CHIP Online Photokina'dan bildiriyor...

CHIP Online
10-11-2010, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Devler son bombalarını patlattı: CHIP Online, bu bombaların hepsini yakından inceledi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chip ... ldiriyor_23434.html

Resimlerle: Yalan söyleyen fotoğraflar

2 yılda bir yapılan Köln şehrinde yapılan Photokina fuarı bu yıl da her zaman olduğu gibi yeniliklere sahne oldu. Fotoğraf ve video alanındaki rekabetin vardığı boyutlar gerçekten de şaşırtıcı.

1251 firmanın katıldığı fuara, 2008 yılında 1372 firma katılmıştı.  TV üreticileri 3D TV modellerini piyasaya sürüp alıcı beklerken, bu üreticiler arasında Panasonic, kullanıcıların kendi 3D içeriklerin yaratabilmesine olanak sağlayan ürünleriyle öne çıkmayı başarıyor. Diğer üreticiler bu konuda ne yazık ki yetersiz bir tablo çizmekte.

Photokina standını büyük ölçüde 3D'ye ayıran Panasonic, tabii ki 3D HD kamerasıyla büyük ilgi çekti. Ucuna takılıp çıkarılabilen 3D aparatıyla hem 2D hem de 3D çekim imkânı sağlayan Panasonic HDC-SDT750'yi detaylı şekilde tanıtan bir videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Bir diğer ilginç ürün de tabii ki m43 uyumlu 3D lens. Firmanın fuarda tanıttığı 16 Megapiksel çözünürlüklü GH2'si ile doğrudan çalışan bu objektif, diğer m43 makinelerle de firmware güncellemesinin ardından kullanılabiliyor. Gerek Panasonic 3D objektif, gerekse HDC-SDT750, son kullanıcılar için tasarlanan ürünler ve 3D TV satın almayı mantıklı hale getirebilecek seçenekler.


Tüm konu: CHIP Online Photokina'dan bildiriyor...

Resimlerle: Yalan söyleyen fotoğraflar


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Fotoğraf makinelerinde tercihiniz hangi markadan yana? Neden?