Çin'den Türkiye'ye hacker saldırısı

CHIP Online
14-07-2009, 19:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türkiye ve Çin arasındaki gerginlik internete sıçradı, Çinli hacker'lar hadlerini iyice aştı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cin- ... aldirisi_13971.html

Resimlerle: YouTube'u sevmeyen ülkeler

Çin'deki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin sitesine Çinli hackerlar saldırdı. İki gündür yavaş açılan site önce DDoS saldırılarına uğradı. Daha sonra da sitenin yüzü değiştirildi ve Çinli hackerlar Türkiye'ye "İç işlerimize karışmayın" mesajı bıraktı. Bu tehditin sebebi Çin'deki Uygur katliamından sonra Türkiye'nin sert ve haklı tepkisiydi.

Çinli nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan Han Çinlileriyle, Uygur Türkleri!nin çatışmalarında 184 ölü ve 1600 yaralı vardı. Çinli yetkililer ölenlerin çoğu Han Çinlisi dese de bağımsız kaynaklara göre 800 Uygur öldü.

Uygur Türkleri'nin Çin'den ayrılması korkusu yüzünden Çin daha çok güç kullanarak karşılık verdi. Tibet'teki gibi katliamlar, baskılar şiddetlenirken Türk ve Müslüman olan Uygurlar'ın çektiği acılar yine de Tibet kadar ilgi çekmedi ve destek görmedi. Çin'den korkan dünya devletleri Tibet'te yaptıkları gibi sert eleştiriler yapmadılar, Türkleri korumadılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaşanan olayları "Bir tür soykırım" olarak nitelendirmesi Çin'den büyük tepki uyandırmıştı. Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Sincan'olaylarına Başbakan'ın verdiği tepkiyi Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Qin Gang "Bu sözler akla ve mantığa uymuyor!" diyerek eleştirdi.  Dahası var, Çin resmi bir açıklamayla Başbakan'dan sözlerini geri almasını istedi! Ve son olarak da işte bu çirkin saldırı geldi.

Tüm konu: Çin'den Türkiye'ye hacker saldırısı

İzleyin: Firefox ile Çin işi Web!

Resimlerle: YouTube'u sevmeyen ülkeler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yaşanan olaylar sonrasında Çin ürünlerine boykot uygulanmalı mı?

Semih Özyurt
14-07-2009, 20:30   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

Türkiyede uygulanıyor zaten

Ali Güngör
14-07-2009, 20:47   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Hayır resmi bir boykot yok. Vatandaşlar boykota çağırılıyor ama Çin malları ürün ürün listelenip, ithalatı kısılmış değil, alternatif gösterilmiş değil vs.

Bu habere de bakınız.

ParanoiD
14-07-2009, 20:59   |  #4  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Ben kendi adıma uyguluyorum.Ama bunu devlet olarak resmi bir boyuta taşırsak çok iyi olur gerçekten.

Not: Bizim hackerlardan bi karşılık gelir heralde çinli hackerların yaptıgına.

runoades
14-07-2009, 21:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

Tüm Çin mallarının Ülkemize girişi yasaklanmalı. Zaten Çinlileri de hiç sevmem. Herşeyin taklitini yapıyorlar. Adamlarda yaratıcı zeka sıfır.

hiko91
14-07-2009, 21:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

cinlileride ulkemızde dovup sınırdısı yapmak lazm

Selçuk İslamoğlu
14-07-2009, 21:47   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: hiko91  
cinlileride ulkemızde dovup sınırdısı yapmak

Ben her gün Chun-Li'yi dövüyorum mesela Dil çıkarıyor

Şaka bir yana, eğer böyle bir cyber-savaş başlarsa, olan bize olur gibi geliyor... Yazdıkları her virüs, trojan ve botnet'le dünyayı dize getiriyorlar...  

hiko91
14-07-2009, 21:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

akılları ıyı bıseye calısmıo kı ser..sizlerin .nerde kopya nerde zararlı bıse onlarda:)

Turkish Developer
14-07-2009, 21:59   |  #9  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Siber Saldırılarda  Çin in Saldırı Taktiği Şu An İçin ; Rusya ,Brezilya vb. Ülkeleri Geride Bırakıyor. Örnek Olarak Conficker Zararlısının Location u Çin dir.. Pentagon ve Ulusal Sistem Güvenliklerine Çeşitli Saldırılar Düzenleyen Ülke de Çindir. Daha Önceden de Olduğu Gibi Çin in Siber Soğuk Savaş Saldırılarında Çin Yönetimide Tepkisini ve Ağırlığını Koymamıştır, Korsanlık Konusunda Hiç Bir Yasal Gerektirim Gerektiği Şekilde İşlemez O Ülkede...
Çin Devasa Sunucu ve Hostlardan Yapacağı Çaplı Dos- Bot-Net Saldırıları Ciddi Derecede Hedefi İmha Edecek Oran ve Düzeye Sahip Olduğu İnkar Edilemez...

Son Düzenleme: Turkish Developer ~ 14 Temmuz 2009 22:00
Ali Güngör
14-07-2009, 22:03   |  #10  
Üye
82 mesaj

300 Milyon adet Çinli internet kullanıcısı var. İnternette sanal savaş çıksa düşünün...

AkyüzCan
14-07-2009, 22:08   |  #11  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

" eğer böyle bir cyber-savaş başlarsa, olan bize olur gibi geliyor... Yazdıkları her virüs, trojan ve botnet'le dünyayı dize getiriyorlar... " SELÇUK iSLAMOĞLU 
    Kesinlikle katılıyorum Windows 7 RTM kopyasını bile "çin" li arkadaştan beklediğimizi forumda dahi deklere ettiğimize göreAğzı kulaklarına varıyorsanal siber savaşta çinlilerle uğraşmamak hepimizin hayrına olacaktır. Siber savaşlar Hasan Mutlucan ın kahramanlık türküleri eşliğinde " Yinede şahlanıyor aman Kolbaşını yandım da kır atı. Görünüyor yandım aman Bize serhad yolları." diye de yapılmıyor maalesef...

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 14 Temmuz 2009 22:11
sinanyc
14-07-2009, 22:13   |  #12  
Üye
59 mesaj

hiko91  kardeşime katılıyorum
türklerin yani bizlerin  akıllarını çelip kopyacalığa basitçiliğe alıştırıp sonrada  malzemelerini bizlere para ile satan  sahtekar çinliler  tüm dünyadaki kopyalama  işlemini başlatanlardır
şimdilerde otomobil sektörüne el attılar

kimse ses çıkartmıyor ama yinede kendince çin mallarını boykot ediyor

bu gün şahit oldum bir zamanların meşhur çakmakları vardır  tokai marka  çin malıdır
büfeden gazete alıyordum  yaşlı biri geldi çakmak verirmisin dedi
büfeci malesef çakmak satamıyoruz  biz esnaf olarak çin malını artık satmıyoruz dedi
vaaay dedim işe bak canım ülkem  25 kuruşluk çakmağı bile çinden  alıyor
kardeşim bizim ülkemizde bir çakmak fabrikası yokmuuuu?
neyse bnede başladım şimdi  şu çinmalı bu japon malı diye neyse ki 4 bir yanımız çin malı dolu
terlikten televizyona kadar ,bilgisayardan kaleme kadar napsak anlamadım
bizim iş adamlarmız neden bu işleri bırakıp boş işlerle uğraşıyor  oysa biznlerce ustamız teknisyenimiz var
ama hala  adam gibi kendi parçalarımızı üretim  ürünlerimizi satan iş adamı yok tekstil hariç yazık valla
neyse herkese  selam olsun  kendi elinizden geldiği kadar çaba gösteriniz bu krizde atlatılacaktır filistine olduğu gibi :(
NOT: TÜRK HECKERLERİ DE BOŞ DURMUYOR BUNU UNUTMAYIN VE  DUALARINIZI ESİRGEMEYİN
BAZI HECKER SİTELERİ 6000 DEN FAZLA çin SİTELERİ HECKLEMİŞ BİRAZ ÖNCE BİR WEB SİTESİNDEN GÖRDÜM;) YÜRÜYÜN KOÇLARIM ALLAH KOLAYLIK VERSİN

sinanyc
14-07-2009, 22:26   |  #13  
Üye
59 mesaj
Alıntı: ParanoiD  
Ben kendi adıma uyguluyorum.Ama bunu devlet olarak resmi bir boyuta taşırsak çok iyi olur gerçekten.

Not: Bizim hackerlardan bi karşılık gelir heralde çinli hackerların yaptıgına.

aynen  cuma  akşamından bu yana hala saldırılarımız devam ediyor ;)

Kapalı Hesap (76993)
14-07-2009, 22:40   |  #14  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Sanal alemde neler olur bilemem ama sadece bir kaç istisnanın dışında Çin malları her ne olursa olursa kullanılmaması gereken ürünlerdir zaten hele aynı soyu paylaştığımız kardeşlerimize yapılan bu katliam sonrasında elimizi vicdanımıza koyup bu paraların eninde sonunda nereye gittiğini düşünmek bile insanı Çin malı kullanmamaya iten en büyük faktörlerden.

samsamsa
15-07-2009, 01:18   |  #15  
Yıllanmış Üye
677 mesaj
Alıntı: sinanyc  
şimdilerde otomobil sektörüne el attılar
adamlar ufoyu bile kopyaladılar

umut76
15-07-2009, 02:08   |  #16  
Üye
61 mesaj
Alıntı: hiko91  
cinlileride ulkemızde dovup sınırdısı yapmak
Umarim bu bir sakadir, aksi takdirde gercekten yazik bu satirlari yazan insana, cunku boyle bir mantigin basladigi yerde insanlik bitmeye baslamistir zaten.

Furkan Okutan
15-07-2009, 08:33   |  #17  
Furkan Okutan avatarı
Yıllanmış Üye
689 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Başbakana burada katılıyorum..
3 Çocuk şart Kahkaha
Başka türlü bunlara yetişmek mümkün değil..
Beğendim

Bizim hackerlarda boş durmaz inşallah

Çin pazarı büyük bir pazar boykot etmeleri zor ama inşallah ülke çapında bir boykot başlar

H@ckerCesur
15-07-2009, 08:41   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Bu işe el atmam lazım. Eski timi toplayıp allah allah....

Furkan Okutan
15-07-2009, 09:38   |  #19  
Furkan Okutan avatarı
Yıllanmış Üye
689 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  
Bu işe el atmam lazım. Eski timi toplayıp allah allah....
Arkandayız=):D

Phoenix_
15-07-2009, 09:59   |  #20  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

Çin i boykot etmek zor.Amerikayı boykot ettik o kolaydı.Ama çin malları ucuz.Boykot etmeye kalksak bunu sadece belli bir kesim,orta veya üst gelirli insanlar yapabilirler.

Ayrıca bir cyber savaş olsa çin alır.Nüfus ve internet kullanımı fazla.Ayrıca her şey yasak olduğundan adamlar sabah akşam bir yerleri hackliyorlar...

hiko91
15-07-2009, 10:12   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj
Alıntı: umut76  
Umarim bu bir sakadir, aksi takdirde gercekten yazik bu satirlari yazan insana, cunku boyle bir mantigin basladigi yerde insanlik bitmeye baslamistir zaten.
adamlar 800 vatandasımızı olduruo ve sen bana saka yapıosun dıosun .yılan gelıp senı sokmadan senın onlemını alacagın yok.bu devirde ınsanlık mı kaldı .adamlar gelıo sıtelerımızı hack leyıp karısmayın ısımıze bız ıstedıgımız gıbı oldurruz turklerı dıo .sen hala ınsanlık yokmu dıosn .

BeyazTN
15-07-2009, 10:35   |  #22  
Yeni Üye
37 mesaj

Hiko91 doğru diyor

Turkish Developer
15-07-2009, 10:41   |  #23  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
Alıntı: Phoenix_  
Çin i boykot etmek zor.Amerikayı boykot ettik o kolaydı.Ama çin malları ucuz.Boykot etmeye kalksak bunu sadece belli bir kesim,orta veya üst gelirli insanlar yapabilirler.

Ayrıca bir cyber savaş olsa çin alır.Nüfus ve internet kullanımı fazla.Ayrıca her şey yasak olduğundan adamlar sabah akşam bir yerleri hackliyorlar...

Siber savaşta bir ülke nufusunun, veya normal internet  kullanıcısının çok olması sanal savaşta galibiyet için büyük bir faktör değildir. Çin siber saldırılarda ki kullandığı silahı ''china hacker'' ilk başlarda ciddi saldırılarda bu rumuzla zararlar vermiştir geçmişteki,O ülkede büyük görevlerde bulunmuştur. Fakat son zamanlarda tüm attack dom. list mirror intikal kaydı vermekten elini kolunu çekip, Çeşitli ülkelerde de bulunan kadrosuylada kitlesel saldırıları gerçekleştirmeye başladı...

Birazda tüm ülkelere karşın bir duruş ve bakış açısının şımarıklılığıda var, bunun en büyük etkenide '' Biz herşeyin kopyasını çıkarabiliriz '' mantalitesi güdülmekte...

runoades
15-07-2009, 10:44   |  #24  
Yıllanmış Üye
160 mesaj
Alıntı: umut76  
Bu işin şakasımı var? Adamlar orda bir sürü Türk'e işkence ve katliam yapıyor. Elbette bizde Türkiye'de yaşayan Çinlilere aynısını yapacak halimiz yok. Ama hükümetin yerinde olsam tüm Çinlileri sınır dışı ederdim.

HugOBoss___
15-07-2009, 11:56   |  #25  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

arkadaşlar bizimkiler çok önceden onları hackliyodu zaten... bknz:

http://www.samanyoluhaber.com/h_ ... n-cin-istilasi.html