Chip Online üyeleri interneti ne kadar kullanıyor?

man on the moon
14-04-2009, 23:05   |  #1  
man on the moon avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2006

Hepimiz buradayız, tabiki birşeyleri paylaşacaksak bunu yine burada yaparız. Normal olarak işimiz bilgisayar değil ve tek eğlencemizinde bilgisayar oyunları olmadığı gibi...
Ama burası bir forum olduğundan belli kısıtlamaları var. Belli bir seviyeyi aştıktan sonra da -hele eski konular canlandırıldıkça- iş çekilmez bir hal alıyor. Daha da kötüsü bu tür başlıkların olur olmaz yerlerde açılması. oysa bunlar için birçok web servisinin grup kurma özellği var fakat kullanan sayısı(forum üyeleri içinde) bir elin parmaklarını geçmez.
Bununla beraber anketvari başlıklar açıp her defasında sevdiğimiz filmleri, sanatçıları ya da yazarları tekrar tekrar yazmaktan hiç sıkılmıyoruz. (benzeri mesajları gülerek okurken artık kabak tadı veriyor.)
Dergiler de bu tür web servislerinin sürekli haberleri yapılırken forumda ya da ana sayfada facebooktan öteye gitmiyor.
İzlediğimiz filmler için Flixster Dinlediğimiz Müzik için Last.fm yüklediğimiz resimler için Flickr ve benzer servislerin bolca özelliğini es geçip paylaşım adına bir şeyler yapabilmek için bu kadar teknoloji meraklısının bulunduğu bir ortamda trajik geliyor.
Bütün web bir etkileşim içerisine girmişken neden paylaşmak istediğim bir resmi hem MySpace'e hem Facebook'a hem de Chip Foto ya ayrı ayrı yükleyelimki? Bir haberi paylaşmak için Digg ne güne duruyor. Yani belki de çoğumuzun üyesi olduğu site-servis lerde grup kurup üye olmak çok mu zor?
Ya da olmaz deyin. o zaman biraz dikkat gösterip windows xp başlığı altında kim hangi hiphopçıyı seviyor tarzı bir başlık açmayın!

CapanQGLU
14-04-2009, 23:15   |  #2  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

Arkadaşıma Hak Veriyorum ve Katılıyorum.