Çin'den Türkiye'ye hacker saldırısı

TuncaBozkurt
15-07-2009, 12:07   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Saldırıya uğrayan site, zaten sadece bilgi verme amaçlıymış. Bu nedenle de ekstra güvenlik önlemi alınmıyormuş.(Kaynak: Hürriyet Gazetesi)

Yaşanan olaylar sonrasında Çin'e boykot uygulanmamalı. Uygulansa bile üstesinden gelmek çok da zor olmayacaktır. "Made in China" yazılmaz da, "Made in PRC" yazılır. Veya İngilizce ya da Türkçe yazılmaz, direkt Çince yazılır o cümle. İnsanlar nereden bilecek hangi dil olduğunu.Ağzı kulaklarına varıyor

Şaka bir yana, boykot uygulamalarını hiç sevmem. Sonuçta o ülkenin yönetiminin yaptığı bir yanlışın hesabı, o ülkedeki üreticilerden, ticaret yapanlardan sorulmamalı. Hep söyledim, yine de söylüyorum: Bir ülkenin yaptığı hatalardan tüm vatandaşları sorumlu değildir. Çünkü o ülkedeki yönetim ne kadar baskıcı olursa olsun, farklı düşünen insanlar mutlaka ki vardır. Hele de Çin gibi yaklaşık 1,3 milyar insan yaşayan, çok sayıda milliyetten insan yaşayan bir ülkede mutlaka ki olacaktır görüş ayrılıkları. Ayrıca da boykot yapsak ne olacak, Vikipedi'de yazdığına göre Türkiye'ye yapılan ihracat Çin'in toplam ihracatının %2'sini oluşturuyor.

Zamanında İsrail'e yapılan boykot çağrılarını da desteklemedim. Nitekim gördük Filistin'in Kıbrıs konusundaki tutumunu. Tamam, yalanladılar ama doğru söylediklerini kim bilecek? Neyse. İsrail'e yapılan boykot çağrılarını desteklemediğim gibi, bunu da desteklemiyorum. Çok isteniyorsa diplomatik bir şeyler yapılabilir. Beni çok iğlgilendirmiyor açıkçası.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 15 Temmuz 2009 12:09
akicom
15-07-2009, 15:09   |  #27  
Yıllanmış Üye
361 mesaj

Arkadaşlar bu olay üzerine gerçekten bende bir site hackledim

ismi Çin Ruj Fabrikası

sitenin ismini vermicem bela oolmaması
için
isterseniz
özelden atarım

Yunus. Emre
15-07-2009, 15:26   |  #28  
Yunus. Emre avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,148 mesaj

o mallar anca taklit yapar

Ferdikan
15-07-2009, 18:46   |  #29  
Ferdikan avatarı
Taze Üye
16 mesaj

Nerede bizim HACKER ler hadi biz de saldıralım.mesaj da:çin seddi hiç bi işe yaramaz.

ZiraiEleman
16-07-2009, 23:06   |  #30  
Yıllanmış Üye
108 mesaj
Alıntı: samet713  
adamlar ufoyu bile kopyaladı
adamlar eyfel kulesini bile kopyaladılar.. x)

Bu arada boykot olayında çoğunluk haklı.. Bizim boykot etmemiz fazla işe yaramaz.. Hacker abilerimiz ablalarımız Çin den online satış yapan siteleri hacklesinler en iyisi.. Sipariş alamasınlar.. Bize değil tüm dünyaya mal satamasınlar..

Bu arada %2 ihracatlarını küçümsemeyin, boykotlarla %1 ithalatlarını durdursak 1.3 milyar çinlinin 13 milyonu aç kalacak demektir.. :) Bir de boykotların ters tepmesi var.. Çin de zaten yiyecek kıt, Allah korusun bunların yamyamlık damarı azmasın.. Kaş yapacaz derken göz çıkarırız.. Şaşkın

MSNerkiz
16-07-2009, 23:54   |  #31  
MSNerkiz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
525 mesaj

Ama bizim Türkiyedeki hackerlar da az değil.Her ne kadar Türkiye yener demesem de çok büyük zararlar verebilir ülkemizdeki hackerlar bence.Ayrıca resmi bir boykot uygulansa hiç iyi olmaz bence.Onların uygulayacağı boykot daha güçlü olur.Ama resmi olmayan bir halk boykotuna da birşey diyemezler.Ben de bunun adına kendimce uyguluyorum zaten ve herkesi de boykot uygulamaya davet ediyorum.

Son Düzenleme: MSNerkiz ~ 16 Temmuz 2009 23:54
PcMaKeR
17-07-2009, 19:51   |  #32  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: Ali Güngör  
300 Milyon adet Çinli internet kullanıcısı var. İnternette sanal savaş çıksa düşünün...
hepsimi süper zeka :) İnsan sayısıyla savaş kazanılsaydı ooohooo. ne CENGİZ HAN  kalırdı  ne FATİH SULTAN MEHMET kalırdı ne ATATÜRK Kalırdı. Hepsinin de kökü Türk.

Alıntı: H@ckerCesur  
Bu işe el atmam lazım. Eski timi toplayıp allah allah....
Benim bildiğim Hackerlar sessiz soluksuz iş yapar. Böyle gaza gelmezler. :P

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 17 Temmuz 2009 19:56
dextercan
26-07-2009, 13:22   |  #33  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Çin mallarını boykot etmek imkansız,elinizde ki tüm donanım malzemelerine bakın hepsi çin malıdır.Bence farklı yollar izlenmeli.Mesela çin mallarının ülkeye girişinde yüksek vergiler alınsın ki,alan kişiler bundan vazgeçsin.

Ferdikan
06-08-2009, 09:35   |  #34  
Ferdikan avatarı
Taze Üye
16 mesaj

yahu adamlar herşeyi clon lıyorlar yha

loseface
25-10-2009, 14:46   |  #35  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

konuyu zıplatassım geldi=)
bence Türkiyedeki beyinler hiçbi yerde yok.
Tabiki değerlendirilirse.
Amerikada kampanya vardı deneyimli hacker aranıyor.Ücret dolgundur diye adamlar bilgiye hakkettiği parayı veriyor