Çocuklar İçin Alim Çocuk Oyunu - Animasyonlu Dini

lagenti
13-02-2014, 11:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2014

Merhaba Arkadaşlar, Bulunduğunuz konu Kendim tarafından hazırlanmıştır. Bizzat incelemede bulunulan ve tavsiye niteliğinde tanıtım konusudur.

Alim Çocuk 3 - Mükemmel Kaynak !

Merhaba arkadaşlar , sizlere bizzat denediğimiz ve büyük uğraşlar sonucu ortaya çıkan , hazırlanması yıllar süren bir eğitim vesilesini takdim edeceğim. İyi Öğrenmeler Dileriz... 


Alim Çocuk  3

Kur'an okumayı öğrenmek için gerekli elif-ba dersleri, tecvid kuralları ve örnekler bulunmaktadır.Sınav bölümü sayesinde öğrendiklerinizi sınama imkanı bularak eksik olduğunuz konuları belirleyip, tekrarlayabilirsiniz. Namaz ve abdest ile ilgili genel ilmihal bilgileri, erkek-bayan ayrıntılı namaz anlatımları ve güncel namaz vakitlerini ve abdest alınışı ve namaz kılınışlarını, sesli ve 3 boyutlu animasyonlu anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz.

Birçok oyun var içerisinde.  3-15 Yaş arası çocuklar için hazırlanmış eşsiz bir program Alim Çocuk 3.0. Eğitim bölümü ve Oyun Bölümü var. Çok kapsamlı hazırlanmış.

- Ebeveynler; Çocuğunuza yeteri kadar vakit ayırıp, onun maddi ve manevi gelişimini sağlayamıyorsanız,
- İnternette çocuğunu yeterince koruyamıyorsanız, alternatif kaynaklar bulamıyorsanız bu ürün tam size göre...


* Bu program DİYANET İşleri Başkanlığınca da incelenip, onaylanmıştır.

::Ayrıntılı bilgi için Tıklayın::


Görsel Namaz Eğitimi – Alim Çocuk 3 Yeni 2014

Görsel namaz eğitimi ile  her yaştan bay veya bayan  3 boyutlu görsel animasyonlarla namaz kılmayı öğrenecek. Özenle hazırlanan bu çalışmadan faydalanmanız temennisiyle... Alim çocuk 3 kurdum ve bizzat denedim , islami olarak kullanılmasında bir sakınca bulunmayan çocukça grafiklerle sadece çocuklar değil , her  yaştan insan namaz kılmayı ve kuran okumayı öğrenebilir. İnşALLAH sizlerinde namaz kılmasına öğrenmesine ve kuran okumasına bizler vesile olabiliriz...

.

Alim Çocuk  3  Namaz Öğrenmek Çok Kolay

Namaz ve abdest ile ilgili genel ilmihal bilgileri, erkek-bayan ayrıntılı namaz anlatımları ve güncel namaz vakitlerini ve abdest alınışı ve namaz kılınışlarını, sesli ve 3 boyutlu animasyonlu anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz.


Animasyonlarla Kuran Öğren// Alim Çocuk  3 //

Kur'an okumayı öğrenmek için gerekli elif-ba dersleri, tecvid kuralları ve örnekler bulunmaktadır. Sınav bölümü sayesinde öğrendiklerinizi sınama imkanı bularak eksik olduğunuz konuları belirleyip, tekrarlayabilirsiniz.. Özellikle namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz. Arapça okuyuşu ok ile takip ederek Elif-Ba ve Namaz Hocası bölümünde öğrendiklerinizi geliştirebilir, ezber yapabilirsiniz.

Çocukların Eğlenceli Eğitim Dünyası...

3 Boyutlu animasyonlar ile zenginleştirilmiş bu versiyonda sizi çok büyük bir dünya bekliyor. Daha önce böyle bir Elifba ve Namaz Hocası bölümleri görmediniz. Cıvıl Cıvıl, bol bol renkli ve heyecan dolu bir DVD.

İçeriğinden bölümler şöyle;

1. Elif-Ba ve Tecvid: Bu bölümde Kur'an okumayı öğrenmek için gerekli elif-ba dersleri, tecvid kuralları ve örnekler bulunmaktadır.Sınav bölümü sayesinde öğrendiklerinizi sınama imkanı bularak eksik olduğunuz konuları belirleyip, tekrarlayabilirsiniz.

2. Namaz Hocası: Namaz ve abdest ile ilgili genel ilmihal bilgileri, erkek-bayan ayrıntılı namaz anlatımları ve güncel namaz vakitlerini bu bölümde bulabileceksiniz. Abdest alınışı ve namaz kılınışlarını, sesli ve 3 boyutlu animasyonlu anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

3. Sureler ve Dualar: Bu bölümde özellikle namazlarda okunan ve sık kullanılan sure, aşir ve duaları mealleriyle birlikte bulabilirsiniz. Arapça okuyuşu ok ile takip ederek Elif-Ba ve Namaz Hocası bölümünde öğrendiklerinizi geliştirebilir, ezber yapabilirsiniz.

4. Canım Peygamberim : Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in hayatı tarihsel sıralama içinde bölümlere ayrılmıştır. Ekrandaki her kare bir bölüme ait olup, sıralamaya uygun olarak verilmiştir.

5. Çocuk ve Peygamber : Bu bölümde Peygamberimiz ve onun çağında yaşayan çocuklardan bahsedilmiştir.Söz ve davranışlarıyla insanlar için en güzel örnek olan Hz. Muhammed (S.A.V.)'in çocuklarla ilişkisi ve aralarında yaşanan olaylar küçük hikayeler şeklinde sizlere sunulmuştur.

6. Peygamberler Tarihi:  Bu bölümde kâinatın ve içindeki varlıkların gayesini İlâhî emirler ışığında insanlara açıklayan Peygamberlerin örnek hayatları, değerli hâtıraları ve özverili hizmetleri sunulmaktadır.Kur'ân'daki Peygamber öyküleri esas alınmak suretiyle hazırlanan metinde, Kur'an'da zikredilen kıssalardaki bütün meraklı ve ilgi çekici noktalar, ders alınması gereken yönler ortaya konulmuştur. 

7. Peygamberimizin Arkadaşları : Bu bölümde İslam'a önemli hizmetleri bulunmuş, İslam Tarihi'nin başlangıç evresinde büyük etkiler bırakmış ve Peygamber Efendimizle birlikte yaşamış yakın dostlarının hayatlarından bahsedilmiştir.Hz. Peygamber Efendimizin İslam'ı yayma çabalarında O'nun her zaman yardımında ve yanında bulunan bu büyük sahabileri bu bölümle tanımış olacağız.

8. Dua Etmeyi Seviyorum: Bu bölümde duanın önemi, dua ile ilgili bazı önemli bilgiler ve Peygamberlerin yapmış oldukları bazı dualar verilmiştir.Bu bölümle beraber duanın ne demek olduğunu, bizim için ne kadar önemli olduğunu, nasıl yapıldığını, günlük yaşamımızda duanın yerini, bazı dua örneklerini ve Kur'an'dan alıntılarla yüce Peygamberlerin yaptıkları bazı duaları öğrenmiş olacağız.

9. Rabbimi Çok Seviyorum: Bu bölümde bizi ve bütün kâinatı yaratan yüce Rabbimizi tanıyacak ve O'nun güzel isimlerini öğreneceksiniz.

10. Ramazan Geldi Oruç Geldi: Bu bölümde Ramazan ayı ve oruç ibadeti ile ilgili birçok bilgilere ulaşacak, Ramazan Ayı'nın önemini, oruç ibadetinin yerine getirilişini, Teravih namazı ve Ramazan Bayramı gibi önemli şeyleri öğreneceksiniz.

11. Hacca Gidiyorum : Bu bölümde âdeta hacca gidecek ve hacca dair öğrenilmesi gereken birçok önemli bilgileri öğrenmiş olacaksınız. Hac nedir, kimler hacca gider, Kâbe, tavaf, Arafat gibi konular bu bölümde anlatılacak konulardan bazılarıdır. Ekrana gelen resimli menüden istediğiniz konuyu seçebilir ve öğrenmeye başlayabilirsiniz.

12. Hikayeler : Bu bölümde, yaşanmış nice olaylar içinden seçilmiş, dünya ve ahiret mutluluğunun temel ölçülerini içeren kısa ve özlü hikayeler sesli ve senaryosuna uygun olarak hareketli ve resimli bir şekilde anlatılmıştır.

13. Masallar : Birbirinden ilginç, eğlenceli ve öğretici masallar bu bölümde sesli, hareketli ve resimli olarak anlatılmaktadır.

14. Kütüphane: Bu bölümde programda içerisinde bulunan Elif-Ba, Namaz Hocası, Sure ve Dualar ve Sesli Kitapları e-kitap olarak açıp okuyabilirsiniz. Bunun dışında resim gibi birçok şey de bulabilirsiniz.

Birazda Eğlence, Oyun Bahçesinde - 30 Eğitici Oyun

Haydi çocuklar birazda oyun oynamaya!..

Bu bölümde sizler için birbirinden güzel tam 30 oyun hazırlanmıştır. Bu oyunları oynarken hem dinlenecek hem eğlenecek hem de kendinizi geliştireceksiniz.

1.Boyama Kitabı: Bu oyunda size verilen resmi, ekranın sağında gösterildiği gibi boyamanız istenmektedir.

2.Gizli Resim: Bu oyunda çeşitli karmaşık şekillerin içerisine gizlenmiş bir resmi ortaya çıkarmanız isteniyor. Tek yapmanız gereken noktaların bulunduğu alanları tıklamak...

3.Saklambaç: Bu oyunda ekrandaki resmin içerisinde gizlenmiş nesneleri bulmaya çalışacaksınız. Bulduğunuzda nesnenin üzerine tıklamanız yeterli

4.Labirent: Ekrana gelen dolambaçlı ve karışık yollarda doğru yönden giderek bitiş noktasına ulaşılmaya çalışılır.

5.Nokta Birleştirme: Bu oyunda amacınız numaralandırılmış mavi noktalara sırayla tıklayarak bir resim oluşturmaktır. Numaralandırılmış noktaları sıfırdan başlayarak işaretlediğinizde bakalım nasıl bir resim ile karşılaşacaksınız?..

6.Hafıza Testi: Bu bir hafıza ve dikkat oyunudur. Ekranda görülen karelerin eşlerini en kısa sürede bulup işaretlemeniz gerekir. Tüm kareler eşleştirildiğinde oyun tamamlanmış olur.

7.Kelime Bulmaca: Kutular içerisine karışık olarak yerleştirilen kelimeleri bulma oyunu...

8.Cümle Kurma: Kelimeleri karışık yerleştirilmiş bir cümleyi doğru bir şekilde kurma oyunu...

9.Bilgi Yarışması: Bilginizi sınayıp yeni şeyler öğreneceğiniz dini alanda hazırlanmış küçük sınavlar...

10.Kare Bulmaca: Bilginizi sınayacak çok sayıda ve farklı düzeylerde kare bulmacalar...

11.Renkli Yumurtalar: Bu eğlenceli oyunda en yüksek puanı almak için yukarıdan düşen zaman ve puan kazandıran yumurtaları yakalamanız; zaman ve puan kaybettiren yumurtalardan ise kaçınmanız gerekiyor.

12.Pinpon: Bu oyunda size gönderilen topu kaçırmadan karşı tarafa göndermeniz gerekiyor. Ayrıca her vuruş sizin için puan demektir.

13.Patlayan Toplar: Bu oyunda alt alta veya yan yana olan aynı renkteki topları seçmeniz ve bu şekilde onları patlatmanız gerekiyor.

14.Kedi tut Fare Kaç: Bu oyunda yön tuşlarını kullanarak Kedilerden kaçmalısınız. Peynirleri yiyerek puanlarınızı artırın. Bir sonraki bölüm sizi bekliyor. Unutmayın kedilere yakalanmadan peynirlerin hepsini yemelisiniz.

15.Mağaradan Kaçış: Bu heyecanlı oyunda boşluklara düşmeden ilerlemeniz ve altınları toplamanız gerekiyor.

16.Resim Defteri: Kalem, fırça, boya, küçük şekil ve hazır resimlerle çeşit çeşit resimler yapabileceğiniz bilgisayarınızdaki resim defteriniz...

17.Fark Bul: Bu oyunda resimler arasındaki farkları bularak dikkatinizi ölçeceksiniz.

18.Yap-boz: Bu oyunda amacınız ekranın sağında gösterilen resmi, verilen parçaları doğru yerlerine yerleştirerek oluşturmaktır.

19.Kare Yap-boz: Bu oyunda karışık yerleştirilmiş parçaları doğru yerlerine getirerek verilen resmi oluşturmanız gerekmektedir.

20.Okçu: İki tarza sahip bu oyunda size verilen hedefleri vurmanız gerekmektedir.Oyunda iki tarz vardır. Birincisinde balonları, ikincisinde ise hedef tahtasını vurmaya çalışırsınız.

21.Osmanlı Bataryası: Bu oyunda elinizdeki renkli topları yukarıdan gelen toplara atarak onları patlatmaya çalışırsınız.

22.Yakar Top: Bu oyunda çubuğunuzla sektirdiğiniz topu kullanarak yukarıdaki taşları patlatmanız gerekiyor.

23.Üç-Beş Top: Bu oyunda yapmanız gereken soldan-sağa, yukarıdan-aşağıya veya çapraz olarak artarda beş kareyi rakibinizden önce işaretlemektir. Bilgisayara karşı veya iki kişi ile bu oyunu oynayabilirsiniz.

24.Tetris: Bu oyunda düşen parçaları mümkün olduğunca boşluk bırakmadan alt kısma yerleştirmeniz gerekiyor. Böylece daha çok puan alabilirsiniz.

25.Sapan: Bu oyunda sapanla belirli sayıdaki topları kullanarak kutuların hepsini aşağıya düşürmeniz gerekiyor. Topu tutun, çekin, yönü belirleyin ve bırakın.

26.Kar Topu: Bu oyunda size ağaçların arasından kartopu atmaya çalışan çocuğa, ondan önce sizin kartopu atmanız gerekiyor. Hedefi ona yöneltin ve atışınızı yapın.

27.Ham Ham: Bu oyunda sizden küçük balıkları yiyerek ilerlemeniz isteniyor. Eğer sizden büyükleri yerseniz bu sefer can kaybedersiniz.

28.Denge Topu: Bu oyunda topu zeminden düşürmeden son noktaya ulaştırmanız ve bu arada da puan ve canları toplamanız gerekiyor.

29.Arazi Yarışı: Bu heyecanı yüksek oyunda arazi aracınızla zorlu engelleri aşarak bitişe varmanız gerekiyor.

30.Zıp Zıp: Bu oyunda zıp zıp aletiyle zıplayarak puanları almanız gerekiyor.

Bizzat kendim çok defa inceledim, sizinle paylaşıyorum.