Çin hükümeti bu sefer neyi yasakladı?

CHIP Online
30-08-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Birçok yasak ve engel kararıyla sürekli gündeme gelen Çin, bakın bu sefer neyi yasakladı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cin- ... asakladi_28875.html

Resimlerle: Çin malı telefonlar: Taklitler ve diğerleri

İnternet denilince akla ilk gelen ülkelerden bir tanesidir Çin. MMO oyunculuğu olsun, bazı yasakları olsun hep ön plana çıkmış bir ülkedir.

Bu seferki haberimizse yine Çin ve internet ile alakalı. Hali hazırda birçok garip yasağı bünyesinde barındıran ülke, bu sefer de dünyaca ünlü birçok şarkının yasaklanmasını ön gördü.  Çin Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan 100'e yakın şarkılık liste hakkındaki son hükümse, önümüzdeki iki hafta içerisinde verilecek. Eğer download siteleri çıkan karara boyun eğmezlerse, büyük bir para cezasına çarptırılacaklar.

Yasaklanacak olan şarkıların listesiyse CBS News'ün bir raporunda yayınlandı. Yasak şarkılar ise şöyle sıralanıyor: Lady Gaga "Judas", Katy Perry "Last Friday Night" ve albümün çıkışının ardından tam 12 yıl geçmesine rağmen hala Çin hükümeti tarafından dikkatleri üzerine çeken; Backstreet Boys'un "I Want it That Way" isimli şarkısı.

Hong Kong ve Tayvanlı sanatçılar tarafından yayınlanmış olan bazı şarkıların da bulunacağı bu karantina listesi için, birçok download sitesi 19 Ağustos itibariyle uyarıldı. Uyarıda kendilerine 15 Eylül tarihine kadar düzenlenme zamanı tanınan sitelerin ne yapacaklarıysa merakla bekleniyor.


Tüm konu: Çin hükümeti bu sefer neyi yasakladı?

Resimlerle: Çin malı telefonlar: Taklitler ve diğerleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yapılan yasakların belirli isimler üzerinde olması hakkında ne düşünüyorsunuz?