Ciddi oyuncular için tablet: Nvidia Shield!

CHIP Online
23-07-2014, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nvidia'nın tanıttığı yeni tableti Shield Tablet; pek çok özelliğiyle dünyada bir ilk!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/cid ... a-shield_48523.html

Resimlerle: E3 2014'ün bomba oyunları!

Dünyanın ilk gerçek "oyun" tableti olarak lanse edilen Nvidia Shield Tablet'in, sahip olduğu müthiş özelliklerle mobil oyunseverleri heyecanlandıracağı açık. Üzerinde 8 inç boyutunda bir ekran bulunduran tablet, böylece "mini" tabletler arasındaki yerini alıyor. Öte yandan tasarımıyla da Shield kalitesini hissettiren cihaz, güçlü detayların sahibi.


8 inç boyutunda ekranıyla Full HD çözünürlük sunan olan Nvidia Shield Tablet, Nvidia Tegra K1 işlemciyle çalışıyor. Tabletin en dikkat çeken yanıysa ayrıca Shield kontrolörü ile birlikte de kullanılabilmesi. Yani tableti yalnızca bir ekran olarak kullanabiliyor ve kontrolör ile PC oyunlarının tadını mobil platformda çıkartabiliyorsunuz.


Daha önce Shield'ın da sağladığı gibi GeForce GTX ekran kartına sahip bilgisayarınızdaki oyunları tablette oynamak mümkün. İsterseniz ShadowPlay ile oyun seanslarınızı kayıt altına alıp Twitch üzerinden yayınlama imkanı da sağlayan Nvidia Shield Tablet, böylece oyunculara Nvidia ekosistemini taşınabilir platformda sunuyor.


Tablet, iki farklı versiyonla karşımıza çıkacak. 16 GB'lık ve 32 GB (LTE) sürümler halinde piyasaya sürülecek olan Nvidia Shield Tablet'in fiyatları ise 299 dolar ve 399 dolar civarında olacak. Ek olarak satın alınabilecek Nvidia Shield kontrolörün fiyatı ise 25 dolar. Nvidia Shield Tablet'in 20 Temmuz'da Amerika'da, 14 Ağustos'ta ise İngiltere'de satışa sürülmesi bekleniyor.

Tüm Konu: Ciddi oyuncular için tablet: Nvidia Shield!

Resimlerle: E3 2014'ün bomba oyunları!

Kaynak: www.chip.com.tr