çizik xp

derttüccaarı
11-04-2008, 22:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

benim xp cd de çizikler ama yindede cdrom okuyo ben bu cd ile format atsam ne olurEmin değil

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 11 Nisan 2008 23:16
Alibaba
11-04-2008, 22:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

baştan sona okuyup okuyamadığından emin olmak için bütün CD yi geçici bir klasöre kopyalamayı dene. Cd den okuyabiliyor olmak doğru okuduğu anlamına gelmez. bu durum müzik ve video dosyaları için önemsizdir, en kötü ihtimalle seste, görüntüde yer yer deformasyonlar olabilir. ama sistem sürücülerini ve sistem programlarını ham olarak barındıran CD,DVD ler tehlikeli olacaktır. fiziksel zaiyat vermese bile çıldırtıcı, akıl almaz sorunlar yaratabilir. XP CDsinden korkma çünkü XP ve daha birçok kurulum sistemi dosyalarını sıkıştırılmış paketler olarak tutar ve en ufak bir bozulmada paket açılamaz hale gelir ve kurulum iptal edilir. CDnin okuma yüzeyini kolonyalı yumuşak bir bezle güzelce temizleyip yeni bir CD ye kopyasını çıkar ve onu kullanmaya başla.

arago
12-04-2008, 15:53   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

ya bende kolanya ile temizlemeyi denediğimde cd nin alt yüzeyi bembeyaz birşeyle kaplandı sanırım cd rom bunu okuyamazdı bi arkadaşım sabunla yıkamamı söyledi bende denedim ve gerçekten işe yaradı cdrom a zarar verirmi bilmyiroum ama hiç bir sorun olmadı cd nin veri yüzeyini sabunla kapladıktan sonra su ile yıkayım yumuşak birşeyle kurutun peçete yada kağıt havlu kullanmayın bez yada normal havlu tercih edin sonra cd yi yerleştirin takılarak izlediğim filmde hiç bir sorun olmadan devam ediyordu.

beycanerkul
12-04-2008, 20:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
628 mesaj
AdRaMiTi
Sen Patlak Lastik İle yola Çıkarmısın ? Çıkarsan Ne olur Seni Yarı yolda Bırakır.. Cd'dede öyledir Pat gelir gelir sonunda bir yeri okumaz :) Bütün vaktin boşa gitmiş olur.Veya Kabul eder dewam edersin oda sistem Dosyasıdır Sistem çöker :) Yani Sen sen ol yarım yamalak işler yapma derim..
Gülüşharika benzetme Gülüş