Chrome ile daha hızlı Google!

CHIP Online
11-06-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Chrome'a ekleyeceğiniz bu küçük eklenti sayesinde Google'da aradığınızı bulmanız çok daha kolay!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/chr ... i-google_34138.html

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Google'da bir bilgi için araştırma yaparken bulduğunuz bir sonuca tıkladığınızda, bazen metinle dolu, çok uzun bir sayfayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda aradığınız bilginin sayfanın tam olarak neresinde olduğunu bulmak için CTRL+F ile tekrar arama yapmanız gerekebilir. Çünkü Google'ın aradığınızı açtığınız sayfa içerisinde size göstermek için bir yolu bulunmuyor.


Google Quick Scroll adındaki Chrome eklentisi, bu duruma çözüm getirerek size zamandan kazandırıyor. Bir arama yaptığınızda ve sonuçlardan birine tıkladığınızda, eklenti devreye giriyor ve size küçük bir kutucuk içerisinde sayfayı aradığınız bilgiye doğru "hızla kaydırmayı" öneriyor. Bu işlev, tabii ki sayfa birçok farklı konu içerdiğinde çalışıyor. Yani açtığınız sayfa, tamamen aradığınız konu ile ilgiliyse, size sadece bununla ilgili bir mesaj gösteriliyor.


Aradığınız sonuçlar, sayfada vurgulanmış olarak gösteriliyor. Google Quick Scroll, oldukça hafif bir eklenti ve adres çubuğu simgesi, sadece Google'da ve arama sonuçlarında görünüyor. Dolayısıyla tarayıcı arayüzünüzde gereksiz yer kaplamıyor.


İndirin: &lt;span style="text-decoration: underline;">Chrome için Google Quick Scroll eklentisi</span>


Internet Explorer kullanıcıları, aynı özelliği &lt;span style="text-decoration: underline;">Google Toolbar</span>'da bulabilirler. Google Toolbar artık Firefox için geliştirilmediğinden, Firefox kullanıcıları malesef bu işleve sahip olamıyorlar.

Tüm Konu: Chrome ile daha hızlı Google!

Resimlerle: 12 alternatif Google açılış sayfası!

Kaynak: www.chip.com.tr