chrome geçmişi silmek

u-mit
21-11-2009, 17:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
108 mesaj

Google choreme'yi kurdum ve ayarlarına şöyle bir bakıyorum. Firefox'dan daha hızlı olduğu muhakkak ama firefox'da alıştığım bir özelliği ya ben bulamadım ya da chrome'de yok.

firefox'da sayfayı her kapattığımda geçmişi siliyordu. Yani kısayolda olmayan adresleri hatırlamıyor, ben hatırla demediğim şeyleri o aklına bile getirmiyordu. Bu özelik chrome'de yok mu yoksa ben mi bulamadım? Bir bilenininiz var mı?

Fireforx'da yaptığım ayarlar şöyleydi, onu da vereyim belki daha iyi anlatmış olurum.

HugOBoss___
21-11-2009, 17:57   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

Chrome'de bu şekilde değil... Seçeneklerden Kişisel öğelere gelip ya kendin temizleyeceksin, yada Yeni gizli pencere aç komutunu kullanacaksın...

u-mit
21-11-2009, 18:03   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
108 mesaj

Bu kötü oldu. Keşke buna benzer bir seçenekde olsaymış. Teşekkürler Hug0boss___

HugOBoss___
21-11-2009, 18:08   |  #4  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

Rica Ederim... Aslında yeni gizli pencere aç komutu tam sana göre...Firefox ta olduğu gibi arkanda hiçbir şey bırakmıyorsun...

moon
24-11-2009, 16:03   |  #5  
moon avatarı
Yıllanmış Üye
113 mesaj
Alıntı: HugOBoss___  
Rica Ederim... Aslında yeni gizli pencere aç komutu tam sana göre...Firefox ta olduğu gibi arkanda hiçbir şey bırakmıyorsun...
Katılıyorum :)

Chrome'da herşey senin ellerinde...

u-mit
26-11-2009, 15:14   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
108 mesaj

evet, iki gündür chrome'yi kullanıyorum. ama firefox'a karşı en büyük özelliği hızı, bu tartışılmaz ama moon'a katılmıyorum. chrome'de her şey senin elinde değil.
kullanım şeklim şuydu benim. 
mesela: yerimlerimde chip kayıtlı. chip girdiğim zaman direk üye girişiyle giriyorum. aynı şekilde facebook'da yerimlerimde ama orada sadece üye adım duruyor ben çıkış yapmadığım sürece. parolayı kendim girmek istiyorum. yerimlerimde kayıtlı olmayan bir de avea'nın sitesi var. online işlemlerime girdiğimde numaramı yazdığımda parolam otomatik olarak geliyor. 
sayfayı her kapatıp açtığımda chip'e yine otomatik giriyor, facebook üye adımı hatırlıyor ama şifremi istiyor, avea'ya daha önce hiç girmemiş gibi davranıyor ama numaramı girdiğimde yine parolamı getiriyor.
Chrome'de ise bunu yapmak imkansız.

moon
28-11-2009, 04:34   |  #7  
moon avatarı
Yıllanmış Üye
113 mesaj
Alıntı: u-mit  
evet, iki gündür chrome'yi kullanıyorum. ama firefox'a karşı en büyük özelliği hızı, bu tartışılmaz ama moon'a katılmıyorum. chrome'de her şey senin elinde değil.
kullanım şeklim şuydu benim. 
mesela: yerimlerimde chip kayıtlı. chip girdiğim zaman direk üye girişiyle giriyorum. aynı şekilde facebook'da yerimlerimde ama orada sadece üye adım duruyor ben çıkış yapmadığım sürece. parolayı kendim girmek istiyorum. yerimlerimde kayıtlı olmayan bir de avea'nın sitesi var. online işlemlerime girdiğimde numaramı yazdığımda parolam otomatik olarak geliyor. 
sayfayı her kapatıp açtığımda chip'e yine otomatik giriyor, facebook üye adımı hatırlıyor ama şifremi istiyor, avea'ya daha önce hiç girmemiş gibi davranıyor ama numaramı girdiğimde yine parolamı getiriyor.
Chrome'de ise bunu yapmak imkansız.
Seçenekler -> Kişisel Öğeler -> Şifreler arkadaşım bi gözat istersen... bana katılacaksın sonra :)

u-mit
28-11-2009, 12:49   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
108 mesaj

hala katılmıyorum çünkü o bölümde benim söylediğim şeylerin sadece bir kısmını yapabilirsin.
diyorum ki avea sitesine gireyim ama kimse o siteye girdiğimi bilmesin, sayfayı kapattığımda sitenin geçmişini temizlesin ama ben girdiğimde şifremi hatırlasın. senin dediğin bölümden sadece şifreyi hatırlatabilirsin. chrome'yi açtığın anda avea'ya girdiğim kabak gibi belli olur. gizli taramayla açmak da çözüm değil çünkü o zaman da şifreleri hatırlamıyor. yani dediğimi şu anda chrome'de yapman imkansız. gelişmiş seçenekleri hiç gelişmemiş chrome'nin.

seckin_kaya
28-11-2009, 21:25   |  #9  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

ya da ccleaner kullan

moon
04-12-2009, 19:49   |  #10  
moon avatarı
Yıllanmış Üye
113 mesaj
Alıntı: u-mit  
hala katılmıyorum çünkü o bölümde benim söylediğim şeylerin sadece bir kısmını yapabilirsin.
diyorum ki avea sitesine gireyim ama kimse o siteye girdiğimi bilmesin, sayfayı kapattığımda sitenin geçmişini temizlesin ama ben girdiğimde şifremi hatırlasın. senin dediğin bölümden sadece şifreyi hatırlatabilirsin. chrome'yi açtığın anda avea'ya girdiğim kabak gibi belli olur. gizli taramayla açmak da çözüm değil çünkü o zaman da şifreleri hatırlamıyor. yani dediğimi şu anda chrome'de yapman imkansız. gelişmiş seçenekleri hiç gelişmemiş chrome'nin.
Kimse bilmesin diyorsan Yeni Gizli Pencere özelliğini kullan

Dj Rapix
24-07-2010, 22:20   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşıma katılıyorum.Konu eskiymiş,ama doğru.Chrome Mozilla Firefox kadar kullanışlı değil.Ama şu kesinki 2 gbyt ram var.Fakat Firefox harbi kasıyor yani.Arada Youtube'a girerken sorun falan yaşıyorum.Sizdede oluyor mu?.