CHIP MAYIS 2005

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
theironman
28-04-2005, 18:07   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Chip Mayıs 2005 i alan ve SADECE bu sayıyla ilgili yorum yapacak arkadaşları bu klasöre bekliyorum. Konunun dışına çıkılmamasını özellikle rica ediyorum.

eyup_0044
29-04-2005, 15:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
277 mesaj

Henüz almadım( bayilerede bakmadım)çünkü şöyle düşünüyorum niye bakayım zaten ayın 3-4 gününden sonra geliyor belki gelmiştir. chip bizi şaşırtır. niye alırım pardus var. tam dvd yazıcı almışken dvd yazma var , programları türkçeleştirme var windowsa diyet var belllki bir iki sayfa pardus hakkında (kullanım kolaylığı sağlayan) yazı vardır.

cico
29-04-2005, 15:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

bu ay erken geldi ben bugün aldım.baya güzel sayı olmuş okuryorum bölümünde chip forumlarından yazılar var. Süper olmuş forumdan yazı konulması ve yine read.me bölümünde Mahmut Karslıoğlu forumdan bahsetmiş.Burdan Mahmut abimizin şahsında chipe teşekkürlerimi gönderiyorum.

eyup_0044
01-05-2005, 16:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

malatyada yooook

theironman
01-05-2005, 17:15   |  #5  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

İstanbul'da Üsküdar'da bu ay baya bir erken geldi, ayın 28 inde elimdeydi yani. Gerçekten çok mutlu oldum, normalde 1 hafta chip geldimi diye sorardım, bu ay baya rahat ettim anlayacağınız. Malatya'ya gelince, orası da düzelir, acele etmeyin, büyük kentler halledildi mi sıra oralara da gelir zaten.

sweetyalien
01-05-2005, 19:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

gezdim geldim malatyada şu saat itibariyle bile hala chip dergisi yok. bende 100 gr fınndık aldım yerine. nedenmi fındık?

nedemiş bir bilgisayarcı atasözü

"her gün 10 sayfa chip dergisi  okumak veya o ayın chip dergisi ele geçmemişse 100 gr fındık iyi gelir "

:))))

theironman
01-05-2005, 19:42   |  #7  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

"her gün 10 sayfa chip dergisi okumak veya o ayın chip dergisi ele geçmemişse 100 gr fındık iyi gelir "

Artık teknolojik atasözleri revaçta arkadaşlar, görün işte, iyi bir örnek :)

Raziel
01-05-2005, 19:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

zaman değişiyor elvis, teknolojik atasözler, net arkadaşlıkları, forumda bile olan ticari vakalar, virüsler... say say bitmiyor görüyorsun.

kengu
01-05-2005, 23:49   |  #9  
Yeni Üye
36 mesaj

Mayıs sayısı 30 Nisanda bayideydi. Aldım ama hepsini okyamadım biraz daha kalınlaşmış gibi. En çok hoşuma giden ise pardus cd sinin verilmesi. Bende hiç problemsiz çalıştı Pardus. Hiçbir ayara gerek kalmadan donanımları tanıdı ve internete bağlandı.
Chip mayıs içerik olarak öncekilerden daha zengin görünüyor. Bu ay reklam rekoru kırmıştır herhalde. Reklamsız sayfa neredeyse yok. Bir de reklam veren firmalar epey çeşitlenmiş traş kreminden altın takıya çikolatadan giyime vs. açıkçası bilgisayar dergisinde konu dışı reklam bana itici geliyor. ALışverişte de özellikle o firmaları tercih dışı bırakarak dergimi işgallerini kendimce cezalandırıyorum....... :-)

yesillili
02-05-2005, 00:37   |  #10  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

valla doğrusu bayiye bakmadım gelmemiştir niyetine ama söylenenlere bakılırsa gelmiş olmalı.
bir kalınlaşmış falan diyorlar bakalım. bu pardusun verileceğini bilsem geçen ay kotaya rağmen indirmezdim. ama neyse sağlık olsun. verdiler ya o da iyi. bakalım bu gün yarın alırım inşallah.

theironman
02-05-2005, 16:59   |  #11  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

kalınlaşmasını çok dert etmeyin bence, o olur, önemli olan içerik.

Recep Baltaş
02-05-2005, 17:44   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

içerik bence güzeldi..Linux çular içnde bir Linux cd si...yeni Xp ipuçları...Ve DVD konusunda hiç bilmediklerimiz...
Kısacası beğendim ama üzülüyorum edirnedeyken aradaki sayıyı kaçırdım...

theironman
02-05-2005, 17:48   |  #13  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
8,347 mesaj

üzülme recep, bir daha sayılara bakalım :)

yas
02-05-2005, 22:32   |  #14  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Benim Radeon 9550 Overclock ile ilgili foruma yazdığım mesajı koymuşlar. "...benim gibi tırsaklar için..." diye bir tabirim vardı, utandım valla! Bilseydim dergide yayınlanacağını "...benim gibi gereksinimlerini iyi bilen, en az bütçe ile en çok performans hedefleyen, bunu yaparken de eldeki mevcutlarını korumayı baz alan karizmatik şahsiyetler için..." gibi ifadeler kullanırdım ya Gülümseme Neyse, bir daha ki sefere inşallah

serayhefe
03-05-2005, 14:46   |  #15  
Üye
70 mesaj

Selamlar

Dergi bu sefer zamanında elimize ulaştı. Eleştirilerimizi ciddiye alıp ilgilenenler teşekkürler. Umarım hep bu şekilde olur.

İçerik olarak bu sayı oldukça iyi. Pinnacle Studio iyi bir program. Bilgisayar temizliğinin faydası oldu.

yas
03-05-2005, 16:09   |  #16  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Donanım sayfaları daha güzel olamazdı. AMD anakartlar, AMD overclock, AMD vs Intel. AMD özel sayısı maşallah Gülümseme. Dolu dolu bir dergi olmuş bu açıdan. Ancak yazılım sayfaları bana sığ geldi, çünkü işlenen konulardan bazıları ilgimi çekmiyordu, öznel bir yorum yani.

Chip Top10 sayfaları sonunda olgunlaştı, baharla birlikte çiçek gibi açtı. Geçen ay anakartlar girmişti, bu ay yeni anakart testi eklenmiş, 100$ altı ekran kartlar da girince (nihayet) her bütçeye hitap eden bir liste oldu. Tebrikler! Yalnız dikkat ettim, fiyatlar hiç değişmiyor. Fiyatlar da güncellenirse evdeki hesabı çarşıya uydurmada daha az hata yapabiliriz, değil mi?

Derginin zamanlaması mükemmel. Bu performansı her ay bekliyoruz.

Her ay yazayım diyordum ama bugüne nasipmiş. Cem Şancı'yı tebrik ediyorum. Fanatik bir okuruyum. "Nereye basıyoruz, kiminle konuşuyoruz" dan bu yana yazılarını ilgiyle takip ediyorum.(Daha önceki sayılarda yok galiba makaleleri.) Yorumları Chip'e apayrı bir hava kattı, daha fazlası daha ayrı havalar da katacaktır hani.

Reklamlar epey çeşitlenmiş bu ay. OkurYorum'a verdiğiniz cevap açıklık getiriyor elbet, ancak her ne kadar en çok satan aylık dergi olsa da (reklam alan dergiler arasında birinci tabi Göz kırpma) nihayetinde Chip bir bilişim dergisi. Haliyle Çikolata, traş kremi, traş makinesi, Takı! (Goldaş bu dergiye niye reklam veriyor halen anlamış değilim!), elbise reklamları abes kaçıyor. Chip bu haliyle, NTV'nin ilk yayına başladı günlerdeki haline benziyor. Tüm gün haber, siyaset, ekonomi yorumları veren kanalda hep deterjan, çamaşır suyu, yumuşatıcı reklamları oynardı! Mümkünse konsepte uyan reklamlar tercih edilebilir mi acep? Kengu'nun dediği gibi itici geliyor.

Önümüzdeki ay Freeware veriyormuşsunuz. Lütfen, Allah rızası için, yani ne bileyim, en sevdiğiniz şeyin hatırına güncel versiyonları olsun, hem CD'de, hem dergide kullanılan resimlerde! Teşekkürler.

Raziel
06-05-2005, 08:39   |  #17  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

bu ayki sayı bence gayet iyi, eleştirecek çok şey göremiyorum.

Black Prince
08-05-2005, 10:02   |  #18  
Taze Üye
17 mesaj

bu ayki chip'i bende iyi buldum, eleştirilere kulak verilince neler oluyor görün.

hasansancar
10-05-2005, 18:54   |  #19  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

mayıs ayı süper programlar pardu,dvd,tam sürüm programlar,işlemcilerin testi baya bi ilgimi çekti chip için iyi bi çıkıştı.teşekkürler CHİP

Raziel
11-05-2005, 08:33   |  #20  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

+1