Chrome için yayınlanan sinsi güncelleme!

CHIP Online
10-09-2008, 04:38   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google, Chrome'un açıklarını kapatmak için yeni bir güncelleme yayınladı, kimsenin ruhu duymadı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Chro ... uncelleme_8607.html

Web tarayıcı pazarına geçtiğimiz günlerde giren Chrome, henüz beta aşamasında olduğu için kusursuz bir tarayıcı değil. Öyle ki, çıkışının üzerinden daha bir hafta dahi geçmeden birçok açık tespit edildi.

0.2.149.27 sürümüyle kullanıcılarının karşısına çıkan Google, gelen şikayetlerin yoğunluğunu göz ardı etmeyerek Chrome'da bulunan açıkları kapatan bir güncellemeyi yayınladı. 0.2.149.27 sürümünden 0.2.149.29 sürümüne geçen Google Chrome'un bu güncellemesi, bir çok kullanıcının ruhu bile duymadan sistemlere yüklendi. Ne demek istediğimizi haberin 2. sayfasında bulabilirsiniz...

Google Chrome program yöneticisi Mark Larson'un "149.29 güncellemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Chrome'un özellikle güvenlik açıklarının bu güncellemeyle giderildiğini ifade etti.

Ancak Google, Chrome'da gerçekleştirdiği güncelleştirmelerle ilgili ayrıntılı bilgiyi kullanıcılarla paylaşmadı. Diğer bir deyişle, bu güncellemeyle hangi açıkların kapatıldığı net olarak bilinmiyor.

Tüm konu: Chrome için yayınlanan sinsi güncelleme!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Chrome'un kendi kendini güncellediğini fark etmiş miydiniz?

bycentrino
10-09-2008, 10:26   |  #2  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

Daha çok yeni olduğu için pek kullanmıyorum. Ama güncellemeyi ben duyunca yapmıştım.
BU ARADA "https://www.chip.com.tr/konu/Chrome-icin-yayinlanan-sinsi-guncelleme_8607.html"
YANLIŞ BİR YAZIM VAR ÖNCE Her 5 dakikada bir güncelleştirme kontrolü DİYE BAŞLIK ATIP ALTINA her 5 saatte bir güncelleştirme taraması  VAR DEMİŞSİNİZ. BİLGİNİZE...

StatioN
10-09-2008, 18:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
379 mesaj

aslında ie nin yavaşlığı firefox un hataları operanın gözüme bir türlü hoş görünmeyen arayüzü yüzünden ben direk kullanmaya başladım gayet hoş güzel sadeliği felan güncellemeyi sessizce halletmesi benim hoşuma gitti açıkçası çünkü ben bi vista kullanıcısıyım:)

wrldxplrr
10-09-2008, 20:32   |  #4  
Yeni Üye
46 mesaj

Sinsice yapması gayet mantıklı geldi bana.....

waybe
10-09-2008, 21:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

daha yeni oldugu ve cok acıgı oldugu için kullanmıyorum güncelleme yaptıgınıda fark etmedim dolayısıyla

Son Düzenleme: waybe ~ 10 Eylül 2008 21:56
Fattur
12-09-2008, 21:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

benim kullandığım bir programın güncellenip güncellenmemesine ben karar vermeliyim değil mi?
bycentrino nun dediğini bende keşfettim(buraya bakmadan önce)
--
operanın gözüme bir türlü hoş görünmeyen arayüzü

istersen opera tamamen özel yapabiliyorsun. Yani bir arayüzle kalmıyorsun. Ayrıca İe O senin Chrome den daha hızlı

ongun.kanat
13-09-2008, 13:26   |  #7  
Taze Üye
15 mesaj

Google hakkında sayfasında altta indirirken farkettim
açıkçası hoşuma gitti bu özelliği

PESSIMIST
15-09-2008, 15:59   |  #8  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Ben manuel olarak yaptım. Çünkü google updater.exe yi başlangıçtan kaldırmıştım. doğal olarak otomatik yüklenmedi. Hakkında ya bakarken yeni sürümün olduğu uyarısını alıp yüklemiştim..