Chip Online PC Toplama Sihirbazı

cbilgen13
10-01-2010, 22:57   |  #1  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

chip online sağlam bir bilgisayar toplama sihirbazı falan yayınlasa aslında hiç fena olmaz...buna benzer konu başlıkları her geçen gün artıyor... yeni alıncak bilgisayarlar için arkadaşların burada fikir alış verişi yapması çok iyi... herkes kullandığı yada performasını bildiği donanımları öneriyor... CHIP Online'da bir link oluşturup şu bazı bilgisayar satışı yapan firmaların sitelerinde olduğu gibi uygun donanımları listeleyip fiyat alınabilecek şekilde bir PC Toplama Sihirbazı yayınlayabilir mi??

CHIP ONLINE'DA BÖYLE BİR HİZMETİN VERİLMESİNİ İSTER MİSİNİZ??

Anket
ECHELON_
10-01-2010, 23:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

hakikaten öncelikle böyle bir konuyu düşündüğünüz için sizi tebrik ederim sonrada chıp böyle bir olaya girerse chıpı tebrik etmek isterim çünkü insanlar pc toplamak istiyor ama hangi donanım hangi ana kartla hangi işlemci hangi ana kartla vb. uyuyor performansını tam olarak sunuyor bu muamma bu uyumlar dikkate alınarak en azında şöyle bir araç yapılabilir mesela bir işlemci, ram ve ekran kartı seçtiniz bunların birbirleri ile uyumunu ve hangi ana karrta daha stabil çalışacağına dair bize öneriler verse

ADEM-KAYA
10-01-2010, 23:14   |  #3  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Bilmeyen arkadaşlar nasıl sistem toplayacaklar.?Foruma yeni üye olmuş olanlar.
Her geçen gün yeni yeni işlemci ve ekran kartı çıkıyor.
Yinede destek veriyorum,olsun bakalım zararı olmaz ya :)

marosarap
10-01-2010, 23:18   |  #4  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
658 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
vallahi sevap işliyon.seni takdir ediyorum keşke çabuk sıkılan biri olmasamda bende senin gibi yardımcı olsam insanlara

ADEM-KAYA
10-01-2010, 23:22   |  #5  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
12,271 mesaj
Alıntı: marosarap  
vallahi sevap işliyon.seni takdir ediyorum keşke çabuk sıkılan biri olmasamda bende senin gibi yardımcı olsam

Estağfirullah abicim,haklısınz ama akşama kadar Süleyman,Ahmet,Mustafa abi ve ben yazıyoruz :)
6000 küsür oldu mesaj,daha dün 3000 lerdeydi.:)

Yardıma muhtaç arkadaşlara her zaman yaerdım ediyoruz.
Özelliklede hazır bilgisayar alıp,sonradan buradan yardım bekleyenlere..

cbilgen13
10-01-2010, 23:24   |  #6  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,441 mesaj

"ECHELON_" verdiğin destek için saol ayrıca uyumluluk sorunu için istatistik bazında değer veren bir sihirbaz daha çok kullanışlı olabilir...fikri geliştirmişsin :D

"ADEM-KAYA" sevgili adem amaç zaten bilmeyen arkadaşların birşeyler öğrenmesi seninde pekçok konuyu deneme yanılma yoluyla çözmeye çalıştığın zamanları hatırlıyorum.. forumda pekçok çok konuda soru soranlar armut piş ağzıma düş şeklinde cevaplar bekliyorlar... tamam sen biliyorsun ben biliyorum tavsiyelerimizi yaptık ama bilmeyen arkadaşlarda araştırsa donanım testlerine biraz göz gezdirseler fena mı olur? sevgiyle kucaklıyorum seni NOT: en son mesaj sayıları ve forumda uzmanlık konusunda konuştuklarımızı hatırlatırım bende mesaj sayını çok kısa sürede normalin çok üstüne katlamış olmana sewindim..

loseface
10-01-2010, 23:24   |  #7  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj
Toplama sihirbazı derken diğer sitelerdeki gibi parçaların fiyatlarını fln seçme değilde bütçe aralığı girilse ardından o bütçeye en uygun sistem kullanıcıya sürülen bir uygulama aslında güzel olurdu

marosarap
10-01-2010, 23:25   |  #8  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Estağfirullah abicim,haklısınz ama akşama kadar Süleyman,Ahmet,Mustafa abi ve ben yazıyoruz :)
6000 küsür oldu mesaj,daha dün 3000 lerdeydi.:)

Yardıma muhtaç arkadaşlara her zaman yaerdım ediyoruz.
Özelliklede hazır bilgisayar alıp,sonradan buradan yardım bekleyenlere..

herkes adına teşekür ediyorum size

ADEM-KAYA
10-01-2010, 23:31   |  #9  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Vay vay vay .:)
Herkese teşekkür ediyorum...

Cemil abinin dediği gibi,bilmeyenlerde öğrenebilir.
Sorun olursa biz buradayız hep. :)

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 10 Ocak 2010 23:43
tevfikbahadır
11-01-2010, 00:01   |  #10  
tevfikbahadır avatarı
Yıllanmış Üye
146 mesaj

Aslında hiçte kötü olmaz.İlk önce istekler doğrultusunda seçenekler oluşturulur.Sistem seçenekleri yani oyun pc'si, yazılım, basit felan diye eğer olmazsa özel istekler doğrultusunda chıp online üyeleri yardımcı olabilirler.Hemde bu Chıp Online Forumda güzel bir etklinlik olmuş olur.Bende destekliyorum bu fikri;)

cbilgen13
11-01-2010, 00:28   |  #11  
cbilgen13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,441 mesaj

arkadaşlar konuyu aktif tutmak tekrar yazıyorum...yarın akşam saat 23:00'e kadar forumda aktif olan kullanıcıları fikirlerini bekliyorum... umarım o zamana kadar forum yetkileri de anketten çıkacak sonuca göre bir uygulama düşünürler...herkese kolay gelsin...

Süleyman.
11-01-2010, 00:34   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Güzel olur ama zor bir iş tabi ki. Mesela uyduruk parçaların yer almayacağı, işlemci seçildiğinde uygun anakart ve rem seçeneklerinin (tabi kalite kriteri bakımından da elendikten sonra kalanları listeleyen), ekran kartı seçildiğinde en az güç ihtiyacına göre onaylanmış markaların listelendiği bir sistem olabilir ama takip ve personel istihdamı gerekebilir bir ihtimal. Nasıl organize edilir bilemeyeceğim.

Maraz_Ali
11-01-2010, 00:34   |  #13  
Taze Üye
17 mesaj

Bende destek veriyorum.Böyle bir çalışma gerçekten güzel olur.Forum yönetmenleri bir el atsa iyi olur.
Ama forumda gerçekten uzman arkadaşlar var.Adem,Süleyman,Ahmet79,Mustafa...
hepside gerçekten yardım sever.onların katkısı çok büyü forumda.İyi çalışmalar.

Hayalet 26
11-01-2010, 00:43   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

[url=../kisisel/46183/]cbilgen13[/url] arkadaşımıza böyle bir konuya değindiği için teşekkür ediyorum.Fakat forum yöneticilerimizin bu olaya sıcak bakma ihtimalini pek fazla görmüyorum.Gene de ankete evet oyu veriyorum ve umarım bu düşünce gerçek olur diyerek başarılar diliyorum...

Kapalı Hesap (113439)
11-01-2010, 01:12   |  #15  
Kapalı Hesap
464 mesaj

çok güzel bir fikir gerçekten , uygulanabilirse harika olur . ben de pc toplamayı düşünüyorum bu yüzden konu açacaktım yardım almak için fakat bir baktım ki bir sürü böyle başlık var , arkadaşlar da sıkılmıştır artık bu durumdan diye çekindim açıkcası. böyle bir sihirbaz olursa işimize yarar hem de forumu kirletmeyiz derim .

AnchryA
11-01-2010, 07:27   |  #16  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

Gerek yok boyle seylere ,  az cok bilen gidip biryerlerden   olusturabilir zaten.    Varsayalım  yapıldı  bu seferde sistem topladım(toplamayı denemişlerdir) uyumlu mu  bi bakın durumları  yani her şartta faydasından çok yük getirecek.

Ama   yinede   Destek verdim :))   yapılsın bakalım

Son Düzenleme: AnchryA ~ 11 Ocak 2010 07:28
darkknight
11-01-2010, 09:42   |  #17  
Yıllanmış Üye
339 mesaj

Çok güzel bir konu olmuş.Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.Bende böyle güzel bir olay için tabii ki evet derim.
Şunu da söylemek gerekir ki Adem,Süleyman,Ahmet79,Mustafa gibi arkadaşlarım,  Gerçekten çok yardımseverler.Kurdukları sistemlerle, diğer konulara yardımcı olmalarıyla, Bu siteyi güzel ve kaliteli yapan kişilere teşekkürederim.
Ben sihirbazla sistem toplasamda forumda paylaşıp yine forum üyelerinin fikirlerini mutlaka alırım.

topuz
11-01-2010, 13:12   |  #18  
Yeni Üye
25 mesaj

Arkadaşlar, şu aşağıdaki HP bilgisayarı bir yorumlayabilir misiniz acaba ben sadece dvd'si olduğu için, diğeri sık sık kapandığı için (format atmamıza rağmen)almak istiyorum. bunun fiyatı 557 TL teşekkürler.
işlemci türü: Intel® Pentium Dual Core E5300
• 2,60 GHz, 2 MB L2 önbellek, 800 MHz ön veri yolu

Harici önbellek: 2 MB L2 önbellek

İşlemci ön veri yolu: 800 MHz ön veri yolu Yonga kümesi: Intel® G41 Express Bellek:PC-3-10600 (1333 MHz) DDR3 SDRAM MemoryStandart bellek: 1 x 2 GB Maksimum bellek:4 GB DDR3-Synch DRAM Bellek yuvaları: 2 DIMM Dahili sürücüler: 320 GB Sabit disk sürücüsü hızı: 7200 rpm  Optik sürücüler: SSATA SuperMulti LightScribe DVD WriterDrive Sistem özellikleriForm faktörü: Microtower  Grafik alt sistemi ekran kartı belleği: Grafik belleği,sistem belleği ile ortaktır. Grafik belleği kullanımı, takılı olan sitembelleği miktarına ve sistem yüküne göre 8 - 256 MB arasında değişiklikgösterebilirSes: Realtek ALC662 codec ile Tümleşik Yüksek Tanımlı ses,3D ses uyumlu ve HD Ses uyumlu Ağ arabirimi: Tümleşik Realtek 8103EL 10/100 Ethernet  Harici G/Ç bağlantı noktaları: Arkada: 4 USB 2.0, 2 PS/2, 1RJ-45, 1 VGA, ses giriş/çıkış, Mikrofon girişi, Önde: 2 USB 2.0, ses bağlantınoktası <

PcMaKeR
11-01-2010, 13:43   |  #19  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

CHIP te o kısımla uğraşacak adam çıkmaz.
Olsada ortalık reklam kaynıyor az da oraya reklam konur.
Reklam verenler bizim ürünü başa çekin yada tanıtımını yapın der Çünkü CHIP büyük bir dergi donanım üreticileri mutlaka reklamını verecektir.

Bir başka durum da şu: birisi çıkacak ben bunu topladım diyecek diğerleri karışacak yok o iyi değil bu iyi. tartışma çıkacak.

Bu tür şeyler sabır isteyen birşeyler. Çoğu alışveriş mağazası bile böyle bir uygulamaya sıcak bakmıyor.

Fikir güzel olsa kötü mü olur? tabiki hayır. Ama düzenli olarak takip edilmeli. donanımlar, fiyatlar vs hepsi uyumlu olmalı.

Sadece algoritması bile insanı çileden çıkartır. Aslında böyle bir site yapmak lazım. hımm dostum iyi bir fikir verdin bana değerlendirmek lazım iyi ziyaretçi çeker bu yöntem.
Evet fikir çok güzel. domainlere bakayım ben ;)

Kapalı Hesap (135391)
11-01-2010, 15:01   |  #20  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Güzel fikir :)

PcMaKeR
11-01-2010, 17:34   |  #21  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

cbilgen13 dostum özel mesajına bak.
iki domain kaydettirdim. bu işten para kazanabiliriz.

Özel mesajları açtım. sayende aklıma güzel bir proje işi girdi ;);)
Bu fikir ile para kazanalım senle ;)

özel mesajlarını kontrol et.

Kapalı Hesap (46812)
11-01-2010, 18:33   |  #22  
Kapalı Hesap
26 mesaj

Olabilir aslında güncel ve eskiye dönük bütün parçalar olur hangi anakart hani işlemciye uygun gibi seçenekler performans oyun pcsi veya ucuz fiyatlı pc gibi seçeneklerle desteklenebilir parçalar hakkında detaylı bilgide verilebilir, bir site vardı oyun yada programı seçiyordun pcni test edip çalıştırır çalıştıramaz diye sonuç veriyordu böyle birşeyde eklenebilir örneğin bir oyun seçlir onu yüksek orta düşük seçenekte oynayabilcek konfigrasnyonlar gösterilebilir yada bir program içinde olabilir, pcmizi test eder o oyun yada program için pcimizin eksiği nedir gösterir ve o eksik parça ile ilgili bilgiler verir birazda şatafatlı menüler simgeler falan baya güsel olur hani

seckin_kaya
11-01-2010, 20:02   |  #23  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

Evet olsa iyi olur

HActeX
11-01-2010, 20:26   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

Gerçekten süper olur hadi site yöneticileri neredesiniz duyun sesimizi

Halil Şahin
11-01-2010, 20:52   |  #25  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Keşke tüm donanımlar bir havuzda toplansa hepsiburada.com daki gibi seçtikçe uyumlu olanlar kalsa süper olur ;)