chıp online chat bölümü

HELLİX
04-12-2009, 22:20   |  #1  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj

CHIP ONLINE RESMİ WEB SİTESİNDE CHIP GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YÖNETİLEN BİR SOHBET SAYFASI KURULMASINI İSTERMİYDİNİZ ?
KURULDUĞU TAKTİRDE SORUNLARINIZI SICAĞI SICAĞINA ÇÖZEBİLİRSİNİZ PEKİ SİZ NE DERSİNİZ ?

Son Düzenleme: HELLİX ~ 06 Aralık 2009 13:07
HELLİX
04-12-2009, 22:46   |  #2  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

ARKADAŞLAR BU HİZMET GERÇEKTEN İŞİNİZE ÇOK FAZLA YARAYABİLİR... BİR SORUMUZ OLDUĞUNDA BUNU ANI ANINA ÇÖZMEK VARKEN NEDEN GÜZLERCE DOĞRU DÜRÜST BİR CEVAP ALMAK İÇİN GÜZLERCE BEKLEYELİM BU HİZMET DAHA DA GELİŞTİRİLEBİLİR.... BEN CE DOĞRU OLAN DA BUDUR!!!!

HELLİX
04-12-2009, 22:48   |  #3  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

GÜZLERCE BÖLÜMÜNÜ GÜNLERCE DİYE OKUYUNUZ!

gokhan38
04-12-2009, 22:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

ayrıca güvenilir arkdaşlara uzaktan yardım destegi verilmesi daha güzel olur , teamveaver benzeri programlarla destek bi cok kişinin işine yarar.

HELLİX
04-12-2009, 23:03   |  #5  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

ağzına sağlık kardeşim demek istediğimde tam buydu...

HugOBoss___
04-12-2009, 23:04   |  #6  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

O zaman forumun yüzüne kimse bakmaz... ;)

HELLİX
04-12-2009, 23:09   |  #7  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

zaten kullanıcının işine yarayacak ki kullanan kişi burayla ilgilenecek zaten bizim burada yapmaya çalıştığımızda birbirimize yardımcı olmak yararlı olmak değil mi? yararlı olacak ki kullanıcı buraya yönelecek o zaman senin ileri sürdüğün fikirde benimle uyuşuyor demektir..

HELLİX
04-12-2009, 23:12   |  #8  
HELLİX avatarı
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

sakın yanlış anlama sorun şu sana saygı duyuyorum ama bir sorun çıkıyor sistemimde bir soru soruyorum günler sonra iş işten geçtikten sonra doğru cevap geliyor...öyle olsa anında biri bulunur elbet... zaten geçmişe yönelik bir kayıt defteri zaten tutulur o süre zarfında cevap bulamayan kişi forumları zaten inceleyecektir... :)

PcMaKeR
04-12-2009, 23:52   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: gokhan38  
ayrıca güvenilir arkdaşlara uzaktan yardım destegi verilmesi daha güzel olur , teamveaver benzeri programlarla destek bi cok kişinin işine yarar.
Valla ben güvendiklerime veriyorum teamviewer ile yada kendi pcm den gösteriyor. Bilenler biliyor :)

Chat bölümü işin cılkını çıkartır. Çünkü sırf sohbet için gelmek isteyenler olacak orası kesin. Böyle iyiyiz.

OSMAN BAĞÇEVAN
04-12-2009, 23:55   |  #10  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Her türlü uyar bana  : )
Chip yetkilileri açmaz gibi'me geliyor da bilemicem artık :)

Ahmet Ertuğrul
05-12-2009, 00:04   |  #11  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bu konu daha önce de genişçe ele alınmıştı. Selçuk İslamoğlu böyle bir şey yapmak istemediklerini kesin olarak belirtmişti. Ancak MSN'de bir Chip Online grubu var. Hala oraya günlük giren oluyor mu bilmiyorum ama oradan canlı destek almak mümkün. Bununla beraber, bu grup Chip Online sitesiyle resmi olarak ilişkili değil. Forumdaki birkaç yardımsever arkadaşın kendi insiyatifleriyle oluşturdukları bir grup.

PcMaKeR
05-12-2009, 00:18   |  #12  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: Ahmet Ertuğrul  
Forumdaki birkaç yardımsever arkadaşın kendi insiyatifleriyle oluşturdukları bir grup.
Hangileri onlar.
Eğer geçenlerdeki grubu diyorsan ben göremedim öyle yardımsever birilerini.
İş tartışmaya kayabilir baştan kabulleneyim tartışmayacağım. CHIP te bu tür girişimlere yer yok. Msn grubunu bilemem ama forum herşeyiyle yetiyor. Uzmanına sorun bile yeterli.

BOOMFUNKMCS
05-12-2009, 01:08   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Bu konu daha önce de genişçe ele alınmıştı. Selçuk İslamoğlu böyle bir şey yapmak istemediklerini kesin olarak belirtmişti. Ancak MSN'de bir Chip Online grubu var. Hala oraya günlük giren oluyor mu bilmiyorum ama oradan canlı destek almak mümkün. Bununla beraber, bu grup Chip Online sitesiyle resmi olarak ilişkili değil. Forumdaki birkaç yardımsever arkadaşın kendi insiyatifleriyle oluşturdukları bir grup.

bence buna yardımseverlik denmez, tamamiyle çok bilmişliktir! burada yazılan çizilen her bit lik veri arşivleniyor,kayıt altına alınıyor.bu arşiv ihtiyacı olan herkese açık ve büyük bir bilgi kaynağı.chat dediğiniz sohbet odalarında yazılanlar ise sahile yazmak gibi birşey,uçup gidiyor.sadece 2 kişi biliyor sorunu ve çözümü.unutmayın ki "ben gelip soracağım oradakiler cevaplayacak" mantığıyla hiçbir şey kazanamazsınız.bilgi paylaştıkça güzeldir ve bu forumda bilen veya bilmeyen sahip olduğu bilgi ve deneyimini paylaşıyor.yanlışlar tartışılıp düzeltiliyor.
illegal olan msn ve facebook gruplarında insanları sorunlarını çözme vaadi ile kandırıyor ve aynı zamanda bu resmi forum çalışanlarına, forum emekçilerine zarar veriyorsunuz.

Mustafa Akın
05-12-2009, 09:49   |  #14  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Bence böyle iyiyiz. Chat özelliğinin hiç bi sitede işe yaradığını ya da gerçek amacında kullanıldığını görmedik.

world_pc
05-12-2009, 13:19   |  #15  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,357 mesaj

Fena olmazdı.

Ahmet Ertuğrul
05-12-2009, 13:57   |  #16  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Hangileri onlar.
Eğer geçenlerdeki grubu diyorsan ben göremedim öyle yardımsever birilerini.
İş tartışmaya kayabilir baştan kabulleneyim tartışmayacağım. CHIP te bu tür girişimlere yer yok. Msn grubunu bilemem ama forum herşeyiyle yetiyor. Uzmanına sorun bile yeterli.
BOOMFUNKMCS'in cevabından sonra kim olduklarından bahsetmek istemiyorum. Ben de forumu yeterli buluyorum. Chat uygulamaları genelde arkadaşlık sitelerinde oluyor ki burası öyle bir site değil zaten. İlk duyduğumda bir iki defa girmiştim. Bir konuda yardım da almıştım galiba ama msn grup chat'inin belli aralıklarla güncellenmesi ya da belki de buglı olduğu için sıkça güncellenememesi beni sinir ettiği için bir daha girmedim.

bitlisgoldcomputer
05-12-2009, 13:58   |  #17  
Yeni Üye
49 mesaj

arkadaşlar çok daha güzel bir hizmet olurdu.. mesela şöyle bir sistem geliştirilse. chat bölümü yapılsa burayada belirli arıza kısımları ile ilgili odalar yapılsa. sonra bu odalarda da adminler olsa. herkes kendi alanında kendi bölümünde kalsa direkt olarak online hizmet yapılırsa güzel olur diye düşünüyorum.. ve yönetici arkadaşların kafası karışmasın diye. odada sorun halledilme aşamasıonda görüşülüyoerken başka üye odaya giriş yapmak istediğinde müsait durumda olmadıgını ve beklenilmesini bir uyarı penceresi ile gösteren bir sistem olsa süper oluır.. çok şeymi istedim acaba:(:(

Ahmet Ertuğrul
05-12-2009, 14:00   |  #18  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Alıntı: BOOMFUNKMCS  

bence buna yardımseverlik denmez, tamamiyle çok bilmişliktir! burada yazılan çizilen her bit lik veri arşivleniyor,kayıt altına alınıyor.bu arşiv ihtiyacı olan herkese açık ve büyük bir bilgi kaynağı.chat dediğiniz sohbet odalarında yazılanlar ise sahile yazmak gibi birşey,uçup gidiyor.sadece 2 kişi biliyor sorunu ve çözümü.unutmayın ki "ben gelip soracağım oradakiler cevaplayacak" mantığıyla hiçbir şey kazanamazsınız.bilgi paylaştıkça güzeldir ve bu forumda bilen veya bilmeyen sahip olduğu bilgi ve deneyimini paylaşıyor.yanlışlar tartışılıp düzeltiliyor.
illegal olan msn ve facebook gruplarında insanları sorunlarını çözme vaadi ile kandırıyor ve aynı zamanda bu resmi forum çalışanlarına, forum emekçilerine zarar veriyorsunuz.

Bir de bu gruplar illegal demişsiniz. Bunu o grubu kuran arkadaşlar biliyorlar mı acaba? Bilmiyorlarsa onları uyardınız mı?

bitlisgoldcomputer
05-12-2009, 14:01   |  #19  
Yeni Üye
49 mesaj

ama işin bir de diğer tarafına değinmeden geçemiycem. öte yandan buı sistem geliştirilse  bu sadece 2 kişi arasında kalıcak buda üzücü bir durum aslında.

BOOMFUNKMCS
05-12-2009, 14:38   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Alıntı: bitlisgoldcomputer  
arkadaşlar çok daha güzel bir hizmet olurdu.. mesela şöyle bir sistem geliştirilse. chat bölümü yapılsa burayada belirli arıza kısımları ile ilgili odalar yapılsa. sonra bu odalarda da adminler olsa. herkes kendi alanında kendi bölümünde kalsa direkt olarak online hizmet yapılırsa güzel olur diye düşünüyorum.. ve yönetici arkadaşların kafası karışmasın diye. odada sorun halledilme aşamasıonda görüşülüyoerken başka üye odaya giriş yapmak istediğinde müsait durumda olmadıgını ve beklenilmesini bir uyarı penceresi ile gösteren bir sistem olsa süper oluır.. çok şeymi istedim acaba:(:(
bahsettiğin sohbet odalarında birebir sorun ve çözüm işlemi için uzman kadroya ihtiyaç var ancak halen fark edemediğiniz birşey var.chip online bizlere üye olurken sorunlarımızı %100 çözme garantisi vermedi ki böyle bir kadroyu getirme gereği duysun. bilgisi olan insanlar bilgisini paylaşır,mantık bu.düz mantık fazla zorlama yani.
Bir de bu gruplar illegal demişsiniz. Bunu o grubu kuran arkadaşlar biliyorlar mı acaba? Bilmiyorlarsa onları uyardınız mı?
evet, 1 kişi duyarlı davranıp hak verdi ve grubunu kapattı.diğerleri ise olduğu gibi duruyor.nitekim bunun gibi açılan benzer konularda da şiddetli bir şekilde tepki verdim ve biliyorum ki grup açma niyetindeki kişilerde  bu konuları takip ediyor,anlamamışlarsa onların düşüncesizliği.fecobook benimde kapatmıyorum muyum :)
Alıntı: bitlisgoldcomputer  
ama işin bir de diğer tarafına değinmeden geçemiycem. öte yandan buı sistem geliştirilse  bu sadece 2 kişi arasında kalıcak buda üzücü bir durum aslında.
E zaten benim yazdıklarımda aynı satırlar var. sır değil ki bunu 2 kişi bilsin.bilgi paylaşıyoruz.

genel olarak açılması istenen facebook veya msn .. vb gruplarda insanlar sorunlarına çözüm bulmak istiyor ama o insanlar anlamamışlar mı ki halen, burada sadece bilen bilgisini paylaşıyor.

Ahmet Ertuğrul
05-12-2009, 15:55   |  #21  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
bahsettiğin sohbet odalarında birebir sorun ve çözüm işlemi için uzman kadroya ihtiyaç var ancak halen fark edemediğiniz birşey var.chip online bizlere üye olurken sorunlarımızı %100 çözme garantisi vermedi ki böyle bir kadroyu getirme gereği duysun. bilgisi olan insanlar bilgisini paylaşır,mantık bu.
Evet, gayet mantıklı ve açıklayıcı.
evet, 1 kişi duyarlı davranıp hak verdi ve grubunu kapattı.diğerleri ise olduğu gibi duruyor.nitekim bunun gibi açılan benzer konularda da şiddetli bir şekilde tepki verdim ve biliyorum ki grup açma niyetindeki kişilerde  bu konuları takip ediyor,anlamamışlarsa onların düşüncesizliği.fecobook benimde kapatmıyorum muyum :)
Bu grup sahipleri forum üyesiyse daha ikna edici yöntemlerde vardır ama değil mi? Forum üyesi değilse zor tabi, mahkemelerle ya da Facebookla falan uğraşmak.

Bu arada Facebook'taki resmi Chip Online grupları:
CHIP Online Türkiye
Global CHIP Online Community

Bu da Facebook'taki resmi CHIP Online uygulaması

seckin_kaya
05-12-2009, 16:28   |  #22  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

BENCEDE OLMASI GEREKİYOR !!!

efekentlim
05-12-2009, 16:42   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

olması işime çok yarayabilir.

selami39
05-12-2009, 18:34   |  #24  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaslar cok özür dilerim çünkü konu dışındayım ama nerden başlayacağımı bilemediğimden yazmak zorunda kaldım.Bi sorunum var ve bunu nerden hangi menuden yazacagım bilmiyorum.Bir yol gösteren olursa sevinecegim.İlk kez böyle bir siteye üye oldum.Anlayışınız içn tşk.

Alıntı: HELLİX  
CHIP ONLINE RESMİ WEB SİTESİNDE CHIP GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YÖNETİLEN BİR SOHBET SAYFASI KURULMASINI İSTERMİYDİNİZ ?
KURULDUĞU TAKTİRDE SORUNLARINIZI SICAĞI SICAĞINA ÇÖZEBİLİRSİNİZ PEKİ SİZ NE DERSİNİZ ?
world_pc
05-12-2009, 18:43   |  #25  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,357 mesaj

Olumsuzz yöndeki yorumları anlıyorum ama böyle bir şey konu açmama sebebimiz bile olabilir... Olması gerekir diyenerlenim.