Çok merak ediyorum

hyaled
10-03-2011, 18:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Bu siteye sadece bu sorunun cevabı için üye oldum işin doğrusu.Şimdi sorum şu; Diyelim internette herhangi üye kabul eden bir siteye kayıt yaptık.Haber sitesi misal....O sitenin editörleri,adminleri falan sizin kayıt olduğunuzda verdiğiniz her türlü bilgiye ulaşabilir mi(e-posta gibi)...Ve aynı siteye ikinci defa farklı bir rumuz ve e-posta ve diğer bilgilerinizde farklı olarak üye olsanız,yine tanınma ve bilinme durumunuz olabilir mi?
Biraz karmaşık oldu sanırım,inşallah anlatabilmişimdir ne demek istediğimi.Bu sitede ki arkadaşların bilgisine güvendiğim için bu teknik soruyu burada sorma ihtiyacı sordum.Gerçekten çok merak ettiğim bir konu bu,şimdiden cevaplar için teşekkür ederim:)

Güney62
10-03-2011, 18:34   |  #2  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
546 mesaj

Hayır bence tanıyamaz.Belki Ip adresinden tanır ama...Bilmem:)

Beful
10-03-2011, 18:38   |  #3  
Beful avatarı
Yeni Üye
48 mesaj

Ulaşabilir Bence

hyaled
10-03-2011, 18:48   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: Beful  
Ulaşabilir
Nasıl ulaşabilir peki?O zaman bilgisayarında bulunan bütün bilgileri de çalabilir bu şahıs veya şahıslar.Yani mantıklı düşünürsek öyle olmuyor mu?

hyaled
10-03-2011, 19:17   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar bilen yok mu bu sorunun cevabını???

ozkan1818
10-03-2011, 19:18   |  #6  
ozkan1818 avatarı
Yıllanmış Üye
149 mesaj

evet üye olduğun anda bütün bilgilerin onların veritabanına kayıt olur ve görebilirler.ama kötüniyetli biri değilse senin bilgilerin umurlarında bile olmaz sağlam bir site ise 1000 lerce üyesi vardır.senin bilgilerini neyapsınlar :)
sen üye olduğun an ip adresin onlara ulaşır.1 değil 10 kere üye ol tespit edilirsin ve tüm hesaplarını banlarlar.bazı siteler bir kere tespit edilirsen ipbanlıyorlar ve birdaha o ip üzerinden siteye login olamıyorsun :)
bu bilgilerle bilgisayarına ulaşmaları sözkonusu değil.birşeyini çalamazlar.

hyaled
10-03-2011, 19:33   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: ozkan1818  
evet üye olduğun anda bütün bilgilerin onların veritabanına kayıt olur ve görebilirler.ama kötüniyetli biri değilse senin bilgilerin umurlarında bile olmaz sağlam bir site ise 1000 lerce üyesi vardır.senin bilgilerini neyapsınlar :)
sen üye olduğun an ip adresin onlara ulaşır.1 değil 10 kere üye ol tespit edilirsin ve tüm hesaplarını banlarlar.bazı siteler bir kere tespit edilirsen ipbanlıyorlar ve birdaha o ip üzerinden siteye login olamıyorsun :)
bu bilgilerle bilgisayarına ulaşmaları sözkonusu değil.birşeyini çalamazlar.
Çok teşekkür ederim arkadaşım zahmet edipte bu kadar şey yazdığın için.İşin aslı şu ki;bir haber sitesinde uzun zamandır üyeliğim vardı ve mütamediyen yorum yapan birisiydim.Geçenlerde sitede ki yorumculardan biriyle bir polemiğim oldu ve iş karşılıklı hakaretleşmeye kadar gitti.Yazdıklarını gururuma yediremedim ve farklı bilgilerle bir kaç kez hesap açıp,kendisiyle olan karşılıklı küfürleşmem devam etti.Ama bugün siteye girişim hiç bir şekilde mümkün olmadı.Dört hesabım oldu son aldıklarımla beraber sitede,hepsini denedim giremedim ve daha sonra farklı bilgilerle 3-4 kez daha denedim ama bunada izin çıkmadı siteden....Merakımda bu yüzdendi işte.Yani anladığım kadarıyla artık bu bilgisayar ve internet bağlantısı üzerinden bu siteye üye olamayacağım.Neyse sağlık olsun dicem ama 2007 yılından bu yana üyeliğim vardı o sitede,yazık oldu be:)

Mert_06
10-03-2011, 19:51   |  #8  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Farklı ip adresleri kullanarak veya vekil sunucu(proxy) ile üye tekrar üye olabileceğiniz düşünüyorum.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 10 Mart 2011 19:51
hyaled
10-03-2011, 20:14   |  #9  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: Mert_06  
Farklı ip adresleri kullanarak veya vekil sunucu(proxy) ile üye tekrar üye olabileceğiniz düşünüyorum.
Vallahi Mert kardeş,ben o dediğin olayları yapmasını bilmiyorum maalesef.Çok içli dışlı değilim bu gibi teknik konularla,pek bilgimde yok zaten.Ama bu saatten sonra da artık mundar oldu zaten o site benim  için.Kayıt olmayı bırak,girmeyi bile düşünmüyorum artık.En iyisi boşvemek yani,amacım sadece olayı öğrenmekti.Ama konuyla ilgilendiğin içinde sana ayriyeten teşekkür ederim:)

enderiskender
10-03-2011, 20:22   |  #10  
Yeni Üye
36 mesaj

Proxye gerek olucağını sanmam modemine reset at bütün cerezleride sil yeni üyeliğini kabul ederler ısrarla etmezlerse proxy kullanırsın  eğer gerek duyarsan sana tor u onerırım çok iyi bir anonimleştirme yazılımı.

hyaled
10-03-2011, 20:27   |  #11  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: enderiskender  
Proxye gerek olucağını sanmam modemine reset at bütün cerezleride sil yeni üyeliğini kabul ederler ısrarla etmezlerse proxy kullanırsın  eğer gerek duyarsan sana tor u onerırım çok iyi bir anonimleştirme yazılımı.
Teşekkür ederim enderiskender kardeş:)