Chromebook, PC'nizin yerini alabilir mi?

CHIP Online
08-01-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Son zamanlarda satışları hız kazanan Chromebook'lar, Windows'lu PC'nizin yerini alabilirler mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ch ... bilir-mi_44672.html

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Çoğumuz Chromebook'ları Google'ın "Windows PC'si alternatifi" olarak önümüze ittiği cihazlar olduğunu düşünüyorduk. Ancak bu düşünce, özellikle son zamanlarda değişmeye başladı. Chrome OS ve Google'ın bulut hizmetlerinin olgunlaşmasıyla beraber Chromebook'lar, Microsoft'un pazar payının bir kısmını ısırmaya hazır hale gelmiş durumda.


Google'ın "ikinci" mobil işletim sistemi Chrome OS'un belki farkında değilsiniz ama PC üreticileri onun farkındalar. Samsung Chromebook, Acer C7 Chromebook ve Google'ın müthiş ekranlı, MacBook'a benzer fiyata sahip Chromebook Pixel'i gelecekteki Chromebook'ların habercisi.


IDC'ye göre Chromebook'ların PC ve tablet piyasasındaki pazar payı sadece yüzde 1. Ancak Chromebook satışları hız kazanmaya ve bir zamanlar netbook'ların elindeki alt seviye laptop piyasasını tehlikeye sokmaya başlamış durumda. Chromebook'lar, beklentisi çok yüksek olmayan kullanıcıları mutlu edecek kadar iyi ve uygun fiyatlılar. Bu durumun zamanlaması, rakip tabletler karşısında güçlü bir rekabete maruz kalan Microsoft için de pek şanslı sayılmaz.


Peki Chromebook'ların uygun fiyatları bir yana, sadece tüketmeyi değil üretmeyi de düşünen kullanıcılara hizmet etmeye hazır mı? Chromebook'ları Windows'a geçerli bir alternatif haline getirecek uygulamaları makalemizin devamında açıklıyoruz.


Tüm Konu: Chromebook, PC'nizin yerini alabilir mi?

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr