Çok Acil Xp sorunu

ECHELON_
03-01-2010, 03:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bir linux sürümünü xp ile yan yana kurmaya kalkarken birden elektirik dalgalanması meydana geldi pc kilitlendi ne boot ekranı geliryordu nede hani ilk açılışta bios ekranı ben zar zor çeşitli yöntemler deneyerek pc yi açtım ama sadece boot ekranına dek açılıyordu çeşitli hatalar veriyordu ve sonunda full hdd ntfs de formatlayıp yenibir xp kurmak istedim ama kurulum sırasında disk biçimlendirme aşaması bitipde o xp nin mavi kurulum ekranına geçeceği sırada açağıda mavi zeminde verdiğim hataları veriyor hdd mefta mı oldu arkadaşlar lütfen yardımcı olunuz

AleXMeRcEr
03-01-2010, 03:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
169 mesaj

snn yapacağın tek sey cd yi tak pc diski onarsın aynı sorun bendede vardı ne format atılıyordu ne baska bisey yapacağın sey bir onu dene

onardıktan sonra formatını at

Son Düzenleme: AleXMeRcEr ~ 03 Ocak 2010 03:13
ECHELON_
03-01-2010, 03:17   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: AleXMeRcEr  
snn yapacağın tek sey cd yi tak pc diski onarsın aynı sorun bendede vardı ne format atılıyordu ne baska bisey yapacağın sey bir onu dene

onardıktan sonra formatını

bende tam format atmaya çalışıyorum ama olmuyor 4 farklı xp cd si ile denedim olmadı denedim olmadı tam şu ekrana geçeceği yerde yukrıda verdiğim mavi zemindeki hataları veriyor

işte  format tam bu ekrana geçecekiken (yukarıda) noktaya dek geliyor ama bu ekrana geçmeden önce aşağıdaki hatayı veriyor

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 03 Ocak 2010 03:19
AleXMeRcEr
03-01-2010, 03:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
169 mesaj

kardes ben bu xp yi çok iyi bilmem kullanmadığım için bunun cd sini takınca bilgisayarınızı onarın diye bir seçenek varmı?

eğer diskte bir sorun varsa format atamazsın onarıp atman lazım

Son Düzenleme: AleXMeRcEr ~ 03 Ocak 2010 03:25
ECHELON_
03-01-2010, 03:28   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
kardes ben bu xp yi çok iyi bilmem kullanmadığım için bunun cd sini takınca bilgisayarınızı onarın diye bir seçenek varmı?

eğer diskte bir sorun varsa format atamazsın onarıp atman lazı

xp nin onarma seçeneği fixmbr dir ama benim sorunum xp onarmak değilben xp yi zaten sildim hdd den ama yukarıda bahsettiğim hatalarıalıyorum eğer xp nasıl onarılır öğrenmek istersen şu linke bakabilirsin

AleXMeRcEr
03-01-2010, 03:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
169 mesaj

yahu arkadasım xp onarmamdan bahsetmiyorum disk onarmadan bahsediyorum ben

yoksa bende biliyorum onarmanın ne oldugunu bende bütün diskleri biçimlendirmistim pc açılmıyordu format falan atmıyordu bende bilgisyaarınızı onardan disk i onardım ve sorunsuzca format atıldı

Son Düzenleme: AleXMeRcEr ~ 03 Ocak 2010 03:39
ECHELON_
03-01-2010, 05:37   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
yahu arkadasım xp onarmamdan bahsetmiyorum disk onarmadan bahsediyorum ben

yoksa bende biliyorum onarmanın ne oldugunu bende bütün diskleri biçimlendirmistim pc açılmıyordu format falan atmıyordu bende bilgisyaarınızı onardan disk i onardım ve sorunsuzca format atıldı

pardon birader pc deki sorun nedeniyle sanırım biraz agresif ve hızlı cevap yazdım bende şu an sp2 li xp kurdum sp3 kurulmuyor ve şu a auslogics disk defragla hdd düzeltiyorum teşekkürler ama hdd nin ömrünün sonunu yaşadığı bariz belli

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 03 Ocak 2010 05:55