chip online sitesinde şahsıma yapılmış acayip uygu

enteresansebepyüzün
29-02-2012, 17:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

merhaba   

birkaç gün önce chip online sitesinde siteden arkadaşla ilgili konu hakkında karşıt fikirlerimiz üzerine yazışıyorduk  ve dün yazımı göndermeme rağmen yayınlanmadığını gördüm hata olduğunu düşünüp tekrar göndermeme rağmen yazım inatla yayınlanmadığı gibi bir süre sonra sayfada bir tuhaflık dikkatimi çekti dediğim gibi; yazdığım yazı ısrarla yayınlanmadığı gibi birde üstüne önceki gün yazdığım yazıda silinmişti ama hakkımda ileri geri herşeyi sıralamış arkadaşın yazıları olduğu gibi durmakta

ben 1 saat uğraşıp koca yazıyı yazıyorum hem bu yazımı yayınlamıyor hemde siz önceki yazımı okuyup onay verip yayınlanıyorsunuz ama ardından yine aynı siz ilgili konu hakkında toplamda 2 günlük uğraşım olan yazımı bir kalemde  1 saniyede silip birkaç günlük emeğimin üstüne basıp geçiyorsunuz saygısızca

yazımda ne bir hakaret ne bir küfür var ki olsaydı zaten yayınlanmazdı

tarafınızdan bana karşı yapılmış olan bu davranışınızın sebebini sormak istiyorum

ilgili sayfa:
https://www.chip.com.tr/konu/goog ... 32170.html#yorumlar

silinen yazımın sitenizden aldığım capsı:

[url=http://www.imagebanana.com/view/5jramb6n/Adsz.png][/url]

silinen yazım:

'' Goggle'ın fanı olduğumu nereden çıkardınığınızı anlamadım fakat sadece google üzerine konuşacak olursak sayısız eleştiri yaparım ki önceki pek çok yorumumda da bunları yazmışımdır. Patentlerin amacı buluşların buluş sahibi ile ilişkilendirilerek "belirli bir süre" tescili ise ve konuşduğumuz bu patentler artık buluş sahibinden çıkarak rakip firmaya geçtiyse, birşey yapmamış da sayabilirsiniz. Tek bir noktaya bakarak durumu değerlendirmek yerine olayı tüm detaylarına bakarak genel çerçeve içinde tartmak en doğru sonucu verecektir ki konu altına yaptığım ilk yorumum da bu şekildedir. Eğer sadece daha başvuru aşamasında olan patentlere bakacaksanız, evet başarı. Ama sonuçdan geriye doğru giderek çıkış noktasındaki fikri eleştirecekseniz, zaten başarısızlık ve nedenleri yukarıda yazmakta. Şimdi isterseniz, o patentlerin size bir fayda sağlaması için onaylanması ve google'ın hayata geçirmesi için dua edebilirsiniz.
------------------------------------------------------------------------

!!??

:S

yemin ederim bir troll yazısı olsa bu kadar acayip olamazdı!

sayın haqy koltukta oturuyorsunuz ve biz bunu görüyoruz vede buna rağmen siz hala koltukta oturmuyorum diyorsunuz

bana tek bir açıdan bakma benim gibi tüm detaylarına bakarak genel çerçeve içinde tartarak bakın diyor, bunun üstüne ben cuil`in o buluşu bulup bu buluş hakkındaki çalışmaları tamamlayarak patent başvurusu yapmasına bakmam sadece google`ın o buluşları satın alması benim için başarı gerekçesidir diyorsunuz!?

söyledikleriniz iliğine hücresine atomuna kadar fanlık

ayrıca nasıl birşey yapmamış sayabiliriz, o nasıl bir laftır, cuil olmasa o patentler google`n elinde olabilecek miydi?

ayrıca bir buluş yapıldıktan sonra patent başvurusu yapılabilir ;)

yani patent başvurusu yapılmışsa buluş hakkında çalışmalar tamamlanmış demektir ;)

hiçbir şeyi süzmeden eleştirmeden sırf popüler olduğu için büyük olarak kabul edince işte böyle bu sorulara cevap veremez hale gelinir böyle

google`ın burada yaptığı para gücünü kullanmaktan başka birşey değil ki bu para olduktan sonra 7 milyar insanın kolaylıkla yapabileceği birşey

patent bulunmuş çalışmalar tamamlanmış kullanmaya hazır sadece onay bekliyor google`a dua edilecek birşey yok

patenti bulana o açıdan bakarsak eh başarırı sayılır ama asıl başarı bu buluşları parayı bastırıp satın alabilmekte diyipte ondan sonra hakkında fan denmesine şaşırmak! :D

sizin bu makale hakkında yazdığınız ilk mesajda; cuil`in hiçbir geliştirme yapmayıp sadece google ile sidik yarıştırması gibi enteresan bir iddianız üzerine olduğunu hatırlatırım ;) (son mesajınızda bu yazınızı inkar ediyorsunuz da)

son olarak ben bugüne kadar birşeyin fanı olduğunu kabul eden bir fana rastlamadım hepsinin tek bir ağızdan yazdıkları, mutlaka kesinlikle fan değildirler ve mutlaka o anda körü körüne savundukları firma hakkında eskiden çok eleştiri yazmışlardır :)''

buda ısrarla yayınlanmayan yazım:

'' Sizinle anlaşabilme ihtimalimiz sanırım hiç yok, halen buluştan, başarıdan ve benim olmayan fanlığımdan bahsederek aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz. Tekbir nokta yerine detaylarına bakın derken de bunu kast etmiştim. Çünkü, olayın detaylarıyla bütününe bakmak ve sonucu değerlendirmek yerine sadece bir noktasına takılıp kalarak başarı yada başarısızlık kavramlarını sırf kendinizi haklı çıkarmak için çarpıtabiliyorsunuz. Bence biraz ufkunuzu genişleterek dünyada neler olup bittiği, şirketlerin işleyiş tarzları, global şirketler ile küçük yada yeni kurulmuş şirketler arasındaki ilişki ve savaşların nasıl olduğu hakkında fikir sahibi olun. Şimdi o buluş dediğiniz, başarı olarak kabul ettiğiniz (bana göre başarı; çıktığı yolun sonunda hedefine ulaşmış fikir yada eserdir) ve şu anda olması gerektiği yerin tam tersi bir noktada bulunan "buluş"ların aslında sadece kendi arayüzleri için oluşturulmuş spesifik tasarım patentleri olduğunu biliyormusunuz? --- Şimdi şu anda elde ne var? --- "Google Killer" sloganıyla çıkarak deneyimli bir beyin takımını ve belli bir mali fonu arkasına aldıktan sonra başarısız olmuş bir şirketin web arayüzü için aldığı ve katili olacağını öne sürdüğü rakip firmanın elinde olan tasarım patentleri. Bana göre bu bir başarı değil fakat size göre öyle ise size hayatta başarılar dilerim...
------------------------------------------------------------------------------
bizim çok zeki yaratıcı cevaplar veren ünlülerimiz vardır bu zeki ünlülerimizin kendince ''alla alla ben neden yalan söyleyeyim ki!?'' gibi dahice savunmaları vardır
sizin fanboy olmadığınızı savunurken yazdıklarınızı görünce aklıma bu örnek geldi  

çünkü yazınız fanboyluktan geçilmiyor önceki meajlarınızda yazdıklarınız üstüne sadece kendi görüşünüzü kanıt olarak sunup ben fanboy değilim diyerek kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz ya -yorumsuz- :D

ama haklı olduğunuz bir yan var size fanboy demek düpedüz fanboylara haksızlık olur çünkü sizinki resmen extreme fanboyluk! (bu derece bir fanboyluğa ilk kez denk geliyorum :S )

yazınıza bakıyorum somut yazdıklarımı komple göz ardı etmeye çalışıp

''bana göre başarı; çıktığı yolun sonunda hedefine ulaşmış fikir yada eserdir'' gibi harika bir eser yazıyorsunuz :)

ki ben bunun üzerinden bile cevap vereyim bizim tartışma konumuz  patent; cuil buluşu yapmış bu buluş hakkında çalışmalarını yapıp bu çalışmalarını tamamlayıp patent başvusunu yapmış yani bir buluş hakkında hedefe ulaşmak için gereken herşey yapılmış ;)

karşı tarafın somut yazılarını görmezden gelip bunu sadece kendi açından bakıp kendi uydurduğun gerekçelerle karşıdakinin yazdıklarını  saymayıp sonrada sadece kendince uydurduğunuz gerekçeleri başarıdan saymakla olmuyor :D

Bir fanboyla bilinçli kullanıcının anlaşmasına olanak yoktur

Pardon ya fanboyların bir davranışı daha var onu yazmayı unutmuşum ama siz bana hatırlattınız;  kendi davranışlarını karşı tarafa yüklemek

ayrıca birde ortaya spesifik tasarım tanımını sallayarak bak ben biliyorum sen bilmiyorsun izlenimini uyandırmaya çalışmak gibi uğraşılar içine girmektir :)

benim sorularıma cevap vermekten kaçıp benim; yenmeye hazır hale getirilmiş yemek olarak tanımlayabileceğim buluşlar hakkında spesifik tasarım diye bizim tartıştığımız durumla düpedüz alakasız bir tanımı ortaya atarak aklınızca benim dediklerimi çürütmüş izlenimi vermeye çalışıyorsunuz :)

google`ın bahsi geçen buluşlar hakkında katkısı 0! (anlama güçlüğü çekenler için yazıyla sıfır!) zaten çalışmaları çoktan tamamlanmış buluşları kullanmak kalıyor (o  buluş hakkında çalışmalar tamamlanmadan patent başvurusu yapılamıyor haberiniz olsun)

buluş yapıp geliştirip çalışmaları tamamlayıp patent başvuru aşamasına getirerek yemeye hazır hale getirmeyi  komple göz ardı edip sadece para ödeyerek satın alma işini yapmışa endeksliyerek (7 milyar insanın yapamayacağı kadar karışık bir iş! :) )  bunu bir başarıdan saymaya çalışıyorsunuz! birde bunun üsttüne bana tek bir alana bakıyorsun çarpıtıyorsun diyorsunuz daha da üstüne sorduğum sorulara cevap vermeye ısrarla kaçıyorsunuz

neyin ne olduğuna sizin ağzınıza bakacak değilim, siz istediğiniz kadar çarpıtmaya çalışın güneş balçıkla sıvanmaz, neyin ne olduğu apacık belli, herkesi kendinizi gibi zannetmeyin, aklınızca  görünen köye klavuzluk yapmaya çalışıyorsunuz

defalarca anlatmama rağmen hala anlamadığınıza göre artık ilkokul seviyesinde bir insanın anlayabileceği şu örneği vereyim:

mehmet diye bir çamaşırcı var, bu kişi  bütün çamaşırları yıkıyor sonra bu çamaşırları asıp kurutuyor sonra bütün çamaşırları ütülüyor sonrada hepsini dolaba kaldırıyor tam mesai bitimine mahmut geliyor bütün herşey yapılmış olduğundan yapılacak diye birşey yok ama siz buna rağmen mehmet birşey yapmadı mahmut yapmış oldu diyorsunuz

ufkunu genişleterek dünyada neler olup bittiği, şirketlerin işleyiş tarzları, global şirketler ile küçük yada yeni kurulmuş şirketler arasındaki ilişki ve savaşların nasıl olduğu hakkında fikir sahibi OLMAYANLARIN, bir facebook tweeter gibi siteleri bulabiliyor diye alternatiflere yan gözle bile bakmayanların yüzünden bugün cuil iflas etmiştir!

son olarak:

ufkunu genişleterek dünyada neler olup bittiği, şirketlerin işleyiş tarzları, global şirketler ile küçük yada yeni kurulmuş şirketler arasındaki ilişki ve savaşların nasıl olduğu hakkında fikir sahibi olmayan kişiler popüler hizmetleri kullanır

bunların tersini yapan cuil gibileri kullanır

hesabınızı didik didik edip inceleyip sırtınızdan yasa dışı olarak para kazanan biricik google`ızla size başarılar dilerim''

Son Düzenleme: enteresansebepyüzün ~ 29 Şubat 2012 18:02
Kapalı Hesap (153334)
29-02-2012, 17:43   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

bu yazi degilki roman.

adem-t
29-02-2012, 17:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj

Özet bilgi verirseniz iyi olur baya uzun olmuş..

enteresansebepyüzün
29-02-2012, 17:49   |  #4  
OP Taze Üye
0 mesaj
Alıntı: Adem Totoş  
Özet bilgi verirseniz iyi olur baya uzun olmuş..
özet bilgi derken 

verdiğim bilgi zaten kısa

o uzun yazılar siilinen ve yayınlanmayan toplam yazılarım

Banned
29-02-2012, 18:01   |  #5  
Banlandı
563 mesaj

http://inciswf.com/1296667675.swf özet geç la

enteresansebepyüzün
29-02-2012, 18:05   |  #6  
OP Taze Üye
0 mesaj
Alıntı: Street Fighter The évil  
özeti bu:

''merhaba   

birkaç gün önce chip online sitesinde siteden arkadaşla ilgili konu hakkında karşıt fikirlerimiz üzerine yazışıyorduk  ve dün yazımı göndermeme rağmen yayınlanmadığını gördüm hata olduğunu düşünüp tekrar göndermeme rağmen yazım inatla yayınlanmadığı gibi bir süre sonra sayfada bir tuhaflık dikkatimi çekti dediğim gibi; yazdığım yazı ısrarla yayınlanmadığı gibi birde üstüne önceki gün yazdığım yazıda silinmişti ama hakkımda ileri geri herşeyi sıralamış arkadaşın yazıları olduğu gibi durmakta

ben 1 saat uğraşıp koca yazıyı yazıyorum hem bu yazımı yayınlamıyor hemde siz önceki yazımı okuyup onay verip yayınlanıyorsunuz ama ardından yine aynı siz ilgili konu hakkında toplamda 2 günlük uğraşım olan yazımı bir kalemde  1 saniyede silip birkaç günlük emeğimin üstüne basıp geçiyorsunuz saygısızca

yazımda ne bir hakaret ne bir küfür var ki olsaydı zaten yayınlanmazdı

tarafınızdan bana karşı yapılmış olan bu davranışınızın sebebini sormak istiyorum

ilgili sayfa:

... 32170.html#yorumlar''