clone yada Image hangisi

Kapalı Hesap (172709)
05-12-2012, 13:02   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

Bugün yeni bir ssd hard disk alacağım temizi kurulum yapmayacağım sorum
clone ilemi sistemi yeni hard diske yüklesem yada  
Image olarakmı daha önce clone'lama yapmadığım için soruyorum.
Clone ile Image arasında ne gibi fark olur.
İşletim sistemi windows 7.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (172709) ~ 05 Aralık 2012 13:04
DiamondMines
05-12-2012, 14:54   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Üstad temiz kurulum yaptıktan sonra direk herşeyi yüklersin zaten. SSD ye kuracaksın sistemi dimi? Eski datalarını diğer HDD'den copy yoluyla alırsın. Yoksa yanlış mı anladım? 

Saygılar.

Kapalı Hesap (172709)
05-12-2012, 21:26   |  #3  
OP Kapalı Hesap
2,757 mesaj
Alıntı: diamondmines  
Üstad temiz kurulum yaptıktan sonra direk herşeyi yüklersin zaten. SSD ye kuracaksın sistemi dimi? Eski datalarını diğer HDD'den copy yoluyla alırsın. Yoksa yanlış mı anladım? 

Saygılar.

Yanlız uzun sürer onun için ya clone yada Image olarak yükleyeceğim.

DiamondMines
06-12-2012, 10:10   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Yani bende baktım, clone ile image arasında büyük fark yok fakat clone daha başarılı olduğunu söylüyorlar. Yani HDD'yi klonlayıp SSDye geçirmek bence mantıklı değil onu yapacaksan. Ama sen zaten temiz sistem kuracaktın dimi kardeş. Programlarını, ayarlarını SSD'ye temiz bir şekilde yüklenmesi daha sağlıklı ve performanslı olacağını düşünüyorum. Karar senin. SSD'yi firmware update yapmayı da unutma, daha stabil çalışır. 

Kapalı Hesap (172709)
06-12-2012, 21:21   |  #5  
OP Kapalı Hesap
2,757 mesaj
Alıntı: diamondmines  
Yani bende baktım, clone ile image arasında büyük fark yok fakat clone daha başarılı olduğunu söylüyorlar. Yani HDD'yi klonlayıp SSDye geçirmek bence mantıklı değil onu yapacaksan. Ama sen zaten temiz sistem kuracaktın dimi kardeş. Programlarını, ayarlarını SSD'ye temiz bir şekilde yüklenmesi daha sağlıklı ve performanslı olacağını düşünüyorum. Karar senin. SSD'yi firmware update yapmayı da unutma, daha stabil çalışır. 

http://www.williamaford.com/CloningaHDD.php

Yorum ve link için teşekürler şimdilik image yükleyeceğim
( SSD'yi firmware update yapmayı da unutma ) zaten yapacağım ilk işlem o olacak
bağlantı sata iki bağlantısı olacak dün alacatım dedim birde bunu danışayım dedim
sata 2 ile kullanmak için alınırm sence nedersi alacağım model 120 gb altaki bilgilere
göre sata 2 ile okuma ve yazma yarı yarıya fark edecek.
http://www.kingston.com/datasheets/svp200s3_us.pdf

Burdada kısa bir inceleme yapmışlar. sata 2 ile okuma ve yazma yarı yarıya fark edecek

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (172709) ~ 06 Aralık 2012 21:38
DiamondMines
06-12-2012, 23:00   |  #6  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Okuma yazma herşey değil bence. Bende öyle zannediyordum ama değil. 4K ve QD32 daha çok önemli - programların arka arkaya ne kadar hızlı açılacağını ve oyunların ne kadar hızlı dolacağını belirler. Bence zaten en az 10 kat daha hızlı olacak. SATA 2 üzerinden de çalıştırmak çok da kötü bişey değil. Roket gibi olur. İlerdede diğer parçaları değişirsen, SSD her zaman eline kalır istediğin sisteme takarsın. TRIM modunu da ayarlarsın, tamamdır.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]