Chrome'daki gibi Firefox'ta da gizli sörf!

CHIP Online
27-01-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

IE ve Chrome'un başarılı gizli sörf özelliğini Firefox'a taşıyın: İşte yapmanız gerekenler...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... zli-sorf_17883.html

Resimlerle: Firefox 3.6: Güncel sürümdeki yenilikler

Google'ın tarayıcısı Chrome'un en beğenilen özelliklerinden biri de bilgisayarınızda hiçbir bilgi tutulmadan dilediğiniz siteyi rahatlıkla sörf yapmanıza olanak veren özelliği. Chrome, bu işlemi kolaylaştırmak için sadece bir tıkla gizli sörf yapacağınız pencereyi açmanıza olanak veriyor. Gizli sörf'ü Firefox'ta da yapmak mümkün ama işlem biraz daha zorlaştırılmış durumda. Örneğin gizli sörf moduna geçmek için o anki Firefox oturumunu kapatmanız şart. Neyse ki bir eklenti kullanarak Firefox'ta da işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Private Browsing Window 0.2 adlı Firefox eklentisini kurduğunuzda var olan Firefox pencerenizin yanında yeni bir pencere daha açılıyor ve bu yeni pencerede gizli sörf imkanı etkinleştirilmiş oluyor. Ne yazık ki bu yeni Firefox penceresi ayrı bir profil olarak çalıştırıldığı için var olan favori sitelerinizi göremeyeceksiniz ama en azından Firefox'u tamamen kapatıp yeniden başlatmak zorunda da kalmayacaksınız.

Firefox'un en yeni sürümü olan 3.6'da çalışan bu ücretsiz eklentiyi şu adresten indirebilirsiniz.

Tüm konu: Chrome'daki gibi Firefox'ta da gizli sörf!

İzleyin: Firefox'a multi-touch geliyor

Resimlerle: Firefox 3.6: Güncel sürümdeki yenilikler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Eklentiyi nasıl buldunuz?

Ozan Can
27-01-2010, 15:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
913 mesaj

zaten firefoxda gizli sörf yokmu araçlar altında

Kapalı Hesap (135391)
27-01-2010, 15:44   |  #3  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Galiba vardı ?

macromen
28-01-2010, 19:06   |  #4  
Taze Üye
16 mesaj

Bu eklentiyi kurdum ama Private Browsing Windows helper programınında kurulmasını istiyor firefox u açtıgım zaman köşede çıkan yeşil simgeye tıklıyorum hiçbirşey olmuyor bu eklentiyi nasıl kullanabilirim ben birşey anlamadım yardımlarınızı bekliyorum..