Chrome OS: Bu seferki görüntüler gerçek mi?

CHIP Online
07-08-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın yeni işletim sistemi Chrome OS'a ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... ercek-mi_14471.html

Resimlerle: Chrome OS - Google sisteminin ilk resimleri mi?

DownloadSquad blog topluluğu Google işletim sistemi Chrome OS'un ilk ekran görüntülerini yayımladı. Resimlerde öncül bir geliştirici sürümü (Alpha 0.2.5) söz konusu.

DownloadSquad'a göre resimler anonim bir göndericiden geliyor. Resimlerin gerçekten de Google'ın yeni sistemine ait olup olmadığını doğrulayamıyoruz. Resimlerden fazla bir şey çıkarılamıyor: Sistemin merkezi yönetimi aracı Google'ın web tarayıcısı Chrome; ekran görüntüsünde 3.5 Beta sürüm ibaresi var. Penguen maskotu sistemin Linux çekirdeğini temel aldığını gösteriyor. Wine projesinin logosu ise Chrome OS'un birkaç Windows programını desteklediğini belirtiyor.

Bu görüntülerin de doğal olarak sahte olma ihtimali bulunuyor; zira yetkili bir ağız tarafından onaylanmış değiller. Ama daha önceki sahte görüntülerde dikkat çeken Google logosunun renkleri ve benzer hatalar, en azından bu görüntülerde yok...

Tüm konu: Chrome OS: Bu seferki görüntüler gerçek mi?

Resimlerle: Chrome OS - Google sisteminin ilk resimleri mi?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu seferki ekran görüntüleri gerçek mi?

International Affairs
07-08-2009, 13:26   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

gerçekmi değilmi bilmiyorum ama chrome yi bir kere kullandım hiç beğenmedim onu söyleyeyim...

Kapalı Hesap (53751)
07-08-2009, 13:42   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Sizce bu seferki ekran görüntüleri gerçek mi?

Gerçek olsaydı bu kadar fazla olmazdı:P

Adanalı.
07-08-2009, 14:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Google hem tarayıcısına hem de işletim sistemine aynı logoyu verecek kadar kötü bir firma değildir.

Thrystan
07-08-2009, 15:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Google Chrome OS un baze özellikleri:

1) Önümüzdeki 5 sene boyunca beta sürümü olarak kalacak.
2) Gmailde yaşanan reklam saçmalığına devam edilerek Fare imleci üzerinde bile reklam olacak
3) Sistemde virüs olmayacak. Olsa bile farkına varılamayacak Çünkü hepsini trojanlar yiyecek.
4) Her dosyanın içinden spam çıkacak.
5) Kişisel Bilgi kavramı ortadan kalkacak. Hatta Evinizin içi street view kapsamında google earth'a web cam aracılığıyla entegre edilebilir.
6)Google ürünleri hariç herşey yasak olacak. Bu yasaklamanın denemesi Bing ile yapılacak
7)En basit hesap işlemi için milyon tane sonuç çıkarak

Örnek:
 2+2  (yanda "kendimi şanlı hissediyorum" butonu olacak)
 Cevap:
 iki,2, 2.00... two, zwei, di..... falan filan youtube.... chrome indirin.... forumsitesi... gibi :D

Ne yazık ki Google eski havasını kaybetti. Son bir yıl içerisinde o kadar çok saçmaladılar ki artık kimse onları ciddiye almamaya başladı.

emrah33
07-08-2009, 17:21   |  #6  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

Gerçek veya değil o mesele değil. Ama benim merak ettiğim konu yanlızca kullanacakları paket. Exe kullanmıyacaklarına göre acaba ne olacak? İkincisi ise dosya sistemi NTFS değildir herhalde,Ext belki bir ihtimal ama ne olacak bunlar önemli olan. İşte kullanıcıların alıştıkları bunlar olmazsa Chrome Os sıradan bir Linux sürümünün ötesine geçemiyecek.

Toxic
13-08-2009, 23:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

gerçek olup olmadığı bilmiyorum ama gerçekse görsel açıdan çok kötü