CoD: Modern Warfare yine hedefte!

CHIP Online
23-04-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Başı sıkışan CoD: Modern Warfare serisine saldırmaya devam ediyor... İşte korkunç bir iddia daha...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cod- ... -hedefte_33228.html

Resimlerle: Resimlerle CoD: Modern Warfare 3!

Kısa bir süre önce Anders Behring Breivik, Norveç'i şok edecek şekilde bir terörist saldırıyı kelimenin tam anlamıyla kendi başına düzenlemişti. 33 yaşındaki saldırganın yaptığı bu amansız hareket, sekiz kişinin canına ve onlarca kişinin de yaralanmasına sebep olmuştu. Bir sonraki hamlesindeyse içerisinde çok sayıda ufak çocuğun bulunduğu ve toplamda 69 kişiyi öldürdüğü bir başka katliamla gündeme gelmişti.  

Yapılan duruşmada, Mr. Breivik asık ve öfkeli bir yüzle, öldürme olayı konuşulduğu sırada sırıtarak duruyordu. Son çıktığı mahkemede biraz daha pişman olduğu izlenimi veren katil, bu sefer de yaptığı açıklamalarla tartışmalara yol açtı. Breivik açıklamasında etrafa bu kadar kolay mermi yağdırabilmesinin tek sebebinin oyunlar olduğunu iddia ederek, oyunları bir kez daha, haksız bir biçimde hedef tahtasına oturttu...

Kendisi tam bir World of Warcraft bağımlısı olan Breivik'in, maraton sezonlarında 16 saatlik periyotlarla oyundan başını hiç kaldırılmadığına rastlanmış. Nitekim yaptığı katliamlarda ona en çok yardımı dokunan oyun olarak Call of Duty: Modern Warfare 2'yi gösteriyor cani.

Günümüzde Amerika ve diğer birçok ülke, bazı oyun standartlarını kullanır durumda. Fakat seks ve vahşet için belirlenmiş olan ibareler yeni bir tartışma konusunu gündeme getirecek gibi gözüküyor. Günümüzde bir oyunda teröristleri kontrol edip sivil halka mermiler yağdırabildiğimiz bir oyuna "Mature" ibaresi koyuluyorken, içerisinde seks öğeleri bulunan bir oyuna "Adults Only" ibaresi yerleştiriliyor. Geçtiğimiz dönemler bu kargaşaya kendi yöntemleriyle son verenlerin ilk olarak Grand Theft Auto'yu listelerden sildiğine şahit olmuştu. Bu durum sonrasında Mass Effect'te bulunan seks öğelerinin medya tarafından eleştirilmesiyle de zirveye ulaşmıştı.

Peki oyunlar gerçekten suçlu mu? Haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: CoD: Modern Warfare yine hedefte!

Resimlerle: Resimlerle CoD: Modern Warfare 3!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Oyunlarda bulunan şiddet sizi etkiliyor mu?