Chrome 23 yayınlandı, işte yenilikler!

CHIP Online
07-11-2012, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google'ın yeni Chrome'u indirilmeye sunuldu! Tüm yenilikler ve indirme bağlantısı içeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/chr ... nilikler_36860.html

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Google, Chrome web tarayıcısının son sürümünü resmen yayınladı. Yeni Chrome 23, bir süredir bizlere vadedilen özelliklerle geliyor.


Chrome 23, Chrome blog'unda bahsedilenlere göre artık bir "beni izleme" işlevine sahip. Bu işlev Chrome'un geliştirme sürümlerinde bir süredir bulunuyordu, ancak ilk kez final sürümündeki yerini alıyor. Google, gizlilik işlevinin ne kadar etkili olacağının web sitelerinin ona nasıl cevap vereceğine bağlı olduğunu söylüyor. Bu işlev, Firefox, IE10 gibi diğer bazı tarayıcılarda da mevcut.


Chrome'un yeni sürümü, önemli performans geliştirmelerine de sahip. Yine Google'ın açıklamasına göre entegre grafik çipi, bilgisayarın CPU'sundan çok daha az enerji harcadığından, GPU hızlandırmalı video çözme işi pil ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. "Testlerimizde GPU hızlandırmalı video çözme etkinken pilin yüzde 25 daha çok dayandığına şahit olduk. Windows'daki Chrome kullanıcıları örneğin YouTube'da video sevdiği videoyu tekrar tekrar izlerken daha fazla pil ömrüne sahip olacaklar."


Tüm Konu: Chrome 23 yayınlandı, işte yenilikler!

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr