Çin yanlışlıkla kendini ele verdi!

CHIP Online
24-08-2011, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çin'in karanlık ve çirkin yüzü sonunda ortaya çıktı; hem de kendi televizyon kanallarında!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cin- ... le-verdi_28786.html

Resimlerle: Hacker'ların son numaraları

Uluslar arası pek çok siber saldırının arkasında Çin'in olduğu çok uzun zamandır konuşuluyor ama şimdiye kadar bunu destekleyecek somut bir kanıt elde edilemedi. Ama sonunda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin yapamadığı Çin yaptı ve ele geçirilmiş IP adresleri ile gerçekleştirdiği iddia edilen saldırılar ile Çin siber ordusu arasındaki bağlantıyı kendi elleri ile yayınladı. Üstelik TV'de!

Çin tarafından hazırlanan bir belgeselde 6 saniye boyunca gösterilen bir yazılım Çin ordusunun nasıl siber saldırılar yaptığını gösteriyor. Bu sayfada da gördüğünüz ve söz konusu belgeselden alınan ekran görüntüsünün üst tarafında "Saldırılacak Hedefi Seçiniz" yazıyor. Hemen altında ise saldırının gerçekleştirileceği IP adresleri sıralanıyor. Kullanıcının seçtiği IP adresi olan 138.26.72.17 ise Çin'e değil, Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'ne ait bir adres. Alt bölümdeki hedefler arasında ise Çin kökenli ruhani bir öğreti olan Falun Gong'a ait web siteleri yer alıyor.

Çin tarafından geliştirilen bu siber saldırı aracına ait ekran görüntüleri, siber saldırılar ile Çin arasındaki bağlantı ile ilgili olarak bugüne kadar elde edilmiş en somut kanıtlar olarak kabul ediliyor.


Tüm konu: Çin yanlışlıkla kendini ele verdi!

İzleyin: Otobanda hack operasyonu!

Resimlerle: Hacker'ların son numaraları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Çin böyle bir hatayı nasıl yapmış olabilir?

endlessnight
25-08-2011, 10:42   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

Çin zaten korkulacak bir ülke