çok acil...bilgisayar açılmıyor

ufuli
05-03-2009, 14:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
140 mesaj

arkdaşlar akşamı laptobu kapattım yattım. sabah açtım bilgisaytar açılmıyor. açılıyorda şöyle açılıyor. windows çubuğuna kadare her şey normal geliyo. sonra pat bi mavi ekran görünür gibi ooluyo gene baştan alıyo bilgisayarı. bilgisayarı kapattıncaya kadar bu böyle gidiyo. sorun ne olabilir . hard disk mi bozuldu. eğer bozulduysa kaça yapılır. ve içinde ki bilgilerim gider mi.

emrahcagigan
07-03-2009, 12:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
291 mesaj

öncelikle mavi ekranın başındaki 0x00000000 şeklindeki kodu okuyabilmen lazım ki sorununun nerden kaynaklandığını anlayalım bu kodu microsoftun sitesinde aratırsan çözüm önerileri bulabilirsin

_cypher_
07-03-2009, 14:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

bilgisayarı güvenli modda acmayı denedin mi??

bilgisayar acılırken windows ablemi gelmeden f8 e basılı tut bi menu gelcek ordan güvenli modu sec acılırsa başlat>calıştıra gir "msconfig" yaz gelen pencerede başlangıc secenekleri war ordan secmeli başlangıc gibi bişi war onu sec başlangıc programlarını yukle nin işaretini kaldır tmm de bilgisayar yeniden başlatılsınmı die sorarsa başlattır bilgisayar duzgun acılırsa boyle kullanabilirsin acılmazsa sorun donannım kaynaklı olabilir ozellikle mavi ekran hatalarının sebebi genellikle ram lerdir

trinity
07-03-2009, 16:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

google a mavi ekran yaz bir çok sonuç bulacaksın sebeblerinin arasında donanımsal hatalardan kaynaklanır ram ekran kartı bunların oturduğu yüzeyler bunları kontrol et