Chrome'a parola oluşturma özelliği geliyor!

CHIP Online
20-02-2012, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, sonunda herkesin canını sıkan bu soruna da Chrome ile el atarak sorunu kökten çözecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... -geliyor_32063.html


Resimlerle: Chrome için HTML5 tabanlı en iyi 5 uygulama!

Farklı siteler için kullandığımız farklı parolaları hatırlamak, birçoğumuz için sorun olmaya devam ediyor. Bazılarımız her web sitesi için tek bir parola da kullanabiliyor, ancak bu yöntem büyük bir güvenlik riski taşıyor.

Google ise Chrome web tarayıcısına, web sitelerine kaydolurken otomatik olarak güçlü bir parola oluşturan bir çözüm entegre etmek üzere çalışıyor. Chromium Blog'da anlatılana göre Chrome, parolayı otomatik olarak girmek yerine size bir parola teklif ediyor ve kabul etmeniz durumunda bu parola kullanılıyor. Bunun nedeni ise farklı web sitelerinin farklı parola gereksinimlerinin olabilmesi (parolanın uzunluğu, içerdiği karakterler gibi).

Google'ın hazırladığı bu işlev büyük bir kolaylık getirebilir ancak bazı tehlike ve soru işaretleri de mevcut. Örneğin kullanıcının Chrome hesabı ele geçtiğinde tüm parolalar saldırganın eline geçebilir. Google böyle bir durum fark edildiğinde "tüm parolaları otomatik olarak değiştirmenin mümkün olabileceğini" söylüyor. Diğer bir soru işareti ise parolayı kullanabilmek için mutlaka bir Chrome tarayıcısına ihtiyaç duyup duymayacağımız.

Tüm konu: Chrome'a parola oluşturma özelliği geliyor!

Resimlerle: Chrome için HTML5 tabanlı en iyi 5 uygulama!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Chrome'a böyle bir özelliğin gelmesi durumunda özellikten faydalanır mısınız?