cinemaximum'larda reklamları protesto kampanyası

selim_firat
07-12-2015, 08:48   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2015

2 senedir katılmakta olduğum kampanya.

yıl 2013. uzun bir süreden sonra misafir eğleştirmek için gittik bu lanet zincirin sinema salonuna. altı kişinin parasını bayılıp kurulduk koltuklara. mekan istinye park büyük salon, tıklım tıklım. sosyalleşmişiz misafirler falan yarım saat reklam kısmına sinir bozmadan katlandık. 

sonunda film başladı... da o ne?.. görüntü net değil ! sağa sola baktım huysuzlanan var mı diye. yok.. koca salonda tık yok. mısıra gömmüş herkes kendini. bi biz eşimle hayret dolu gözlerle bakıyoruz birbirimize. yok artık düzelir birazdan herhalde falan derken yanımdaki adamın telefonu çalmaya başladı. eleman panik içinde telefonunu bulmaya çalışırken "insanlık hali bakma da utanmasın" dedim içimden. neyse uzun bir aramadan sonra buldu, bulduğu anda da sustu telefon. karşı taraf kapatmıştı belli ki. neyse şu flu filme döneyim derken eleman ne yapsa inanırsın?... geri aradı ! valla bildiğin geri aradı ve başladı muhabbete. yok artık deyip hışımla döndüm " hişş sinemadayız arkadaşım!! farkında mısın?" dedim. çok utandı herhalde ki eliyle ağzını kapatarak konuşmaya biraz daha devam etti.. sonra kapattı.

bu arada fılmin on dakikası geçti, görüntüde değişiklik yok. taktım kafaya ya filme de konsantre olamıyorum. üşenmedim kalktım ona buna özür falan çıktım dışarı. birini yakaladım anlattım derdimi. "tamam ben görevliye ileteyim" dedi, iyi bari deyip tekrar özür pardon, yerleştim yerime... sonra ne mi oldu ? hiç bir şey. salondaki yaklaşık 400-500 kör koyunla beraber filmin ilk yarısını flu şekilde izledik. 

ara oldu, millet tuvalete mısıra ben görevliye... "yav kardeşim ayıptır ama nasıl olur amına koyim afedersiniz .." gibisinden çemkirdim biraz, hanım da yanımda. "ikinci yarı başlasın da birlikte bir bakalım beyefendi" dedi. sonra gong çaldı, siktiğimin reklamlarını bildiğimden dışarıda volta atıp yan gözle görevliyi kesmeye devam ettim kaybolmasın bi yere diye. 

uzun etmiyim ikinci yarı başladı tuttum görevliyi soktum salona tabiri caizse, "bak usta net mi bu?" dedim. cevap olarak "ya bazı kopyalar böyle geliyor. kem küm .. idare ediceniz artık.." gibisinden bişeyler geveleyip "ben yine de elimden geleni yapayım" diyerek uzadı.

ben yine koyunların arasındaki yerimi aldım ve tabi ki.. bi bok değişmedi. ortadoğu ve balkanların en pahalı biletlerini satan bu sinema salonunda filmin ikinci yarısını da flu olarak izledik. 

çıkışta hanımla beraber sağa sola biraz çemkirsek de bu kadar koyunun olduğu yerde bi bok olmayacağını bildiğimizden keyfimizi daha fazla kaçırmamak için uzatmadık, eve döndük. daha da cinemaximum'a gitmedik.

raziel34
07-12-2015, 08:49   |  #2  
raziel34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2015

bilet saatini 15dk geciktirerek kendimce desteklediğim kampanya, yaklaşık 3 yıldır bu şekilde giriyorum para vererek bu kadar reklam izletmeleri de ayrı bir konu 5dk olur en fazla sanki bedava izliyoruz da 15dk reklam koyuyorlar.

Son Düzenleme: raziel34 ~ 07 Aralık 2015 08:49
samet61
07-12-2015, 08:50   |  #3  
samet61 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
243 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2015

dünyada bu tür durumlar için çok güzel bir uygulama var. hizmeti satın almamak. sen o bilete para verdikçe o reklamlar aynen devam eder arkadaş.