CHIP Online cep telefonu pillerini test etti

CHIP Online
13-05-2009, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

CHIP Online test etti: Ceplerde işlevler artıyor, ekranlar dokunmatik oluyor. Peki ya pil ömürleri?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/CHIP ... est-etti_12687.html

Resimlerle: Cep telefonu pilleri: En dayanıklı kim?

Yeni özellikler, dokunmatik ekranlar derken cep telefonlarımız her geçen gün daha fazla enerji tüketmeye başladı. Peki ya pil ömürleri? Kimi zaman eklenen bu yeni özellikler telefonu ikide bir şarja takmak zorunda olduğunuz, bir çeşit duvara bağlı telefon haline sokabiliyor.

Dokunmatik ekranlar günümüzün modası. Her gün yeni bir dokunmatik ekranlı telefon karşımıza çıkıyor. Ama kimi üreticiler bu yeni dokunmatik ekranların enerji tüketimlerini hesaba katmayı unutuyor ve telefonların pil ömrü bir iki gün ile sınırlanıyor. Bu yüzden çoğu standart ekranlı telefon, eş özellikli dokunmatik kardeşlerine oranla daha uzun dayanıyor.

Yenilikler
Kimi üreticiler bu sorunun farkında. Samsung enerji sorununu hem daha parlak ve güzel görüntü sağlayan, hem de daha az enerji tüketen AMOLED ekran teknolojisi ile çözmeye çalışıyor. HTC ise Windows Mobile işletim sistemine sahip güncel telefonlarını çok daha güçlü pillerle donatıyor.

Fotoğraf galerimizde ve ilerleyen sayfalarımızda hem dokunmatik ekranlı, hem de standart ekranlı telefonların en dayanıklılarını sizlere tanıtmaya çalışacağız. Gelin şimdi bu uzun soluklu telefonların listesi göz atalım.


Tüm konu: CHIP Online cep telefonu pillerini test etti

Resimlerle: Cep telefonu pilleri: En dayanıklı kim?


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Telefon alırken pil ömrüne dikkat ediyor musunuz?

hiko91
13-05-2009, 11:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2008

karsılastırmaları samsung telefonlar arasında yapmıssınız harelde 30 tane telefonun 1 tanesı sony erıcson 20 samsung 3 4 nokıa vardı..pile dıkkat edersek philps bası ceker