Chrome eklentileri için ilk büyük adım!

CHIP Online
27-11-2009, 19:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google, Chrome için eklenti desteği yolunda en büyük adımı attı: İşte bizleri bekleyen sürpriz...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... yuk-adim_16679.html

Resimlerle: Yeni Chrome mercek altında...

Google sonunda Chrome eklentileri galerisini kullanıma açtı. Fakat galeri şu an için sadece yazılım geliştiricilere açılmış durumda. Bu adımla beraber Chrome'un en büyük eksiklerinden biri sayılan eklenti desteği olmaması sorunu da tarihe karışmaya başlıyor...

Ne yazık ki şu aşamada eklenti galerisi sadece hazırlanmış olan eklentileri yüklemek için kullanılabiliyor. Eklentilerin indirilmesine ise izin verilmiyor. Fakat çok kısa süre içerisinde deneme amacıyla burada bulunan eklentilerin indirilebilir hale getirilmesi bekleniyor.

Google eklenti güncellemeleri için nasıl bir yol izleneceğini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bir eklenti geliştiricisi tarafından güncellendiğinde veya yeni bir sürüme yükseltildiğinde, kullanıcıların tarayıcılarında yer alan eklentinin de sürümü otomatik olarak güncellenecek. Kullanıcılar bu yükseltme işlemi için hiçbir şey yapmak zorunda kalmayacaklar.

Chrome'un eklenti galerisi sayfasını şu adresten ziyaret edebilirsiniz (Google hesabı ile giriş gerektirir).

Tüm konu: Chrome eklentileri için ilk büyük adım!

İzleyin: Chrome için TV reklamı

Resimlerle: Yeni Chrome mercek altında...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce eklenti desteği Chrome'un kullanım oranını ne kadar etkiler?

gokhan38
27-11-2009, 23:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

crome un kullanım oranını cogaltırmı bilmiyorum ama bu eklentileri kurmak icin hacker olmak zorunlu galiba ben kuramadım şahsen bi cok kullanıcının da kurabılecegini sanmıyorum !