ciddi bir sorunum var "Access Denied"

Kapalı Hesap (107285)
19-08-2009, 23:32   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
853 mesaj

Vistada malumunuz biirçok işlemde özel izin istiyor . Örneğin ; D bölümnden bir resim silmek istediğimde ... Bu sorunu çözmek için D'ye sağ tık - özellikler - izinler bölümüne baktım , tam yetki vermek istedim . Fakat pc'yi tek kullanmama rağmen 5-6 hesap görünce şaşırdım ve diğerlerini sildim sadece Administator hesabını bıraktım . Bu işlemden sonra D sürücüsü üzerinde "Access Denied (D:)" yazmaya başladı ve sürücüye erişimim engellenir oldu . Tüm dosyalarım D'de bu sorunu nasıl çözebilirim ? lütfen yardım !!! tşk

Süleyman.
19-08-2009, 23:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Güncel bir güvenlik yazılımıyla sisteminizi tarayın.

OnlyMann
19-08-2009, 23:36   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

söz konusu dosyanın sahibi olarak görünen kullanıcı ile girip ikincil sahipliği veya sahipliği istediğiniz kullanıcıya vermeniz durumunda dosyayla ilgili işlemleri yapabilirsiniz. sildiğiniz kullanıcılar ise sadece okuma yetkilerine sahip kullanıcılardır. sahibi olan kullanıcının bilgisini silemezsiniz.

Kapalı Hesap (107285)
19-08-2009, 23:46   |  #4  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
853 mesaj

evet yorumlarınızı okudum teşekkürler fakat bilgisayarda güncel nod32 var .ikincisi ise zaten tek kullanıcı hesabım var başka bir hesaptan girip izinleri yönetme gibi durum olamaz herhalde . söyleyebileceğiniz başka birşey varsa çok mutlu olacağım :(

OnlyMann
19-08-2009, 23:53   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

bahsedilen izinler kullanıcılara özel verilebileceği gibi kullanıcının dahil olduğu gruba da verilmektedir. örneğin Guest kullanıcısı Users grubu üyesi bu üye dosya üzerinde herhangi bir işlem yapamamasına rağmen sadece içeriğini görebilir. Ama Administrators grubuna dahil olan bir kullanıcı Administrator Kullanıcısının (en yetkili kullanıcı)  sahip olduğu ki grub yönetici grubudur dosyalar üzerinde bir çok işlemi gerçekleştirebilir. bu arada UAC olarak bilinen Kullanıcı Hesabı Denetiminin de etkisiyle dosyalara yapılacak işlemi her defasında sinir bozucu bir şekilde soracaktır. 

Bakmanız gereken söz konusu dosyanın sahipliğinin olduğu kullanıcı ile size ait olan kullanıcıya ikincil sahiplik vermenizdir. bu durumda dosyanın sahibi olduğunuz için bir çok işlemi (haklarınızla verilen) yapabilirsiniz.