:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

NERDEE

Kruis
19-10-2009, 18:26   |  #3  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Sanmam.Onlar test etmeleri amaçlı sunmaktadır.Dağıtımını yapın diye değil.Fakat üreticilerle anlaşırlarsa olabilir.Gerçi verdikleri yazılım hediyeleride fena değil.Ama dediğin gibi çekilişle vs. arada donanım hediye etmek daha çekici olabilir.

Banned
19-10-2009, 18:30   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Dergi okurlarınada olabilir, site okurlarınada, hatta forum kullanıcılarınada neden olmasın.

Sevgili Selçuk Bey duyun bizi.

gokhan38
19-10-2009, 19:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

süper bi fikir ama şöyle bi şeyde vvar bundan aylar önce win 7 beta orjinal cd kazanmıştım hala gelmedi : ))

Banned
19-10-2009, 19:17   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Donanım Bilginiz Size Kazandıracak konusunda zamanında 1 Modem verdi sonra bir daha bir şey verdi bi daha omus göremedim arkasını  :)
Epeycede ümitlenmiştik hani o zamanlar, belki bizede birşeyler düşer diye. Ama nerdeeeee. Devamı gelmedi proje kayboldu gitti.

hasan_gul
19-10-2009, 19:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

ewt chip dergisi okuru olarak 3 senedir takip etmekteyim valla süper olur 
en iyi eğitimi veren yine chip dergisi ve çok güzel eğitimler veriyr ve çok güzel eğitim videoları vermeye başladılar hele grafik programları ile başladılar inşallah devamı gelir diyorum

bu arada chip dergisine burda başarılar diiyorum inşallah devmaı gelir

recycle bin
19-10-2009, 19:33   |  #8  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

dergilere gönderilen donanımlar faturalarıyla birlikte gönderilir. ve chip onları teslim etmezse fiyatını ödemek zorunda kalır. derler...

Selçuk İslamoğlu
19-10-2009, 20:17   |  #9  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: khramn  
Dergi okurlarınada olabilir, site okurlarınada, hatta forum kullanıcılarınada neden olmasın.

Sevgili Selçuk Bey duyun bizi.

Bannerları görmeyenlere yok... Değirmenin suyu nereden...

Banned
19-10-2009, 22:55   |  #10  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Bannerları görmeyenlere yok... Değirmenin suyu nereden...

Aboww bilgisayarımamı girdiniz yoksa.

Hani atalarımız demişler ya eğri oturup doğru konuşalım. Ve demişler ya yiğidi öldür ama hakkınıda ver.

Evet haklısınız bannerları engelliyor olabilirim. Ancak siteye bannerları engellemeyen hatta tıklayan birçok üye kazandırdığımı, az yada çok sitenin trafik akışınının artmasını sağlayarak siteye katkıda bulunduğumu, bu şekilde sitenin dahada ön plana çıkarak  sizlere başarı ve kolaylıklar sağladığını düşünüyorum. Üstelik çok fazla olmasada chip oline forumun bugünlere gelmesinde çok büyük katkıları bulunan arkadaşların olduğunu biliyorum. Ne bileyim ilk aklıma gelenler Borga-x, Ahmet79, Kyle, Me@, Adramiti, ugur.uk,  saint, batıkan, sefa, süleyman vs. Bence bugünkü chip online forum bu arkadaşlar ve onlar gibi arkadaşların yaptıkları katkılarla biryerlere gelmiştir. Bunlarla seviyeli, ciddi, sorunların çözümlenebildiği, insanların doğru yönlendirildiği, doğru bilgiler bulabildiği bir yer olmuştur. Yanlış anlaşılmasın  bir beklenti içerisinde değilim, arkadaşlarında olduğunu zannetmiyorum. Zaten  belli bir bilgi seviyesi olupta burda bulunan arkadaşların chip online den ziyade insanlarımıza yardım için burda olduklarını zannediyorum. Kimse burda maaşlı memur değil elbette az yada çok keyfiyet  beğendiğimiz, beğenmediğimiz, beğendiğiniz, beğenmediğiniz yönler olacaktır. Fakat bunlar yorganda pire olmalı, pire için yorgan yakılmamalı.  Takdir edilmesek bile  hani forumlarda klişedir emeğe saygı olmalı.

Saygılarımla.

ECHELON_
19-10-2009, 23:23   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

ya hakkaten bannerleri engellediğimizi nerden biliyorsunuz açıkcası takdir ettim
chıp gözümde bir kat daha arttı

Banned
19-10-2009, 23:38   |  #12  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
ya hakkaten bannerleri engellediğimizi nerden biliyorsunuz açıkcası takdir ettim
chıp gözümde bir kat daha arttı
Orası latife.

İşin aslı geçen haftalarda şu tüm forumlar hızlı geçiş vs. olan kısmın üst tarafında bir firmaya ait reklam vardı ve sanırım bir hatadan veya reklamın kendisinden olacak sayfanın o kısmından sorun çıkartıyor linkler douyor tıklanmıyordu vs. Sorunla ilgili arkadaşlar konu açmışlar ve sorundan bahsetmişler bende cevap yazarak sorunun nasıl önüne geçebiecekleri (bannerları nasıl engelleyebilecekleri)  (daha önceleri chip online makalelerinden öğrendiğim) bilgilerden paylaşmıştım. Tabi hoş görülmemiş olacak ki cevabım hemencik silinmişti. Ve çok çok hoş görülmemiş olacak ki hala iğnelemeler yapılmakta.

Yani engelleme meselesi ordan gelmekte.

ECHELON_
19-10-2009, 23:48   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: khramn  
Orası latife.

İşin aslı geçen haftalarda şu tüm forumlar hızlı geçiş vs. olan kısmın üst tarafında bir firmaya ait reklam vardı ve sanırım bir hatadan veya reklamın kendisinden olacak sayfanın o kısmından sorun çıkartıyor linkler douyor tıklanmıyordu vs. Sorunla ilgili arkadaşlar konu açmışlar ve sorundan bahsetmişler bende cevap yazarak sorunun nasıl önüne geçebiecekleri (bannerları nasıl engelleyebilecekleri)  (daha önceleri chip online makalelerinden öğrendiğim) bilgilerden paylaşmıştım. Tabi hoş görülmemiş olacak ki cevabım hemencik silinmişti. Ve çok çok hoş görülmemiş olacak ki hala iğnelemeler yapılmakta.

Yani engelleme meselesi ordan gelmekte.

anlaşıldı o konuyu hatırlıyorum ttnet reklamı ile ilgiliydi

Süleyman.
20-10-2009, 00:03   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hakikaten, ne oldu o "Donanım Bilginiz Size Kazandıracak" meselesi?

man on the moon
20-10-2009, 00:36   |  #15  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

oradan da bir kazanç yok, donanııma para dökmeye devam.

Alıntı: Süleyman.  
Hakikaten, ne oldu o "Donanım Bilginiz Size Kazandıracak" meselesi?