chir b. solucanı yardım :( Pc uzmanları nerdesiniz

serkan 199
21-05-2010, 20:44   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

Ben uzun zamandan beri pc mi sık sık format atarak kullanıyorum "(d) sürücüsü hariç" ve antivirüs  programı kullanmıyordum Ağlıyor

Dün eset smart security 4 indirdim ve tarama yaptırdım  çıkan sonuç chir.b solucanı oldu Emin değil

uzun zamandan beri exe dosyaları açılmıyordu pc ye yükledigim  programlar açıp kapayınca çalışmıyordu .

Şimdi bu worm den nasıl kurtulabilirim bana bi tavsiye verin yaşım 17  pc genelde online oyun face,msn gibi şeyler için kullanıyorum güvenlik programları hakkında hiçbir bilgim yok bana yardımcı olun nasıl kurtulabilirim.

smart security 4 kullanıyorum o bişeyler buluyor temizliyormu bilmiyorum bana bu işi kökten bitiricek bi çözüm lazım (d) format atamıyorum tüm bilgiler orda harici bi bellek yok Ha?

Me Not Working Hard
21-05-2010, 20:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Önce Kaspery Falan Kur Sonra Combo Fix Kur Ve Yükle Güvenli Modda Tara Ve Muhtemelen Taratmadan Bile ComboFix Çözüçektir Ama Tarat Sonra Sendeki DvD-Usb Tarzı Şeyleri Gerekmedikçe Bilgisayara Takma Ben İnternet Cafede Çalışırken Bu Virüsden Vardı Hiç Kurtulmak İçin Ugraşmadımda Gerçi:)Virüs Kendini Ag Baglantısından Cogaltıyordu Millet Oyuna Tıklıyor Hemen Oyunun Exe Dosyası Tıklanan Dosyanın Yanına Taşınıyor Sonra Tekrar Tıklıyor Dosya Bulunamadı Hatası Veriyor Sonra ExE'Yi Oyunun Dizinine Kopyalıyoruz Giriyoruz Cıkıyoruz Tekrar Aynı En Sonunda Gına Geldi Neyseki DeppFreez Vardıda Bu Sorun Arada Sırada Oluyordu Yoksa Sinir Olup Herkeze Dalardım:)

kyotoprotokolü
21-05-2010, 22:28   |  #3  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Afiyet olsun. Chir iyidir eti tatlıdır bu solucanın. Neyse...
ESET belki temizlemiyodur. Belki temizliyodur. Eğer türkçe ise tam tarama yapıp anlarsın bunu zaten. Baktın virüs bulmadı bilgisayar yavaş. Sana tavsiyem bırak ESET'i.
Norton 360
Sistem İyi ise G-Data
Kaspersky IS yükleyebilirsin.

Kapalı Hesap (101323)
21-05-2010, 22:58   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

kaspersky pure ve malwarebytes ile taratın